Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan mondjak fel munkahelyen?

Hogyan mondjak fel munkahelyen?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Igazából első munkahelyem, szóval nem igazan tudom, hogy hogy megy ezért szeretnék kérni egy kis segítséget.

Szóval megírom a felmondásom, odamegyek a főnökhöz, és mit mondok neki? Szeretnék felmondani? Mire számítsak ezután? Nyilván megkérdezi miért, de nyilván azt nem mondhatom, hogy mert utálom a főnököm, utálok vele együtt folgozni stb... Azt fogom mondani, hogy egy jobb helyet találtam. Az ugy jó? Légyszi segítsetek :)



2022. febr. 21. 20:24
 1/4 anonim ***** válasza:
Persze hogy jó nem kell ezt tulparázni.
2022. febr. 21. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Megírod a felmondásod, leadod a HR-en és közlöd a főnököddel, hogy felmondtál. Nincs indoklási kötelezettséged. Az ottmaradó kollégák kedvéért mond azt, hogy az új helyen lényegesen magasabb fizetést kapsz.
2022. febr. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha próbaidőn vagy akkor semmit nem kell indokolni. Én még a főnöknek se szóltam, elég volt a talpnyalóinak említenem, hogy részemről ez volt az utolsó műszakom, és holnap leszámolok.

Persze akkor jött a főnök, hogy beszélgessünk, de mondtam neki, hogy nincs miről, mert a gondokat amiket említettem neki a kolégákról,hogy szivatnak, alszanak miközben egyedül vagyok, nem oldotta meg, sőt saját magát hazudtolta meg.

2022. febr. 22. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

"Ha próbaidőn vagy akkor semmit nem kell indokolni"


Ez nem csak próbaidő alatti felmondás esetén érvényes. A dolgozó a felmondását nem köteles megindokolni, kivéve az azonnali hatályú felmondást! Sem írásban, sem szóban. Viszont valószínű, hogy megkérdezik, miért mennél. Akkor hazudj egy kellemeset, de soha ne sértegess senkit, mert nem tudhatod, hogy mikor hoz újra össze vele a sors!

2022. febr. 24. 05:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!