Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ez mennyire jogos munka helyen ?

Ez mennyire jogos munka helyen ?

Figyelt kérdés
Van joga a munkáltatónak elvenni a telefont pénztárcát munka időben ?

2022. jan. 21. 18:45
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
52%
Nekem is ez jutott eszembe, amit a 9-es írt. Nyilván először volt kérés, hogy munka közben pl. egy pénztáros ne csevegjen a barinőjével...
2022. jan. 21. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%
Voltam olyan munkahelyen ahol ez szóbajött, de rájöttek hogy ebben az orszagban diplomás felnőtt emberekkel ezt nem tehetik meg. Nem maradnék olyan helyen, ahol ez a követelmény.
2022. jan. 21. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Volt melóhelyemen megtiltották, hogy munkaidőben nyomkodják a dolgozók a telefont, illetve, hogy zenét hallgassanak. Az volt a baj, hogy ingencsak túlzásbavitték mindkettőt. CNC gépeket kellett pakolni, de volt aki annyira elmerült a facebookban, hogy elfelejtett anyagot cserélni a gépben. Főnök meg persze látta, hogy áll a gép. Zenehallgatás meg azért lett betiltva, mert egyesek nem tudtak mértéket tartani. Nemcsak az irodában lehetett hallani a bluetooth.os hangfalak dübörgését, de a céget is bepanaszolták az 5-600 méterre lévő lakóházak lakói .
2022. jan. 21. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:

Szerintem sem véletlenül alakult így.

Nálunk a jogtalan videózás és hangfelvétel miatt lett házirendben, hogy tilos meló közben mobilt használni. Természetesen nem elveszik, hanem van egy nagy, zárható szekrény az öltöző mellett, aminek külön rekeszei vannak saját kulccsal, minden dolgozó saját maga rakja be.


A pénztárcáról pedig azonnal a lopás jutott eszembe, simán el tudom képzelni, hogy előfordult korábban, hogy dolgozók egymástól loptak. Ezt megelőzvén be sem lehet vinni.


Különben egyik intézkedést sem tartom betarthatatlannak.

2022. jan. 26. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!