Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van annak a főnöknek...

Miért van annak a főnöknek nagyobb tekintélye, aki beáll dolgozni a munkavállalók köze?

Figyelt kérdés
Egy multinál rengeteg főnök, irodista lehet. Mindegyik elvárja a tiszteletet, visszafelé meg a dolgozók káromkodnak mindenért. Ha ők nem tudják megteremteni a megfelelő körülményeket, akkor miért van az, hogy máshol, más főnök, szellemi munkakörben dolgozó tud rendesen dolgozni?
2022. febr. 18. 10:56
 1/3 anonim ***** válasza:
90%
Mert akkor lényegében nem csak 1 utasítgató paraszt lesz a szemükben, hanem sorstárs, aki nem csak ugatja a munkat, hanem érti is hozzá. Most attól függetlenül, hogy sori melóhoz nem kell érteni, sok más munkahelyre jellemző ez a szakmaiatlanság. Ha néha beállnának a pórnép közé, igencsak meglepődnének, hogyan mennek a dolgok a való életben.
2022. febr. 18. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Azért, mert a pozitív példa mutatásával párhuzamban számot ad arról a beosztottjainak arról is az érintett főnök, hogy tudja, ismeri az adott munkakör összes velejáróját, - buktatóit, időigényét, energia befektetését, a folyamatok miértjét és sorrendjét. Azt a főnököt általában pozitívan, pozitívabban ítélik meg a beosztottak, aki nem csak a távkapcsoló gombján ugrálva sikoltozik, - hanem szükség esetén képes kiállni is a gátra.
2022. febr. 18. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Nézd, az a helyzet, hogy tulajdonosként és főnökként néha segítem azzal a munkavállalóimat, hogy ügyeket intézni elengedem őket nap közben 1-2-3 órára úgy, hogy nem kell szabadságot kivenni. Lebetegedett a gyerek az iskolában, azonnal érte kell menni. Be kell menni a NAV-hoz. Elesett az Édesanyja, be kell vinni a kórházba a tisztálkodó szereket. És sorolhatnám az ügyes-bajos azonnali beavatkozást igénylő élethelyzeteket. Ekkor elengedem, és beugrok én abba a munkakörbe, és én helyettesítem a visszatértéig őt. Ez nem csak azzal az előnnyel jár, hogy ilyen ügyek miatt nem úszik el a fele szabadsága. Jár azzal az előnnyel is, hogy közvetlen kapcsolatba keveredsz a többi munkatárssal, hallod miről beszélnek, és tudod jó irányba terelni őket a társalgásban. Másrészt senkiben nem alakul ki az a tévképzet, hogy nélkülözhetetlen. Mert bárkit el tudok engedni pár órára a cégtől, és bárkit tudok helyettesíteni. Másrészt gyakran kiderül, hogy valamit a kollégái nem jól tanítottak meg neki, és nem elég hatékony a munkavégzése. A múltkor például 3 óra alatt kinyomtattam 30 ezer vonalkódot úgy, hogy 2 cigiszünetet is tartottam közben. Másnap megkérdezte tőlem a kolléga, akit elengedve beugrottam a helyére, hogy hogyan csináltam, neki ez az egész munkanapot kitöltötte volna. Megmutattam neki. Szóval jót tesz a kollektívának is, mert meg tudják saccolni, hogy a főnöknél vajon mennyi lehet egy adott munkafolyamatra a normaidő? :-)
2022. febr. 21. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!