Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Veletek volt már olyan, hogy...

Veletek volt már olyan, hogy táppénzre mentetek, mert valóban betegek voltatok, de a főnökötök azt hitte, hogy csak lógtatok?

Figyelt kérdés

2022. jan. 29. 10:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
86%
Volt. Új főnök, már az első napján betegen jött és rendszeresen beteg volt, mert a gyerekei folyton göthösek voltak, ő pedig elkapta tőlük és behozta. Tőlem távol áll, hogy lógó orral, 39 fokos lázzal, ömlő könnyel csakaezértis beüljek az irodába, plusz előtte 3/4 órát zötykölődjek a buszon. Emiatt ősztől tavaszig mikor belázasodtam havi min.1 alkalommal elmentem egy hét táppénzre. Márciusban beszólt, hogy biztos van valami immunbetegségem ami miatt ilyen gyakran beteg vagyok mert ez nem normális, szerinte, és jó lenne ha kivizsgáltatnám. Persze kénytelen voltam megjegyezni, hogyha ő is otthon maradna betegen én nem kapnám el. Másnap megfogadtam a tanácsát és 1,5 hétre kiírattam magam, elmentem mindenféle kivizsgálásra =) persze nincs semmi bajom csak nyilván ha napi 9 órát össze vagyok zárva egy beteggel, idővel elkapom. Hamar távoztam is a cégtől, azóta évi 1-2 alkalommal vagyok beteg.
2022. szept. 15. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 anonim ***** válasza:
81%
Persze, hogy volt. Eltörtem a bokàmat ràadàsul, hàrom hónapig tàppénznen voltam, ebből egyet fekvőgipszben, mert szilànkosra tört. Nem értem màig sem, hogy gondolhatta, hogy ezt én megjàtszom. Újra kellett tanulnom jàrni, azt hittem, örökre nyomorult maradok. Még azt is elintézte, hogy ki legyen rúgatva. :S
2022. szept. 16. 07:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/32 anonim ***** válasza:
68%
Màrmint, hogy engem rúgjanak ki.
2022. szept. 16. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
52%

Táppénzre nem, de hasonló volt, ez mind különböző főnök:

- húzták a fogam, problémás volt. Utána számon kérte, hogy miért nem mentem be aznap: ha nem is dolgozni, de legalább körülnézni. Örültem, hogy éltem.

- rosszul lettem reggel, bementem a cégnél az üzemorvoshoz. Emiatt késtem kb. 20 percet, de ugye a cégnél voltam, csak nem a helyemen. Próbaidős voltam, és megjegyezte, hogy próbaidő alatt hogy képzelem ezt?

- egyszer azt hitte, hogy kivettem a 3 nap kivehető betegszabadságot, pedig nem. Persze amikor kiderült, semmi bocsánatkérés, vagy hasonló...

2022. szept. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:
22: És nem próbáltad feljelenteni?
2022. szept. 16. 10:41
 26/32 anonim ***** válasza:
75%

Nekem is ma sértődve rám rakta a telefont, h merészelek a héten még további 2 egész napot táppénzen tartózkodni, olyan bajjal, aminek a vége kórház lehet, ha nem pihenem ki.

"Azt mondta, a doki persze, h kiír... Persze... Nem értenek ezek semmihez. " Idióta...

2022. nov. 29. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 A kérdező kommentje:
26: A magyar főnökök jelentős részében az a mentalitás és gondolkodásmód burjánzik, hogy beteg dolgozó nincs, csak lógós és sumák.
2022. nov. 30. 03:10
 28/32 anonim ***** válasza:
75%

Olyan szomorú ez. Meg eleve, nem csak betegségnél, a stílus, ahogy bánnak/beszélnek az alkalmazottakkal.

Csodálkozunk, hogy ennyi depressziós meg alkoholbeteg, stb. van, mikor a dolgozó emberek 80%-át napi szinten alázzák a főnökök. Össze kéne zárni ezeket egy helyre...

2022. nov. 30. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 NTBS ***** válasza:
84%
Szerencsére még sosem voltam táppénzen.
2023. jan. 4. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
51%
29 mi az egészséged titka? 😊
2023. jan. 4. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!