Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyi idő után oldódtatok...

Mennyi idő után oldódtatok fel az új munkahelyen?

Figyelt kérdés
Jött egy új kolléga, a munkához való hozzáállásával nincs gond, de nagyon csendes, látszik, hogy nem találja a helyét, inkább csak figyel. Ha kérdezünk, válaszol, de csak röviden, aztán süpped vissza a melóba. Magától nem kezdeményez beszélgetést. Azt mondja, amíg nem érti az egész munkakört (betanítás alatt van még, 2 hete van itt), addig nem érzi magát magabiztosnak és egyébként is neki több idő kell, hogy nyisson, de eddig elvileg minden munkahelyén be tudott illeszkedni. Nálunk nagyon összetartó a csapat és jól kijövünk egymással, szóval egyrészt szeretném, ha maradna, mert amúgy jó eszűnek tűnik és kéne már a plussz segítség, másrészt tartok tőle, hogy nem neki való ez a hely, ha nem tud majd rendesen feloldódni. Szóval a kérdésem inkább az introvertáltakhoz szólna. Tényleg be fog tudni illeszkedni, vagy mindig ilyen marad?

2022. febr. 12. 19:12
 1/10 EgyCseppaTengerből ***** válasza:
100%
Be fog tudni illeszkedni, csak meg kell találja a biztonságát és meg kell tanulnia, ami a munkahelyen elvárás, hogy ne féljen attól, hogy kellemetlen helyzetbe kerül. Oldódni fog, de az introvertáltsága megmarad. Engem is egy komoly, zárkózott, távolságtartó embernek tartanak először, ami igaz is, alapból az vagyok, de egy jó társaságban én is oldódom és viccelődöm, mert az is én vagyok, aki szeret viccelni, aki szereti a szarkazmust, az ironiát, aki nyitott mások felé, csak éreznem kell, hogy nem erőltetnek rám semmit, de nyitottak felém. :) Általában észrevétlenül be tudok kerülni a középpontba és jókat derülünk együtt.
2022. febr. 12. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ne legyetek vele seggarcok, és akkor majd be tud illeszkedni, mert biztonságban fogja érezni magát. Taapsztalataim szerint az extrovertáltak nagyon érzéketlenek és türelmetlenek, ha ilyenről van szó.
2022. febr. 12. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

6 éve dolgozok a mostani helyemen és a mai napig nem beszélgetek senkivel, mert nem akarok, csinálom a dolgom, egyik ember se érdekel

Persze beszóltak párszor miért nem beszélgetek velük de leszarom

2022. febr. 12. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Be, de nekem hónapok kellettek. Úgy sikerült végül, hogy 1-1 emberrel külön-külön szép fokozatosan megismerkedtem, óvatosan beszélgettem (valószínűleg érintett vagyok autizmusban, rengeteg bántás ért régen, nagyon félénk vagyok). Az biztos, hogy amennyire megfigyeltem más introvertáltaknál, a hangos lerohanás nem fog bejönni. Ha a csapat nagyhangú, bulizós, ordenáré viccek el és mindenki harsogó extroverált, akkor szegénynek nem lesz maradása.
2022. febr. 12. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
98%
Az a fogadtatason is mulik szerintem. Ha mindig bevonjatok a tarsalgasba, nem erzi magat kivulallonak, akkor sikeresen beilleszkedhet. En is eleinte jobban szeretek a munkara figyelni, meg ismerkedni, h ki kivel van.
2022. febr. 12. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális ember dolgozni jár a munkahelyére, nem majomkodni.

Miért elvárás, hogy minden kollégának teljes munkaidőben megállás nélkül járjon a pofája?! Végre egy értelmescember került közétek is. El kell rontani, mi?!

Én sem vagyok a munkahely bohóca. Már beletörődtek, hogy kénytelenek a közreműködésem nélkül szórakoztatni egymást a blőd szövegeikkel.

2022. febr. 12. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
97%

Második héten még bőven azzal voltam elfoglalva melyik irányba kell tartani a tervrajzot, hogy ne fejjel lefelé legyen.

Nagyjából 3 hónap kellett, hogy ne akasszon meg ha hozzám szólnak.

2022. febr. 13. 02:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
100%
Mintha engem írtál volna le. Én is 2 hete kezdtem betanulok, csendes lány vagyok alapból. Az előző munkahelyemen ami gyakornoki munka volt, 6 hónapig nem is nagyon szólaltam meg csak csináltam amit mondtak. Aztán nem tudom mi lett velem elkezdtem mindenkivel beszélni rá jöttem, hogy nem is annyira ijesztőek. Most annyit csinálok, hogy ki megyek kajálni velük kérdezgetem őket erről-arról. Mást nem nagyon tudok csinálni. Tőlem már ez is előre lépés.
2022. febr. 13. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Par het, maximum honap, ez leginkabb toletek fugg, hogy jofejek vagytok-e, vagy folyamatosan azzal vagytok elfoglalva, hogy miert nem beszel tobbet veletek.
2022. febr. 14. 02:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Valószínűleg feloldódik majd ahogy megy az idő,még új a munka,környezet,az egész helyzet,sok embernek idő kell ahhoz hogy ne az új embernek érezze magát.Max fél év alatt azért ki kell hogy alakuljon rendesen a viszony,ha ennyi idő alatt sem jó a helyzet akkor tényleg gond van.

De ne erőltessétek mert akkor még inkább magába fordul a nyomás miatt,csinálja a saját tempójában.

2022. febr. 14. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!