Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tehetek a mobbinggal szemben?

Mit tehetek a mobbinggal szemben?

Figyelt kérdés
A problémám a következő: októberben kezdtem egy osztrák cégnél dolgozni, olyan munkakörben, amiben már régóta szerettem volna, továbbképzési és fejlődési lehetőségekkel. Decemberben visszajött a céghez dolgozni egy nő, aki azelőtt 4 évig dolgozott itt, de egy közvetítő cégen keresztül, és a pandémia miatt elküldték. Eleinte, ameddig ő nem volt ott, minden jól ment, jó volt a kapcsolatom a munkatársaimmal, akik mind osztrákok és férfiak voltak, én voltam egyedül nő. Egy idősebb osztrák kollega tanított be, aki közel 40 éve dolgozik a cégnél. Nagyjából elmondta a dolgokat, de nagyobb részt magamra hagyott, mondván, jobb, ha magam jövök rá a dolgokra. Ő közben kávézgatott, cigizett, traccsolt, nagyjából jól eltöltötte a munkaidejét. Kb 1 hónapom volt betanulni (méréstechnika, fémipar).A említett nőt is ő javasolta, h a főnök vegye vissza. Az említett nővel mindig műszakváltáskor találkoztam, én vettem át az ő műszakját. Kezdettől fogva kioktatóan viselkedett velem, először abba kötött bele, hogy nem hordom a munkaruhát, holott a főnök mondta, h nem muszáj hordani. Aztán folyton a munkámat kritizálta, hogy én rosszul építek át, nem hagyok elég rendet magam után ( az én műszakomat az említett kollega "vette mindig át", de ez a nő beszélt mindig a nevében, ő legtöbbször oda sem jött műszakváltáskor, csak később, mikor én már hazamentem). Nemegyszer fenyegetett, hogy ha ezt így csinálom tovább, akkor ki fognak rúgni, stb. Az én hibáimat előszeretettel írogatta meg a főnöknek, de ha ő rontott el valamit, akkor lapított és persze azt sosem jelentette. Hozzáteszem a főnök normális, megértő, viszont ezt a nőt ő sem ismerte azelőtt, nem régóta ő a főnök. Elmondtam a főnöknek és a szakszervezetisnek is ezt az egész dolgot, de végül is nem tudtak mit kezdeni a helyzettel. Január közepétől átmentem az anyagvizsgálatra dolgozni (másik részleg). Itt van pár nő, ők nem is ismernek mégis ellenségesen viselkednek velem. Az egyik 40-es osztrák nőn szinte érezni a gyűlöletet irántam, holott szinte 2 mondatot sem váltottunk egymással. Ő már tett elejtett megjegyzést, a jelenlétemben: "mobbingolva érzem magam a kolleganőm álltal". Magyarul ez a boszorkány ezeket is ellenem uszította. A volt, nem is közvetlen munkatársaim, azóta nem vagy nem igazán akarnak még köszönni sem nekem, holott ők ebben személyesen benne sem voltak. Nagyjából ennyi, ezt könnyebb lenne szóban elmondani, mint leírni. De légyszíves adjatok tanácsot, hogy ti hogy kezelnétek egy ilyen helyzetet, nagyon nem szeretném ezt a munkát felmondani, mert nem tettem semmi rosszat és szeretem is csinálni, de már életkedvem sincs...
2022. febr. 5. 20:18
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Pedig van az eset, amikor nem éri meg a befektetett, bizonytalan kimenetelű energiát a harc. Leülhetsz te velük mint férfi a férfival beszélni, hogy mi a bajuk veled, de nem fogod őket érdekelni. Nem fognak csak azért megváltozni, mert neked így rossz.
2022. febr. 5. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
76%
Ezt sosem értettem, és bár a munkatársaim nagy részével elviselhető a kapcsolatom, de párral szinte semmi köszönnek és ennyi de sosem érdekelt ez munkahely oda dolgozni járok ha kérdeznek valamit mondjuk a hétvégémről, válaszolok vagy esetleg néha én is kérdezek valamit ha érdekel vagy ha egyszer egyszer szerveznek külsős programot (mozi általában) akkor elmegyek de akikkel nincs jó kapcsolatom azokat munkaügyben felhívom/beszélek vele személyesen, ha kell és ennyi miért érdekeljen ? Ha baja van velem az még mindig az ő baja őket bosszantja nem engem. Azért van a párom és a barátiam hogy velük szórakozzak és azért van a munkahelyem hogy az ehhez való pénzt megkeressem nem baj ha jól érzi magát az ember a munkatársaival de szerintem nem követelmény egy álom munkát ezért feladni pedig hülyeség.
2022. febr. 5. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!