Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire nehéz egy egyszemélye...

Mennyire nehéz egy egyszemélyes boltban dolgozni, egyedül intézni mindent?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

22 éves lány vagyok és állások után kutatok. Találtam egy egyszemélyes boltot ahol ilyen követelmények, feladatkörök vannak, többek között:


Raktári leltározás

Készletgazdálkodás

Pénzügyi elszámolások intézése

Adminisztratív feladatok ellátása

Kapcsolattartás a központtal


Illetve többször is céloznak a leírásban arra, hogy nagy fokú önállóságra van szükség hozzá.


Még sosem voltam ilyen pozícióban, sima eladó voltam akinek osztogatták mit csináljon, a kasszában álltam és max szabadidőmben a polcokat pakolgattam így sajnos nem tudom felmérni ezekben a feladatokban mennyi a hibázási lehetőség, mennyire megterhelőek. Ti ajánlanátok ilyen munkakört olyannak aki még nem dolgozott ebben?



2022. márc. 15. 10:40
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen te tartod fenn a boltot.Te csinálsz mindent a lényege ennyi.

Ha a kasszához ügyes vagy és a pakolásban is,árazásban is akkor menni fog szerintem.Nap közben ha szükséges akkor fel kell mosnod illetve a nap végén a kassza lezárása után.

2022. márc. 15. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
24%
Önállótlan embernek, aki inkább átlép egy doboz felett 100x, minthogy arrébb tegye magától.. nem való az ilyen munkakör.
2022. márc. 15. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyban függ attól, hogy milyen boltról van szó.

A nővérem még diákként dolgozott így egyedül egy táskaboltban. A bolt egy pincében volt és olyan drága táskákat árult, hogy az már jónak számított ha naponta egy ember betévedt (általában az az egy is kifordult onnan az árakat látva). Halálra unta magát és bőven volt ideje az adminisztratív dolgokra közben.

Ha ugyanezt egy dohányboltban kéne mondjuk, az szerintem elég stresszes lenne, ott mindig nagy a forgalom, és elég húzós lehet mindent egy embernek csinálnia még a kiszolgálás mellett.

2022. márc. 15. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Amiről én beszélek az egy herbária. Eddig 2,5 évig otthonról dolgoztam, egy kisebb bioboltnak vezettem a közösségi oldalait és néha helyettesítettem eladókat, így minden ilyen terméket nagyon jól ismerek csak ez az ügyintézés rész ami teljesen kimaradt nekem.
2022. márc. 15. 10:49
 5/8 anonim ***** válasza:
2%
Fejlődhetsz vele, bár a kérdés alapján csak üldögélni akarsz a langyos pisiben. Majd jön valaki aki eltart, elér célokat az életben, te meg abból meg vagy. Hesteg GÁZ
2022. márc. 15. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez egy jó alap ami neked van. Hatalmas pluszpont hogy ismered ezeket a termékeket.

Kasszáztál is, abban is van tapasztalatod.

A többit, pl a leltározást meg ilyeneket úgyis meg fogják mutatni első alkalommal. Szerintem nem veszítesz semmit ha megpróbálod.

Senki nem úgy esett ki az anyjából hogy tudta ezeket a dolgokat, valahol mindenki elkezdte. Előnyösebb pozícióból indulsz mint egy olyan valaki, aki még soha nem dolgozott a kereskedelemben, és azt sem tudja hogy ezeket a termékeket eszik vagy isszák.

2022. márc. 15. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
17%
Mi lenne nehéz benne? 2 bitesek is megcsinálják
2022. márc. 15. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szerintem tok jo az ilyen, en is dolgoztam egyszemelyes boltban, alacsony forgalommal, a fonok neha felhivott, hogy allitsak ossze egy netes rendelest, neha betevedt 1-1 vasarlo, feltoltottem a polcokat ha kellett, a kutya nem zavart egesz nap.

De ez csak akkor jo tenyleg, ha nem valami nagyon magas forgalmu bolt. Meg hacsak nem nagyon jo a fizu, akkor hosszutavon nem eri meg, unalmassa valik, hacsak nem tudod valami ertelmessel lekotni magadat kozben, pl nyelvtanulas vagy valami. Nekem most pl jol jonne megint egy ilyen hely, csak ahol dolgoztam az eleg szar fizut adott, akkor epp eleg volt, de annak par eve, mar kb a duplajat keresem, csak nincs idom semmire melo mellett :D

2022. márc. 15. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!