Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ausztriába/Németországba...

Ausztriába/Németországba nehéz kiköltözni?

Figyelt kérdés
17 éves vagyok és szeretnék,majd külföldre költözni.Úgy tudom Ausztriában nagyon sok magyar van és nem mindenki erős végzettséggel jutott ki.Szerintetek,ha megtanulom a német nyelvet,de nem lesz szakmám,akkor nehéz lesz kiköltözni?A gimi után szeretnék elkezdeni nyelvet tanulni és ha már lesz biztosabb nyelvtudásom,akkor egyből szeretnék,majd kimenni

2022. jan. 25. 17:53
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kiköltözni ki lehet. DE! Előbb-utóbb ki kell tanulnod valami keresettebb szakmát, nem hinném, hogy te ott örökké alja munkákból akarnál élni majdnem 0 szabadidővel.
2022. jan. 25. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakmunka mióta alja munka? Kint a munka nem azt jelenti mint itthon, ott ha akarsz tanulsz de meg is leszel fizetve.

Ismerős mondjuk Hollandiában gondozzák brigádban a kültéri növényeket, szegélyeket, gyomlálnak stb hárman bérelnek 100nm-nyi lakást, de ott hetente dobálóznak a pénzzel.


Foglalkozás kell hogy legyen, építőiparban sem nagyon tartanak vödrözésre, lapátolásra embert.

2022. jan. 25. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kiköltözésben senki sem fog megakadályozni.

Ahhoz, hogy meg is tudj élni szükséged lesz egy szakmára.

2022. jan. 25. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanúgy rohadt sok olyan jellegű munka van, mint itthon. Raktár, gyár, futárkodás, boltokba stb. Állandóan van felvétel, mert ott sem jobb a munka, mint itthon, sőt... Csak a fizetés jobb. Bár kint meg élni drágább, pláne egyedül, az úgy mocsok húzós.

Kiköltözni könnyű, de egyedül szakma nélkül jobban megélni, mint akár itthon az már nem annyira. Fizetés fele ott is simán lemegy csak a lakhatásra egyedül.

Bár nem írtad, hogy egyedül, de azt sem hogy nem, szóval inkább erre következtetek.

Meg azért van pár hely, ahol brutálisan nagyok az elvárások, és nagyon nagy a fluktuáció, 20-30 embereket rugdosnak ki meg vesznek fel, van sok ilyen. Én is jártam párban, és szörnyen hajtani kell az elejétől a végéig kivétel nélkül.

Itthon azért ilyeneket nem nagyon hallottam.

2022. jan. 25. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Simán képzettség nélkül is meg lehet élni Ausztriában. Két és fél éve jöttem ki ide, mert otthon az idegennyelvtanári fizetésemből olyan jól megéltem, hogy na. Dolgoztam hotelben szobafiúként(koszt, kvártély) az otthoni fizum kétszereséért, persze itt az egész fizumat meg tudtam spórolni (1400€), szabadidőm meg annyi volt, amennyit akartam munka után. Jelenleg egy pékségben dolgozom, mint sima betanított munkás heti 30 órában, ugyan igaz, hogy éjjel (2-8-ig) de simán megkeresem az 1700-at, amiből simán meg lehet kint élni, még marad is. Szabadidő is van elég, én nem igénylek sok alvást mondjuk. Bérlek egy 90 nm-es lakást, amire elmegy 8-900 euro villannyal, nettel, mindennel együtt, de még akkoris marad egy csomó pénzem másra.

Ahol élek elég nagy hiány van a klasszikus szakmákból, mint a villanyszerelő, asztalos, lakatos, kőműves stb, és ezek a szakmák bőven 2000 felett fizetnek minimum. Valaki írta fentebb, hogy nagyon oda kell tenni magunkat, meg keményen dolgozni, sok embert vesznek fel és rúgnak ki- pont az ilyen munkahelyeket kell elkerülni. Dehogy kell megszakadni. Csak osztrákosan, nyugodtan, geht schon, passt schon, kein stress hozzáállással. Ahol nagy a fluktuáció, eleve gyanús, hogy szar meló kevés pénzért, azért nem is marad senki soká, csak kizsákmányolás történik. Én is voltam egy ilyen gyárban,már a próbanapon elküldtem őket a pitsába. Ugyan vannak szar melók, de nem kell minden szart elvállalni. Nekem is ajánlottak egy fantasztikus szezonális melót egy büfében, konyhameló heti 40 óra, ha jó az idő 100 napig, akkor száz napig toljuk, kaja nincs biztosítva, de 30%-kal olcsóbban vehetsz önmagadtól helyben, kapaszkodj meg havi bruttó ezer euróért. Na az ilyeneket kell elküldeni a bús pitsába.

Na a lényeg, hogy szakma nélkül is normálisan tudsz élni Ausztriában, csak megfelelő melóhelyet kell találni. Nem árt, ha van kint valami ismerős, aki esetleg tud segíteni, de ha nincs az se gáz. Én egy ügynökséget bíztam meg, úgy találtam rá az első munkahelyemre. A német viszont fog kelleni, kezdd el már most tanulni. Én nulla némettel jöttem ide ki, és az első két hónap nagyon szenvedtem, szerencsére idegennyelvtanárként előnyöm volt, hogy ragadt rám elég gyorsan a német. Most, majd három év után pár kollégám nem is hiszi el, hogy nem 10 éve vagyok kint, annyira megtanultam a nyelvet.

A válasz: nem, nem nehéz kiköltözni, lakást pedig a Gemeindeamt-on keresztül is tudsz intézni, én is úgy csináltam. Ha van még kérdés, nyugodtan írj 30/f

2022. jan. 30. 02:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
ötös: mi az ügynökség neve?
2022. febr. 19. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!