Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan szerezzem vissza a...

Hogyan szerezzem vissza a munkámat? Lent mindent leírtam! 27/F

Figyelt kérdés
1 családi vállalkozásban - gyrosos étteremben voltam futár (egyenlőre) máig. Az oka: délután az egyik egyetemi kollégiumba volt címem. (NEM BUDAPESTEN!) Sok kollégium van egymás mellett, 1 hosszú kanyargós úton. És ma a 12-es számú kollégiumba volt kérve a rendelés. Ez az utca tetején található. Hívtam már időben a lányt, hogy jöjjön ki és vegye át a kaját. Azt mondta, hogy ő nem tud kijönni, kiküld 1 srácot. Mondtam oké. Ekkor már 3 perce vártam a koli előtt. Hívom megint. Azt mondja, hogy a koli előtt vár rám a srác (elmondta, hogy milyen ruhában van a srác) de ott nem volt, ahol én voltam. Kb 1 perc szenvedés után kibökte a lány, hogy a lenti kollégiumnál van a srác (ez a 2-es számú kollégium) én erre nagyon ideges lettem, hogy hosszú perceket buktam 1 olyan lány miatt, aki azt se tudja, hogy hol lakik (volt még nálam több cím is) és tudattam vele, hogy tiszta ideg vagyok, de nem beszéltem csúnyán!!! Aztán lementem a 2-es kolihoz, ott állt a srác. Átadtam neki a kaját, kifizette és mondtam neki, hogy tanulják már meg a címet, hogy hol laknak, mert elég gáz, hogy egyetemisták és annyit nem tudnak, hogy hol laknak. Aztán mentem tovább. Majd este bejött a főnökasszony az étterembe (mint utólag kiderült csak ezért jött be mert mostanában a fia szokott elszámolni a nap végén, mivel sok más dolga van a főnökasszonynak) és félrehívott az eset miatt. Ugyanis Foodpandán rendelte a lány a kaját és írt 1 panaszlevelet a futárról (rólam) hogy én milyen indulatosan és csúnyán viselkedtem. Én mindent őszintén bevallottam és elmeséltem a főnöknek. Ezután közösen felhívtuk a lányt aki és bocsánatot kértem tőle én a saját, a főnököm pedig az étterem nevében. Ezután indultam ki a körömre a címekkel és mire visszaértem, jött a hidegzuhany. A főnökasszony már nem volt bent, csak a fia és mondta, hogy az anyja (a főnökasszony) azt mondta, hogy mára azonnal számoljak le. Így is tettem. Levontak tőlem 5000 forintot a sztori miatt ugyanis azt mondta a főnök fia, hogy a Foodpanda 5000 forint értékben ajánlott fel kaját a lánynak az étteremből. És a főnök fia azt is mondta, hogy az anyja azt mondta, hogy többet nem kell mennem. És azért írtam, hogy egyenlőre, mert mondta a fia, hogy holnap hívjam fel az anyját és beszéljek még vele az esetről. Amúgy csak itt dolgozok fixen már május óta. És holnap is kellett volna dolgozni mennem, aztán holnapután is. A fő kérdés az, hogy holnap amikor felhívom a főnökömet, mit mondjak neki, amitől "visszavesz" és újra mehessek dolgozni?

2022. febr. 22. 22:24
1 2 3 4 5 6 7
 1/70 anonim ***** válasza:
100%
Te még volnál szíves az eset után meghunyászkodni, és ilyen megalázó körbe visszamenni? Tudod mikor! Én értem, hogy vevő orientált a hely, de azt gondolom egy vevőnek is normálisan kellene viselkednie. Az egész ügy felbujtója a rendelő, ugyanis minek rendel valamit, ha nem tudja átvenni? Én visszakeresném a rendelését, hogy beírta-e ezt kommentbe. Ha nem, sorry nem Sherlock Holmesnak alkalmaztak, hogy nyomozgass más után. Kiértél, hívtad, nem vette át úgy járt. Megyek tovább.
2022. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/70 anonim ***** válasza:
91%

Elnézést kérek hibát követtem el,többé nem fordul ilyen elő.

Ha még ezek után is ki akarnak rúgni akkor lépj le, majd találsz valami jobb helyet.

2022. febr. 22. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/70 anonim ***** válasza:
100%

*egyelőre


Mond neki azt, hogy ő is tidja, hogy ez egy stresszes munka, május óta csak 1x volt panasz rád, adjon neked mégegy esélyt.

2022. febr. 22. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/70 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, de mivel felvette a telefont, nem mondhattam azt, hogy elviszem a kaját, mert te nem tudod átvenni. Amúgy a főnöknek a fia mondta, hogy holnap hívjam fel a főnököt (az anyját) és beszéljek vele az esetről. Amúgy így köszönt el tőlem a fia: "xy neked ennyi volt itt a munka egyenlőre". Amúgy még olyat is mondott a fia, hogy majd ő is beszél még az anyjával. De ezt csak halkan mondta. A fia számát nem tudom. Ráírjak holnap Facebook-on, hogy akkor beszélne-e az érdekemben az anyjával? És akkor én mit mondjak holnap a telefonba a főnökasszonynak?
2022. febr. 22. 22:40
 5/70 A kérdező kommentje:
Imádok itt dolgozni, imádom ezt a helyet. Légyszíves segítsetek visszaszerezni!
2022. febr. 22. 23:08
 6/70 anonim ***** válasza:
100%
Én biztos nem akarnék ittmaradni. Az 5000 forint levonásért pedig perelném őket.
2022. febr. 23. 07:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/70 anonim ***** válasza:
88%
De amúgy azt írod, hogy úgy mondtad "...mert elég gáz, hogy egyetemisták és annyit nem tudnak, hogy hol laknak." Ezt nem kellett volna így, ezt vették sértésnek. Az egyetemisták érzékenyek erre, ezt már tapasztaltam, ilyenkor úgy veszik, hogy lenézed, gúnyolod őket. Elég lett volna annyi, hogy legközelebb legyenek szívesen pontosabban megadni a címet.
2022. febr. 23. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/70 A kérdező kommentje:

#6 megtenném, de akarok még itt dolgozni. Ha "visszavenne" akkor nem csinálnék semmit. Azonban ha nem, akkor már énis gondolkoztam valami lépésen. Perelni nem, mert nem akarok bíróságra járni meg stb. Azon gondolkodtam, hogy akkor rájuk küldeném az ÁNTSZ-t. De ez még távoli dolog, és ne legyen erre szükség, vegyenek vissza!


#7 azért, mert ez már nem az 1. És nem is a 2. Hanem a sokadik ilyen eset! 3 hét alatt legalább 5 ilyen téves cím félrerétes volt a kollégistákkal. És tegnapig bírtam türtőztetni magam. De a kérdésre válaszoljatok. Hamarosan hívom a főnökasszonyt. Mit mondjak neki?

2022. febr. 23. 08:34
 9/70 anonim ***** válasza:
100%

En meg mindig azt tanacsolom, hogy


kedves asszonyom, kernek meg egy eselyt, az elmult par honapban nem volt ram panasz, de tuja on is, hogy ez stresszes melo, es az egyetemistakkal nem ez volt az elso ilyen, kerek meg egy lehetoseget, eddig jol vegeztem a munkam, ezutan a hiba utan jobbam fogok ugyelni a stilusomra

2022. febr. 23. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/70 anonim ***** válasza:
73%

8: Ha nem tudod türtőztetni magad, akkor ez nem a neked való munkakör. Úgy is ki lehet fejezni az elégedetlenségedet, hogy nem teszel minősítő megjegyzéseket. Például: "Kezd már elegem lenni abból, hogy valahányszor ide szállítok, mindig valami gond van a cím megadással."

Esetleg próbáld megígérni a főnökasszonynak, hogy mostantól ilyen esetben személyeskedés nélkül fogalmazol.

2022. febr. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!