Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogyan tudnnám jobban elviseln...

Hogyan tudnnám jobban elviselni a főnököm, és ezt a helyzetet?

Figyelt kérdés

Egy forgalmas kisboltban dolgozom.

A "nagyfőnök" nálunk a tulajdonosi család barátja, azt sem mondják el milyen munkakörre van bejelentve, annyit tudunk, hogy ő a legnagyobb vezető nálunk (kivéve persze a tulajok, de ők nem a vezetőink, nem járnak be "fegyelmezni" meg nincs is rá szükség.)

A nagyfőnök bejárkál egy héten 1-2x, néha dolgozik néha nem. Mikor nem dolgozik mögöttem ül, telefonozik, telefonál, közben nekem dirigál de olyan hangnemben, hogy a gyomrom összeszorul tőle. Tehát ha mondjuk bejön egy vevő de én az asztal alatt guggolok mert pakolok és nem veszem észre, akkor rámförmed, hogy "Kriszti, VEVŐ!" ő pedig továbbra is punnyad a széken telefonnal a kezében. Magyarul nagyon ritkán beáll segíteni ha olyan kedve van de ugye ő bármit megtehet, nem kötelező neki, így csak csöndben ül és azon szórakozik, hogy csicskáztathat. Ezt egyébként mással is csinálja de nem olyan mennyiségben mint velem. A többiek annyit mondanak csak, hogy vele nincs veszekedés.

Úgy érzem szivat engem, mert én vagyok a legfiatalabb aki valaha a boltban dolgozott és azt hiszi velem megteheti. Ha határozottan kiállok magamért kicsavarja a helyzetet (például rászóltam mikor ugráltatott, hogy én is látom mit kell csinálni, amit úgy adott tovább a boltvezetőnek hogy visszabeszéltem a kérésére)

Sokszor azon kapom magam, hogy mikor nincs vevő ok nélkül is kikéreckedek a mosdóba ahol csak fogom a fejem és állok egy helybe, hogy egy kicsit távolabb tudjak lenni tőle, annyira fullaszt mikor ott vagyok.

Min tudok változtatni, hogy elviselhetőbb legyen a helyzet? Sajnos szükségem van nagyon most erre az állásra.



2022. márc. 17. 12:37
 1/5 anonim ***** válasza:
50%

Lehet rád van szállva. Engem is kipécézett magának a főnök az előző munkahelyemen, sosem volt jó semmi.


Én be panaszolnám a tulajnak

2022. márc. 17. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%

A "Kriszti, VEVŐ!"-re bőven elég lenne egy "oké"-t vagy "köszönöm"-öt mondani, nem pedig egy "én is látom mit kell csinálni"-t.

Teljesen felesleges csicskáztatásnak felfogni ezt, mert ez nem az.

Csuklóztatás az lenne, ha átpakoltatná veled pl. a konzerveket az egyik polcról a másikra, majd később vissza.

Gondolom első munkahelyed. Igen, lehetne normálisabban, kedvesebben közölni a dolgokat, ebben igazad van. A megoldás az, hogy proaktív leszel. Figyelsz, mikor jön be vevő (ha nincs csengő az ajtón, akkor megkérdezed, nem lenne-e jó ha kerülne rá egy, hogy mindig tudd, ha bejön valaki), mikor kezd el egy termék fogyni, vagy mikor kell feltakarítani a folyosót vagy éppen ablakot mosni. Azzal, hogy bemenekülsz a mosdóba a lehető legrosszabbat teszed.

2022. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Frissítsd az életrajzot és kezdj el munkát keresni. Szerintem itt nem fogod tudni megváltoztatni a tök régi szerkezeteket.


Ha beszéltél már vele, akkor esetleg azt lehetne még, hogy beszélsz a tulajjal. És nem a fickót szidod, hanem magadról beszélsz, hogy nem érzed jól magad, mert úgy érzed nincs megbízva benned, olyandolgokra vagy utasítva amit tudsz és fölösleges stressz van benned emiatt és tanácsot kérsz, hogy tudnád ezt kezelni, hogy jó legyen. Szerintem ennél finomabban nehéz. Esetleg még azt lehetne, hogyha tudsz könnyed lenni és humoros típus vagy, akkor valahogy viccesen visszaoltani a csávót, de ezt szerintem kevés ember tudja jól, hogy ne feszkó legyen hanem tényleg vicces. pl amikor belép valaki te magad mondod, hogy Kriszti vevő ha valahogy lehet ezt viccesen. vagy nem tudom.


de szerintem lejobb munkát keresni. most van munkád szóval lazábban válogatshatsz is meg kérhetsz több pénzt és csak oda mész ami tetszik nem vagy kényszerben. (bár amúgy ott is csak akkor derül majd ki az ilyesmi amikor már felvettek :D)

2022. márc. 17. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Ha esetleg nem nőtt a szívedhez a munka meg a munkatársak, a legeslegkönnyebb, ha másik munkát keresel. Nem szeretem, ha nekem is ezzel jönnek ha már egyszer panaszkodom a munkahelyemre, viszont ha nagyon bosszant és idegel, nincs értelme maradni. A főnök úgy sem fog változni egyetlen alkalmazott kedvéért.
2022. márc. 17. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
0%

Próbáld meg egy kémtollal felvenni, lehet hogy egyszer sikerül egy igazán jó anyagot felvenni.


Nagyon nehéz lesz, mert igazából csak a kellően hosszú, előtte-utána sokáig vágatlan felvétel tud igazán jó bizonyíték lenni, de szerencsével, gyakorlással, kitartással talán sikerül elkapni valami olyasmit, ami kellően kínos, és ahonnan nem lehet kibújni.


A mobilt nehéz rejteni, a kémtollat könnyebb, de kicsi a látószöge. Profi céleszköz kell, de az kissé többe kerül. Ezzel együtt lehet hogy hosszú távon megérheti, profi eszközzel kevesebbet kell bűvészkedni, nagyobb a látószöge, és hosszabban is tud vágatlan felvételt csinálni, álcázni is könnyebb.


Nagyon sok múlik a tulajdonosok hozzáállásán. Nagyon jó esetben, ha hosszú távon gondolkodnak, akkor elvileg érdekükben áll a bántalmazások, megalázások azonnali és radikális leállítása. A bántalmazás balesetveszélyes, megnöveli a dolgozói hibák esélyét, elvileg nem jó az üzletnek sem. Jó tulajdonos/csúcsvezető komolyan veszi, de sajna viszont ha a a tulajdonos/csúcsvezető a tipikus balkáni ,,vállakozói szféra'' gondolkodásmódját követi, akkor meg nem törődik vele, aztán tíz év múlva néz miért nem jött be az üzlet.


Sajnos ez a téma kissé tabu még Magyarországon (és tulajdonképp máshol is, de azért normálisabb helyen már előrébb tartanak legalább a téma feldolgozottságában).


Esetleg még ha vannak ilyen idősebb, tekintélyesebb fellépésű ismerőseid, beszervezhetsz előre néhányat vevőnek, hogy a vevő maga utasítsa rendre a főnököt. Ehhez persze kell egy lelkialkat, hiteles vevő-szerepű beszervezhető személy, meg hogy hihető legyen hogy a vevő kihallhatná a durvaságokat a belső helyiségből.


Ebben az orszában a munkahelyi bántalmazás tabu téma, és ezt sokan kihasználják. Aljas bűncselkmények ezek, és valószínűleg dokba kerülnek a költségvetésnek is az így keletkező népbetegségek, balesetek.


Próbálj szakemberrel beszélni, Kétfajta szakember tudna elvileg bármiféle tanácsot adni. Pszichológus tud szerepekre megtanítani, ügyvéd tud esetleg jó ütős ügyvédi levéllel beszaratni bántalmazó kisfőnököket.


Sajnos ha a bántalmazó nagyfőnök, akkor sok múlik azon, mennyire ,,nyugatos'', profi a tulajdonos. Profi és a dolgokat komolyan gondoló tulajdonos esetén azért vannak esélyek.

2022. márc. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!