Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan kellene helyesen...

Hogyan kellene helyesen viselkednem?

Figyelt kérdés
Januárban kezdtem az új munkahelyemen. Van egy számomra kellemetlen szituáció, mégpedig az, hogy az új kollégáim humora teljesen eltér az enyémtől. Aminek örülök, hogy egyik kolléga sem egy besavanyodott szürke hétköznapi ember, lehet velük poénkodni, beszólni nekik. Olyan dolgokon nevetnek, sőt visítanak, ami nekem egyáltalán nem vicces. Legjobban az zavar, hogy talán azt hiszik, hogy nem értem a humorukat. Érteni értem, csak nekem kevés, nekem az nem poén, amin ők visítanak vagy is nem olyan mértékű poén, hogy olyan mértékben visítsak rajta, mint a többiek. Talán azt gondolják, hogy fapofa vagyok vagy hogy semmi humorérzékem nincs. Egy-két alkalommal "beszóltam" és még 2-3 nap múlva is téma volt, hogy mekkora poént nyomtam be, közben nekem az annyira alap volt, hogy már cikinek éreztem bedobni, mint a poént. Amit tudni kell, hogy nekem olyan humorom van, hogy rögtönzők és reflexből jön minden, nem pedig előre, netről lopott poénjaim vannak. Az előző munkahelyemen egy állat voltam, a mai napig többen írnak még, hogy hiányzok nekik, mert nincs, aki csinálja a hangulatot. Sokan kérdezték is, hogy honnan jön belőlem ilyen mértékű és ennyi hülyeség. Az a baj, hogy engem ez az egész helyzet zavar, mert kellemetlen amikor vagyunk egy társaságban 6-an és mindenkinek vörös a feje egy ezer éves vicctől, nekem meg igazából gáz, hogy ennyire tudnak visítani. Sokszor azt sem tudom, hogy hová nézzek, hogy ne vegyék észre, hogy nem nevetek. Egyébként, hála istennek ez a legnagyobb bajom eddig az új helyen :)
2022. febr. 27. 20:19
 1/7 anonim ***** válasza:
95%
Így. Nem kell nevetned, ha nem vicces.
2022. febr. 27. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
19%
Magyarul irigy vagy,amiért rajtuk nevetned, rajtad meg nem. Nőlj fel
2022. febr. 27. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
47%

Nem kell megjátszani magad, azt add ami vagy. Elképzelhető hogy később problémád lesz belőle, akár egyesek elkezdenek kiutálni érte, de majd akkor maximum váltasz. Nem szabad engedni hogy betörjenek. Ha gondod adódik belőle, akkor próbálj meg eggyel feljebb jelentést tenni.


Nekem is volt ilyen helyem pár éve, nálam legalábbis így történt. Egyre jobban belém álltak és próbáltak alázni, miközben ők a földön fetrengve, csapkodva, levegőben "bszva" egymást, stb. szórakoztatták magukat. Volt olyan hogy kajával dobálták egymást, vagy alsógatyában futkároztak. Hiába szóltam a vezetőségnek, haveri alapon voltak elosztva a pozíciók, így nem tettek semmit. Leléptem aztán, de van amikor nincs arra lehetőség, hogy azonnal menjen az ember (én sem tudtam).

2022. febr. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Érzékelem, hogy ezt viccnek szántad, de 10-es skálán nálam megütötte a kettest."


Egy idő után már csak a számot kell mondani.

2022. febr. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
63%
Egyébként überelheted a humorukat, és új színvonalat honosítasz meg... ha vevők rá.
2022. febr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Szerintem munkahelyre nem viccelődni jár az ember, legalábbis a normális helyeken nem ez az értékrend csúcsa.
2022. febr. 27. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Kontrázz rá egy jobb poénnal. Amúgy nekem is van olyan tapasztalatom olyanokkal, akikhez 15 éves netes poénok még csak most jutnak el. Ilyenkor van egy kínos mosoly, de van hogy felülök én is arra a vonatra és még benyomok pár hasonlóan szar öreg poént. Amúgy a régi vicc-zsebkönyvek jó része ma már nem poénos, más világot élünk.
2022. febr. 28. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!