Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit csináljak, ha a munkahelye...

Mit csináljak, ha a munkahelyen azt mondják, lassú vagyok?

Figyelt kérdés

Jelenleg egy gyárban dolgozom mellesleg. Én nem érzem magam lassúnak, mégis több munkatársam is azt mondja, lassú, szerencsétlen vagyok, pedig nem kell rám várni, sőt. Úgy csináljuk, hogy az 1. ember is elviszi a terméket valameddig, a 2. onnan viszi tovább megint egy másik gépig és én 3.-ként onnan veszem ki és viszem tovább, majd becsomagolom. Csomószor én állok a gép előtt és várom, hogy befejezze a mérést, hogy csinálhassam, de mivel azt nem tudom befolyásolni, a gép milyen gyorsan mér, így nyilván ennél gyorsabban még ha fejre állok, se tudok gyorsabban haladni, mégis panaszkodnak a műszakvezetőnek, hogy lassú vagyok és le vagyunk miattam maradva.

A mostani "társaimmal" nem rég óta vagyok együtt, de akikkel előzőleg voltam, ott is ugyanez volt.


Ott az állomás elején voltam, ahol össze kellett szerelni a terméket és azt kellett a 2. embernek berakosgatni a gépekbe. Ők azt csinálták, hogy pl. az egyikük ordibált velem, hogy miért nem dolgozok előre és csinálok minél több terméket előre, de amikor ezt csináltam, a másikuk azért üvöltözött velem, mert hogy az nem szabályos, ott nem lehet pár darabnál több termék, hagyjam már abba. Amikor lassabban csináltam, akkor az előző megint elkezdett veszekedni, hogy miért nincs ott felhalmozva több termék és ez ment egész nap.

Csomószor megálltak telefonozni és ha addig csináltam tovább, raktam befele a terméket a gépbe, hogy haladjunk, rám szóltak, hogy én csak a saját dolgommal foglalkozzak, majd aki középen van, az berakja a gépbe. Mondom jó, akkor nem nyúlok bele, összeszereltem a termékeket és kész, akkor az volt a baj, hogy ha látom, hogy ők "nem érnek rá", miért nem csinálom addig :D

Műszak végére mindig ilyen több százas lemaradásunk volt, mert ők ketten óránként kimentek 20 percekre együtt cigizni, én meg egyedül nem tudom vinni az egész állomást és 3 ember munkáját is ugyanolyan gyorsan csinálni. Aztán ők is mentek a műszakvezetőnek bepanaszolni, hogy lassú vagyok, meg nem értem, mit kell csinálni, mindent elrontok és rakjon el máshová, mert nem tudnak velem együtt dolgozni.


Eleinte azt gondoltam, az lehet a gond, hogy akikkel előtte voltam együtt, mindketten ilyen racsító, kihaénnem stílusú emberek voltak, egész nap alpári módon ordibáltak, mindenkinek beszólogattak, stb., én meg elég csendes vagyok és ha csak nem kérdeztek, egész nap meg se szólaltam. De így, hogy már a másik helyen, 2 másik emberrel is ugyanez van, félek, velem lehet a probléma. De mint mondtam, ennél gyorsabban nem tudok dolgozni, mivel nem rajtam múlik, a gépek milyen gyorsan mérnek. Félek, a műszakvezető azt fogja gondolni, hogy tényleg lassú és béna vagyok, meg hogy nem lehet senkivel se összerakni, mert mindenki panaszkodik rám és kirúgnak.


2022. febr. 28. 20:52
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Látják rajtad, hogy nem bírod a kritikát, direkt a leggyengébb láncszemet szivatják. Állj ki magadért, békén fognak hagyni, keresnek helyetted másik madarat. Amig célba érnek a beszólások, addig élvezik, hogy van kibe belerúgni.
2022. febr. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Ordíts vissza, hogy a tökötöket lóbáljátok a szünetekkel, és én vagyok a lassú? és menj el a főnökhöz, mondd, hogy szándékosan fékezik a 20 perces szünetekkel a tempót, adjon tanácsot mit tehetnél.
2022. febr. 28. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem túl jó fejek a kollégák. Nem tudom, mik a lehetőségeid, de ha nem zárkózol el előle, lehet érdemes lenne valami más típusú munkát keresned. Egyébként ne vedd a szívedre, én is ismerek olyan embert aki egyszerűen lassabban él mint mások. Ettől még remek ember. Ez meg csak egy munka. Azért dolgozol, hogy élj, és nem fordítva.
2022. febr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
A legbunkóbb típusú gyári melósokat fogtad ki, akiknek kedvenc játékuk a "Ha van rajta sapka, az a baj, ha nincs rajta sapka, az a baj.". Ez az alfaj sajnos szinte minden gyárban megtalálható. Nekem is volt hozzájuk szerencsém. El kell kezdeni reagálni, visszaszólogatni, és akkor visszábbvesznek. Csak addig élvezetes nekik a másik csesztetése, amíg az csöndben tűri.
2022. febr. 28. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
0%

Velem is ez van..béla mondta azoknak is hogy nehezítsék meg az igy is nehéz életem..

De engem màr nem zavar ha beszologatnak pont leszarom őket meg a véleményüket..

De azért nagyon remélem innen nem akarsz kirugatni..


"S ő már ott állt mellettem"

Én meg csúsztam elötted mégis kihasznàltàl ..??!! Igen nem tartottak pisztolyt a fejemhez csak egy banànt..

2022. febr. 28. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Két opció van: az egyik, hogy átmész agresszívbe, és jól leordibálod őket. Ha kellő meglepetést okozol, tekintélyt is kivívhatsz magadnak. Ha nem, max minden marad a régi. Azon úgyse ronthatsz.


A másik, hogy leszrod. Nézd, ez csak egy fos gyári meló. Kit érdekel? Ott vagy 8 órát. Lehúzod, aztán mehwtsz hqza, ahol vár az igazi élet. Ami meg ott van kb annyira lényeges, mint porszem az univerzumban. Full nem számít. Amióta így fogom fel, a munka buli, az emberek viccesek és a műszakok lazák.

2022. febr. 28. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Én igy csinàlom mint a 6os a màsodik lehetőség ..

Nem megyek àrulkodni nem kiabàlok velük letudom a napom aztàn huzok haza vagy tovàbb..

De még az ottani pasik is azt mondjàk hogy felveszik a képzeletbeli kesztyüt és nem hagyjàk magukat..de ők is minket nyugodtabbakat jobban birnak..

Én sose bàntok senkit az ujakat is mindig szivatjàk-jo vannak igen bénàk és szivàs mert melozhatunk helyettük is ..de hozzàm simàn berakja a fönök mert tudja én nem piszkàlok senkit..

2022. febr. 28. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat.


Próbálok magamért kiállni, de félek, ezzel csak rontok a helyzeten. Valamelyik nap egy kisebb szóváltásba keveredtem az egyikükkel, mert elkezdett óbégatni, hogy közülük kéne valakinek ott lenni a helyemen, mert lassan csinálom, mire kicsit feljebb emeltem a hangom és megmondtam neki, hogy ugye az amúgy megvan, hogy hiába csinálnám gyorsabban, a gép, amiből kiveszem a terméket, ugyanannyi ideig mér, szóval semmivel nem lennénk előrébb?? Erre elkezdett puffogni, hogy hát neki akkor mindegy, ő csak úgy mondta, aztán a másikuk odament és kérdezte tőle, mi a baj és ott sutyorogtak egy ideig, aztán mondta a másikuk, hogy majd ő szünetben megy és beszél a műszakvezetővel..Gondolom rólam akart vele beszélni.


Próbálom figyelmen kívül hagyni őket, de elég nehéz 12 órát úgy kibírni, hogy közben végig kötekednek, beszólogatnak. Meg ez az egymás között való sutyorgás is elég gyakori, ilyenkor is biztos rólam beszélnek. Az utóbbi napokban már olyanra is volt 1-2 példa, hogy úgy beszéltek rólam (vagyis 99%, hogy rólam), hogy én is hallottam, csak direkt nem mondták ki a nevem. Pl. hallottam, hogy mondta az egyikük, hogy "hiába pofáztam neki, hogy kapkodja magát, csak egyre lassabban csinálta, még jó, hogy a tej meg nem alszik a szájában" és a másikuk ott helyeselt, hogy ő is észrevette ezt...Vagy hangosan beszéltek arról, hogy "valaki" milyen ostoba és hiába mondanak el neki mindent 5x, akkor se érti..


A műszakvezetővel meg félek, hiába próbálnék beszélni, mert szerintem már így is kicsit antipatikus vagyok neki, amiért az első "csapatból" át kellett raknia máshova, ha mennék hozzá panaszkodni, hogy innen is kiutálnak, lehet, azt mondaná, akkor holnaptól ne is jöjjek, mert úgyse tudok sehova se beilleszkedni.


Már én is erősen gondolkodom a munkahely váltáson, csak eddig nem nagyon találtam olyan munkát, ami ennél jobban fizetne, a párom pedig még mindig munkát keres és csak az én fizetésemből tudunk gazdálkodni. Így is volt már, hogy anyukáméktól kértünk kölcsön, mert már nem volt pénzünk kajára. Szóval nem ez a legalkalmasabb idő arra, hogy felmondjak :/

2022. márc. 1. 00:01
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
7: Ez sajnos nem mindig válik be. Ha látják, hogy próbálsz nem törődni vele, van hogy direkt jobban csinálják. Ezt is tapasztalatból írom.
2022. márc. 1. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Zenét lehet hallgatni? Ha igen, tedd azt. És viszont muszáj volna beszélned a műszakvezetővel. Ne félj tőle, ő is csak ember. Viszont abból sehogy se jössz ki jó, hogy nonstop rosszat hall rólad.
2022. márc. 1. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!