Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit lehet egy olyan felettesse...

Mit lehet egy olyan felettessel kezdeni akit láthatóan nem érdekelnek a beosztottjai és inkább főnők mintsem vezető?

Figyelt kérdés

Gyakorlatilag egy zöld fülű team leader, akit 1 év után 0 vezetői tapasztalattal berakták, hogy vezessen egy 18 főből álló csapatot.

Eleinte elnéztem neki mindent pont emiatt és türelmes voltam, hogy hátha idővel jobb lesz, de ez 8 hónapja volt és nem javul.


Ha valaki elnéz valamit, hideg, számonkérő hangnemben utasítgat a közös chaten keresztül. Nem azzal van a baj, hogy rávilágít a problémára, hanem ahogyan teszi és szerintem emberekkel nem így kellene beszélni...


A beosztásokat is neki kellene csinálni, de egyszerűen képtelen optimálisan szétosztani az embereket a műszakok között, van hogy kiadott annyi szabadnapot/olyan napokon amikor nem kellett volna, hogy 2 ember volt benn a legnehezebb műszakban, pedig 4 a minimum amivel valahogy el lehet vinni.


Ezek a problémák természetesen ahhoz vezettek, hogy páran leléptek az első pár hónapban...


A felsőbb vezetőséget nem érdekli, jóban vannak, ismerik egymást. Többek között ezért is kaphatta meg az állást, de szerintem emberileg alkalmatlan rá.


Gondolom megszoksz vagy megszöksz?


2021. szept. 26. 14:54
 1/5 anonim ***** válasza:
75%
Blablabla. Akár az utcáról is hívhatnának valakit, aztán főnöknek szólítanám.
2021. szept. 26. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
67%
Az összeset.
2021. szept. 26. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez sajnos nem lesz jobb. Az én főnököm is pont ilyen. OFF: én egy hónapja kaptam meg a felettesem, múlthéten találkoztam vele először, mert egy másik városból koordinál. Konkrétan egész nap pittyeg a Teams, amitől már most falramászom, büszkén árafozott arról, hogy tőlem várja a szakmai oldalt, mert ő ehhez nem igazán ért (de jó nekem).


ON: A közös chatben utasítgatás bukott technika. Amióta bejött a covid sajnos mindenhol átváltottak digitális világra, és elvesztek a régi szerepek. Gondolom jóbaráti alapon lett vezető, ami többnyire ehhez vezet. Ha nagyon élhetetlen a helyzet, inkább keress mást.

2021. szept. 26. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
80%

Aztán szóltál-e már neki, hogy nem igazán vagy elégedett a helyzettel? Hogy szerinted nem kéne ilyen hangnemben beszélni veletek? Hogy főni, figyelj már, múlt csütörtökön nagyon kevesen voltunk, erre legközelebb figyelj, mert a minőség rovására megy?

Mert ha nem szólsz neki, akkor tényleg megszoksz vagy megszöksz szituáció van.

2021. szept. 26. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Beszélj vele szerintem is. Mivel nincs tapasztalata, valószínűleg jobban fog hallgatni a visszajelzésekre mint azok, akik már 10-20 éve benne vannak és belefásultak és leszrják ki mit érez.


Ha mégsem, akkor lépj le, jobb nem lesz.

2021. szept. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!