Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit mondjak állásinterjún,...

Mit mondjak állásinterjún, amikor nem illik a karrierutamba az adott pozíció?

Figyelt kérdés

Tehát ha megkérdezik, ha eddig xy dolgot csináltam, akkor most miért ezt akarom csinálni?


Tudnék őszintén is válaszolni, de az nem lenne ideális, mivel nem tervezek sokáig lenni az adott helyen.


2022. márc. 9. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ki akarom próbálni magam egy új területen.
2022. márc. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Miért pont ezen a területen?
2022. márc. 9. 10:11
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Mert érdekel?
2022. márc. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
39%

Én annakidején nyelveket tanultam, aztán mikor ki akartam magam próbálni cikkíróként, amatőr újságíróként, akkor jelentkeztem egy kis szombathelyi magazinhoz.Küldtem 2 db cikket (amiből az egyik azonnal, a másik pár napon belül meg is jelent), és pár korábbi saját blogos írást, és a kísérőlevelemben jeleztem, hogy érdekel ez a lehetőség, kedvet érzek hozzá.


Erre a főszerkesztő felkért, hogy amolyan belépőfeladatként menjek el egy rendezvényre, vegyek részt rajta, és kér róla egy amolyan tudósítás-beszámolószerű egy cikket pár db fotóval.

Ezt megcsináltam, néhány nappal később meg is jelent és ezzel fel lettem véve.

2022. márc. 9. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Ahova én mennék (még nincs meg konkrétan) oda nem tudnék referenciát csinálni. :/


Egyszer már felvettek programozónak, de elküldtek mert nem tudtam önállóan gyorsan megcsinálni a feladatokat. Bár nem is így kéne működnie, de az igaz hogy még fejlődnöm kell. És addig kéne valami más.

2022. márc. 9. 11:03
 6/9 anonim ***** válasza:
62%

#4es, ez konkrétan sehogy nem kapcsolódik a kérdéshez, gondolom jó volt leírni, kicsit fényezni magad.

Kérdező, mond azt, hogy ki szeretnéd próbálni magad új területen, ha megkérdik miért, akkor pedig mond azt, hogy mindig is érdekelt ez a munka, kíhívásként tekintettem rá és a későbbiekben hasznát fogom venni, vagy összevonod az eredeti szakmáddal, munkáddal.

2022. márc. 9. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
74%
Én ez esetben saját projekteken próbálnék meg készíteni, ami ha kudarcot vall, az csakis és kizárólag a saját, személyes fiaskód, és nem okozol vele kárt másnak. (S ha valamiben vereséget szenvedsz, kudarcot vallsz, elbuksz, vagy bedől egy saját projekted, akkor azt nyilván nem tüntetném fel a világon sehol, ha viszont bejön, sikeres lesz, akkor meg nyilván lehet terjeszteni, marketingelni, mint sikeres terméket...)
2022. márc. 9. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Jó ötlet, csak hosszú folyamat úgy is, ha naponta foglalkozok vele. Ettől függetlenül érdemes elkezdeni.
2022. márc. 9. 11:26
 9/9 anonim ***** válasza:
55%

6-os azt akartam ezzel mondani, ha valami sehogy nem illik a jelenlegi pályádba, de váltani akarsz, de semmi tapasztalatod nincs, akkor nagy valószínűséggel nem fognak felvenni zéró háttérrel, nulla referenciával rovatvezetőnek, sem főszerkesztőnek.Ilyen esetben érdemes felkészülni arra, hogy te váltani akarsz, jelen esetre vetítve vezetni egy blogot, urambocsá amatőr/önkéntes újságírónak elszegődni 1-2-3 magazinhoz, referenciákat gyűjteni érdemes 0 Ft-ért, a munkáltató részéről zéró, azaz nulla forint kockázattal.


Aztán mikor megvan a tapasztalat meg adott esetben akár egy minimális kezdőtőke az induláshoz, akkor bele lehet vágni élesben.

2022. márc. 9. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!