Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ribizlit szedni fárasztó? Nap...

Ribizlit szedni fárasztó? Napi 10 óra Hollandiában. Ha sosem csináltam ki fogom bírni?

Figyelt kérdés

2021. máj. 28. 13:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
91%
Kellemesen el lehet fáradni 10 óra alatt bármilyen fizikai munkát végzel
2021. máj. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Ha láttál már ribizli bokrot, akkor el tudod képzelni. Azt úgy kell leszedni, hogy ne sérüljön a bogyó. Ha jó a termés akkor millió fürt van a bokron, úgy hogy lehet szedegetni. Nincs az a pénz, amiért csinálnám, 10 órát ráadásul.
2021. máj. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
84%

Szedtem gyermekkoromban nagyszüleimnél.

Előnye: ülni lehet közben. Egy kényelmes kisszék, sámli jó szolgálatot tesz.

Mivel jár?

Monoton munka. Eső után vagy párás időben rossz csinálni, mert a bokrok alja nyirkos, a levelek vizesek, sárosak. Száraz időben, jó társasággal beszélgetve, szúnyog ellen befújva magadat viszonylag kellemes.

Ha gazban állnak a bokrok, akkor istenátka munka. De gondolom, ott gyomirtózva lenne teljesen.

Nagyon sziszifuszi munka. Lassan telik a vödör a kicsi bogyókkal. :-)))

Napi 10 óra az kemény embereknek való. Ha pl. gyárban szalag mellett lenyomtál már 12 órás műszakokat, akkor nem érhet meglepetés. Ha egyetemista vagy, és még nem csináltál gyári vagy monotonabb mezőgazdasági munkát, akkor érhet meglepetés.

2021. máj. 28. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
27%

A 3-as egy idióta 😂

Hol akarsz te leülni? Hollandiában egy ribizli farmon? Munkahelyre megy, nem a nagyi kertjébe és nem csak annyit kell szedni, ami elég a családnak. Lehet a föld több hektár is😂 a ribizlit fürtben szedik nem egyesével a bogyókat 😄

2021. máj. 28. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Napi 10 órában minden munka fárasztó, még a szórólap osztogatás, vagy a fagyi kimérés is.

Napszámos munkából nekem 2 óra is fárasztó lenne, de a szomszédasszonyomnak a 10 óra is megfelelne, mert alapban egy igavonóbarom.

Hogy te kibírod vagy sem, azt neked kell/ene tudnod, mert mi nem ismerünk, de ne legyenek illúzióid! Ha nem lenne egy szemét, trágyamunka, akkor a hollandok csinálnák.

2021. máj. 28. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
96%
Eszedbe ne jusson. Miután kifizetted a megélhetési költségeidet, lesz kb. 300 euró megtakarított pénzed havonta, és ezért heti 50 órában nagyon szar melót végzel. Szerinted miért nem találnak közelebbről embert?
2021. máj. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
96%

Ha itthon soha sem csináltál mezőgazdasági munkát akkor eléggé nehéz lesz,az az fárasztó és lehetséges hogy pár nap után sírva fogsz haza szaladni.

Először itthon kell ezeket ki próbálni,ha itthon bírod akkor legközelebb ki lehet próbálni külföldön,egy biztos külföldön sokkal de sokkal jobban hajtós lesz.

Fáradni minden hol el lehet,eléggé ki fognak hajtani szerintem de ne legyen igazam.

Gondolom heti 6x10 ami gondolom kicsivel több is lesz,biztosan el fogják játszani veled hogy még 1-2 órát pluszba maradni kell.

Heti 6 nap után,ki leszel,az egyszer biztos.

Sok sikert.

2021. máj. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
En csak azt lattam, az eperszedes milyen brutalis egy nyugati gepesitett farmon. Hasonfekudve kell elorehajolva kapkodni ugy, valami szerkezeten, hogy el se mulaszd, de csak a jot szedd. Tehat koncentralni is kell, szerintem. Biztos bele lehet jonni, de szerintem nem az a vidam kerti munka.
2021. máj. 28. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
89%
Az összes olyan munka szar, amit alacsonyan, görnyedve vagy guggolva kell végezni. Ha még nem csináltál ilyet, akkor probáld ki egy nap hogy békaugetésben közlekedsz otthon több órán át.
2021. máj. 28. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Szar.

Itthon bőven elég a 4 bokor ribizlit leszedni, az is fárasztó.

2021. máj. 28. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!