Kezdőoldal » Emberek » Barátok, barátságok » A munkahelyemen a barátom...

A munkahelyemen a barátom udvarolgat egy lánynak, aki viszont Törpének szólítja őt a háta mögött. Ti visszamondanátok neki?

Figyelt kérdés
A munkahelyemen mindenki férfi, én voltam az egyedüli nő, viszont mivel van barátom, senkivel nem tudtam összebarátkozni, csak egyetlen fiúval. Ő kb. 163 cm magas, és se nem jóképű, se nem jó testű, viszont nagyon jó barátság szövődött köztünk, már-már a legjobb barátomnak tekintem. Közben egy lányismerősöm munkát keresett, én meg gyorsan szóltam neki, hogy nálunk épp van felvétel. Fel is vették, de sajnos, kiderült róla, hogy kétszínű, és kihasználja az embereket. Neki is van pasija, de a munkahelyen mindenkinek azt mondja, hogy egyedülálló, csak mert élvezi, hogy körbeudvarolják, és mindig van kit ugráltatni, ha épp elkél neki a segítség. Ez amúgy engem nem zavart, egészen addig, amíg a fiú-barátom is el nem kezdett körülötte legyeskedni. Elismerem, féltékeny vagyok, mármint baráti értelemben, hisz nekem ő az egyetlen ember, akivel ott beszélgetni tudok, az új lányt meg szó szerint mindig legalább 3 férfi veszi körbe. Mindemellett, a lány most már bunkózik is velem, azt hiszem, riválisnak tekint, mint rajta kívüli egyetlen lányt. Nemrég viszont hallottam, hogy a fiút Törpének szólította a háta mögött. Ez kimondhatatlanul rosszul esett, ugyanis az egyik legundorítóbb dolognak tartom, ha valakit a külseje miatt cikiznek. És most már a guta üt meg, amikor azt látom, hogy a srác munka közben inkább a másik lánnyal próbál beszélgetni, helyettem, aki a barátja vagyok. Szerintetek mit tegyek? Sajnos mivel a lány egyre többet bunkózik velem, már annyira nagy bennem a feszültség, hogy nem bírom elviselni, hogy épp az egyik legjobb barátom barátkozzon vele. Szégyellem magam, de már olyanokon gondolkozom, hogy megmondom a fiúnak, hogy én már nem akarok többé a barátja lenni. Másrészt, az is nagyon zavar, hogy a lány immár rendszeresen Törpének szólítja őt a háta mögött. Félek a fiúnak ezt elmesélni, mert nem akarok fájdalmat okozni neki, viszont magától nem fog egyhamar rájönni, milyen is ez a csaj valójában, hisz a lány közben vele is flörtölget és egyfolytában mosolyog, csak hogy visszaélhessen azzal, hogy a fiú, udvarlásképp, sokat segít neki a munkájában. Ti mit tennétek a helyemben?

#fiú-lány barátság #törpe #munkahelyi barátság #baráti féltékenység
2014. jún. 15. 15:16
 1/6 anonim ***** válasza:
Én elmondanám neki.
2014. jún. 15. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
köszi a gyors választ. Szóval szerinted nem kegyetlenség ilyesmit visszamondani?
2014. jún. 15. 15:36
 3/6 anonim ***** válasza:
Szegény srác... King of the FRIENDZONE... szerintem a kérdező sem különb a másik csajnál.
2014. jún. 15. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Mit tennék? Mindenki előtt feltennék egy kérdést a lánynak, vagy tennék egy kijelentést amiből világosan kiderülne, hogy a lány jár valakivel.
2014. jún. 15. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Jobb, ha a srác tudja, hogy hogy vélekedik róla a háta mögött a lány, mert így legalább nem lovalja bele magát a reménykedésbe vele kapcsolatban, lehet, hogy később még jobban fájna neki a valóság. Valahogy fel is vehetnéd, amikor törpeként emlegeti a lány, hogy a fiú bizonyos lehessen a dologban.


Szerintem az is fájna a srácnak (talán még jobban), és nem is tudná mire vélni, ha olyat mondanál neki, hogy nem akarsz többet a barátja lenni. Miért őt kell büntetni a lány csalárdsága miatt?


Egyébként tényleg el lehetne ejteni egy ilyen megjegyzést, hogy:

Mit szólna a párod, ha látná, hogy állandóan itt udvaroltatsz magadnak, és ha tudná, hogy letagadtad őt?

2014. jún. 15. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

16:23 - szerintem a srác tényleg csak barátként tekint rám, mert fiatalabb nálam 6 évvel. A különbség pedig az köztem és a másik lány között, hogy én nagyon keményen dolgozom, és soha nem vagyok rászorulva, hogy másoknak passzoljam át a melóm egy részét.


17:32 - a lány egy nös fèrfival jár jó néhány éve, igazából ezért titkolja a dolgot, de szerintem annyit bevallhatott volna, hogy van barátja, a részletek pedig szépen titkolhatná továbbra is.


19:29 - a fiùnak nagy az önbizalma a külsejéhez képest, ami a mai világban sajnos kevés emberröl mondható el. Attól félek, hogyha a törpés gùnynevet visszamondom neki, teljesen lerombolom az önbizalmát, ès pl soha többé nem merne nála picit magasabb lánnyal kikezdeni. A gond az, hogy nöi aggyal gondolkozom, és tudom, hogy egy lány külsejére soha semmilyen negatív megjegyzést nem szabad tenni, mert egy életre arra a szépséghibájára fog fókuszállnj. De ha szerintetek a fiúk nem ennyire érzékenyek, és inkább jobb, ha tudja, hogy semmi esélye a lánynál, akkor tényleg elmondom neki. Nagyon jó lenne, ha alacsonyabb fiúk is elmondanák a véleményüket. Elöre is köszi!

2014. jún. 16. 10:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!