Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit tegyek, hogy a munkahelyem...

Mit tegyek, hogy a munkahelyemen legyen pár barátom?

Figyelt kérdés

Viszonylag új vagyok, amikor idejöttem, már meg voltak a kialakult körök, ki kivel megy szünetre, kajálni, cigizni. Nagyon szeretnék én is valakivel menni, jókat nevetni, a szüneteket elütni. Van is néhány lány, akikhez szívesen csatlakoznék, akikkel jóban vagyok, de többször is lepattintottak, amikor szóba hoztam, hogy menjünk együtt. (Többeknél is próbálkoztam) Ez elszmorító..


Az igaz, hogy én egy kicsit komolyabb vagyok, de kedves vagyok és mosolygós és szeretek nevetni, hülyéskedni is, de valahogy mégse kíváncsi rám senki. Mintha elkönyveltek volna.


Már ki se megyek a szünetben az étkezőbe, olyan kellemetlen, hogy mindíg csak én vagyok egyedül.


Szerintetek ez már mindíg így marad, vagy lehet rajta változtatni? Hozzáteszem, rengetegen vannak ezen a munkahelyen, de csak a saját és az azzal kapcsolatos, szomszéd részlegről ismerek embereket, a többi részlegről nem, messze is vannak.



2022. márc. 16. 21:49
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
61%
Nem, majd idővel megszoknak. Beszélgess az emberekkel elvárás nélkül; ne remélj többet ennél, felesleges elvárásokat támasztani felé. A munkahely nem barátságok kötésére van, hanem dolgozni.
2022. márc. 16. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Kedves válszoló, igazad van. Csak az a bökkenő, hogy egyrészt 12 órákat töltök ott el, ami nagyon hosszú, másrészt akik évek óta ott dolgoznak valahogy mégis megtalálták egymást és vannak, akik nagyon szimaptikusak, szívesen barátkoznék velük, de ők nem kívancsiak rám. Így elég nehéz kibírni a 12 órát és rosszul is esik a dolog.
2022. márc. 16. 22:01
 3/17 anonim ***** válasza:
84%
Szerintem nem kellemetlen egyedül leülni az asztalhoz. Kezdetben én is egyedül voltam, aztán odaültek mellém páran és így alakultak ki beszélgetések
2022. márc. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
84%

Nem kell erőltetni, alkalom adtán beszélgess velük és majd alakul.

Ha nagyon nyomulsz az inkább ellenérzéseket kelt.

2022. márc. 16. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, ez jó ötlet, már gondolkodtam ezen korábban, de én nagyon gyáva vagyok ahhoz, hogy egyedül le merjek ülni enni, mi lesz ha senki nem ül le hozzám? Azt fogják nézni, hogy már megint egyedül vagyok. Egyszer hallottam, amint az egyik csajt, akit nem ismerek, épp kibeszélték, hogy mindíg egyedül van és hogy hát nem is csoda, mert annyira nagyképű, stb. stb.
2022. márc. 16. 22:11
 6/17 anonim ***** válasza:
65%

5!

Jajj, biztos vagy te benne, hogy ezekkel az emberekkel akarsz barátkozni? :D

Normális gondolkodású ember ha lát egy olyat, aki egyedül eszik akkor konstatálja magába, hogy xy egyedül van és pont. Nem kezdi el piszkálni meg lenézni meg akármi.

2022. márc. 16. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
56%
Ülj le egyedül, amíg eszel, olvass egy jó könyvet, vagy telefont, máris kevésbé néz ki bután, mintha csak nézel ki a fejéből. Plusz neked sem unalmas.
2022. márc. 16. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül velük akarok barátkozni, de tényleg van egy kialakult nézet rólam, hogy túl csöndes vagyok, ami persze nem feltetlenül igaz, mert azokkal, akik kívancsiak rám, mindíg megtalálom a közös hangot. Csak hát én abban különbözök, hogy nem vagyok egy harsány, mint a legtöbben ott bent, ez feltűnik nekik. Ehhez jön még az együllét, ami már kezd elég kínos lenni.
2022. márc. 16. 22:42
 9/17 anonim ***** válasza:
53%

Nekunk volt olyan kolleganonk, akivel szerintem honapokig nem nagyon beszeltunk, aztan megis a csapat tagja lett, szerintem neki is kellett ido, mert eleg csendes volt eleinte, azota meg bar neha csendben maradna… XD Mindenkinek kell ido megszokni egy uj embert, nyilvan konnyebb, ha az uj ember kozvetlen es jon magatol, kerdez, mesel, stb.

Mondjuk ilyen kibeszelos pitcsakkal en sem foglalkoznek, nem ertem, miert baj, ha valaki egyedul ul, mi is dolgozunk a cegnel 800-an kb, nagyon sok kollegat latok egyedul ebedelni a bufeben, olyanokat akikrol tudom amugy, hogy sok emberrel joban vannak. En is 90%-ban egyedul jarok ki dohanyozni, mert jol jon olyankor a nyugi, egesz nap egyutt vagyunk bent, szunetben valaszolok a barataimnak Messengeren altalaban, stb. Nem akarok egesz nap a kollegakkal egymas seggeben logni.

2022. márc. 17. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
37%

A munkahely nem a baràtkozàsra van de megértem hogy pàr szót vàltanàl szivesen valakivel.

Ha ők nem akarnak veled még baràtkozni akkor ne erőltesd ràjuk magad semmi esetre sem mert az furàn veszi ki magàt.

Ők össze vannak szokva,majd téged is megszoknak és akkor talàn kicsit kedvesebbek is lesznek.Ha nem akkor ez van.

Ezen ne kattogj,végezd a munkàd és nem ciki egyàltalàn egyedül leülni az asztalhoz ugyanis ez nem az óvoda szóval feleslegesen aggódsz.

Nem könnyű baràtkozni ez ilyen.

Majd jön magàtól minden (vagy nem).

2022. márc. 17. 06:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!