Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hollandiában élő (főként...

Hollandiában élő (főként értelmiségi) magyarok, mit gondoltok az alábbiakról?

Figyelt kérdés

Épp egy holland céggel tárgyalok, amennyiben elfogadható ajánlatot kapok, relokálnom kellene. Próbáltam utánanézni mennyiért lehet albérletet bérelni ott, mennyi az átlegkereset, milyen az adórendszer.


Kérdésem az volna, hogy mennyire valós az, hogy az éves átlagkereset 36500 euró? Egy átlagos egy szobás albérlet 1000 euró (nem a fővárosban).


Én 70000 eurót kérnék egy senior sales pozícióért, mennyire gondoljátok ezt reálisnak? Ez csak az alapbérem lenne.


Az adó viszont itt már valamivel 40% fölötti, ezt jól láttam?


Illetve sokat segítenétek, ha leírnátok, általánosságban hogy érzitek magatokat ott, milyen az egészségügy, közbiztonság, mennyire barátságosak az emberek stb.

Jártam már Hollandiában, de csak turistaként.


Köszönöm, ha válaszolsz.



2022. márc. 2. 17:11
 1/8 anonim ***** válasza:
33%

Magasabbak sokkal a fizetések, az adóval viszont vigyázni elég fura a rendszer ott (a nővérem tudna róla mesélni) volt hogy 2 milliót kellett valami hülyeség miatt vissza fizetni már nem tudom mi volt..de annyira nem ütötte meg a dolgot.


Az emberek bunkók, egészségügy egy határ szar és drága. Igen 1000 euró körül mozog a bérlés.


De mindenképp jobban jársz azzal az országgal mint ezzel.

2022. márc. 2. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

"Magasabbak sokkal a fizetések" - milyen fizetések, minél magasabbak? Ezt kifejtenéd? Számszerűsítenéd?

A "szar" egészségügy alatt mit értesz? Milyen tapasztalataid vannak pontosan?

2022. márc. 2. 17:39
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
1-es nem tudom, honnan veszi, amit ír. Az emberek kedvesek. Pláne ha a mindennapi kiszolgálást nézem boltokban vagy akár kórházakban az orvosokat és ápolókat.
2022. márc. 2. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Az emberek kedvesek. Az egyes nyilván maga bunkó módon fordul hozzájuk, így csak azt kapja vissza, amit ad. 10 éve élek itt, még ezidáig nem sikerült bunkoval találkozni. Akik erre panaszkodnak, ott mindig kiderul, az ő hozzaallasuk volt problémás.

Mindenki beszél angolul, de nagyon nagyra értékelik, ha az anyanyelvukon próbálkozol, meg akkor is, ha nem megy tökéletesen


Az egészségügy más, mint Magyarországon. Itt nem kapsz antibiotikumot kb semmire és van hogy nem foglalkoznak a panaszoddal, mondván megoldja a természet, vagy szedj paracetamolt, más panasznal még leszerveznek mindent. Pl hosszantarto köhögésnel a "hagyja abba a köhögést" a megoldás-amúgy tényleg elmúlt egy idő után- mellben lévő csomónal még azonnal telefonált, másnapra időpontot kért a kórházba kivizsgálásra. A haziorvoshoz csak időpontra lehet bejutni és csak az asszisztensek keresztül, aki elbiralja előtte, hogy kell e neked az az időpont. Simán lehet hogy azt mondja, szedj 3 napig paracetamolt és ha akkor is fáj, hívd újra. Az alap biztosításban csak a háziorvosi ellátás van benne, a tobbiert először 380 euroig neked kell fizetni -utólag küldik a szamlat- utána fizet a biztosító.


A fizetések szektortól függően változnak és nyilván számít a vegzettseged, nyelvtudasod, hasonlók. Itt vehetsz rá egy pillantast, kb mi varhato: [link]


Az 1000euro szoba bérlés is reális lehet, attól függőben hol szeretnél élni. Egy kisvárosban picit olcsóbb lesz és a szoba helyett akar egy kis lakás is beleferhet, nagyvárosban ennek q duplája se ritka egy stúdióért.


A kozbiztosag jó, bár itt is történnek nyilván erdekessegek: a múlt héten megkésett valakit a karnevalban, egy csomagkezbesito pedig belehalt a sérüléseibe amiket egy mérges ügyfél okozott...

2022. márc. 3. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
4: Én Amszterdamban szobát bérlek 375 euróért. Bár ezt már 2013 óta, mostmár nem nagyon lehetne ennyiért találni, de 500 alatt azért lehet.
2022. márc. 3. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

5!


Az érdekes... Studentenkamer? Mert simán felnőttként ennyiért nem lehet kb sehol bérelni....Vagy feketén laksz valakinél szociális lakasban?

2022. márc. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
5: Nem. Rendesen hivatalosan bérlem, a főbérlő holland. Az előző két helyem volt fekete, azokat afrikai bevándorlóktól béreltem, ők nem hagyták, hogy beregisztráljam magamat. Ott is ennyit fizettem amúgy (2008 és 2013 közötti időszakban), természetesen kézbe.
2022. márc. 3. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

7!


Oké, érdekes, de örülök ha van ilyen olcsó is

2022. márc. 3. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!