Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Van, aki azért kezdett bele...

Van, aki azért kezdett bele egyéni vállalkozásba, mert megelégelte a kötött munkaidőt, és a korán kelést?

Figyelt kérdés

2022. márc. 22. 12:18
A kérdező szavazást indított:
Jelen!
Nem, más okból kezdtem bele (leírom).
10 szavazat
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kicsit fura elképzelés, mármint az ügyfelek várnak valamiféle nyitvatartási időt akkor is, ha ev. az ember. Nem mondhatod azt nekik, hogy "majd dolgozok ha kedvem lesz".

(Nem én vagyok vállalkozó, hanem a párom. A munkaideje nem változott ahhoz képest mint amikor alkalmazott volt, változatlanul keresik az ügyfelek és számítanak rá.)

2022. márc. 22. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Az én vállalkozó ismerőseimnek sokkal hektikusabb a munkaideje. Egy vezetőnek több feladata van, mint egy alkalmazottnak.

A korán kelés meg teljesen munkafüggő. Meg kinek, mi a korán?

Egyéni vállalkozó ismerőseim pl. hosszabb munkaidőben dolgoznak, mint akik alkalmazottként végzik ugyanazt a munkát. Pl. fodrász, kozmetikus.

2022. márc. 22. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
98%
Nem, a rugalmas munkaidő megoldható alkalmazottként is. És a korán kelés sem kerülhető el vállalkozóként feltétlenül. Ahhoz, hogy működjön a vállalkozásom, eleinte napi 12 órákat dolgoztam... Megérte, de rosszabb volt, mint alkalmazottként az a 8.
2022. márc. 22. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
87%

Kérdező, neked halvány lila gőzöd sincs az egyéni vállalkozásról....


Chh.. nincs korán kelés?! A férjem korábban kelt vállalkozóként, mint egyszerű alkalmazottként, és estig húzta az igát, míg alkalmazottként 4-kor már itthon volt!


Annyira bírom az ilyen "a vállalkozónak hatalmas a szabadsága, azt csinál amit akar, nem kell belegebbedni a munkájába " kérdéseket, miközben aki vállalkozott már, az tudja, hogy sokkal keményebb erőfeszítés ez, hogyha pénzt is akarsz belőle látni, mint alkalmazottként letolni azt a 8 órát, ami "kötött", utána mehetsz haza a családhoz.


Édesapám is vállalkozó, na neki még hétvégéje sincs!


És sorolhatnám...


Ha csak EZÉRT akarsz vállakozó lenni, nehogy belekezdj, mert csalódni fogsz.

2022. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
84%
Én imádom az ev életet.pl ma is tegnap is itthon punnyadok miközben hétfő hajnaltól mások tapossák egymást.igaz mikor dolgozom heti 3-4x akkor keményen megnyomom 12től éjfélig.Bruttóm 1.200.000-1.400.000 abból 5-600 ezer marad meg de nem érdekel szabad vagyok! Nekem ez nagyon fontos!
2022. márc. 22. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Azért ez erősen függ a vállalkozás típusától is. Akinek mondjuk boltja van, vagy valami fizikai jelenlétet igénylő szolgáltatást nyújt, annál tényleg nincs nagy különbség az alkalmazottként és a vállalkozóként való munka között, ugyanúgy korán kell kelni, ugyanúgy van kötött munkaidő, sőt egy üzlettulajdonosnak még több feladata is van, mint egy alkalmazottnak.


Viszont én pl. fordító vagyok, nálam tényleg nincs se korán kelés, se nyitva tartási idő, ezeket nem is viseltem jól még akkor, amikor alkalmazott voltam, szóval mondhatni én többek között tényleg azért lettem vállalkozó, hogy szabadabban tudjam beosztani az időmet. De abban igazuk van a válaszolóknak, hogy ez nem azt jelenti, hogy kevesebbet kell dolgoznom, mint egy alkalmazottnak. Nagyjából annyira jön ki, mintha alkalmazottként heti 40 órában dolgoznék. Rugalmasabb, az igaz, de nekem is rugalmasnak kell lennem, pl. előfordul, hogy le kell mondanom valami előre tervezett magánjellegű programot, mert váratlanul jön egy megrendelés.

2022. márc. 22. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 Shaddark ***** válasza:
100%

Hasonlóan a többi hozzászólóhoz, én is voltam vállalkozó.

Gyakorlatilag 16-tam majd minden nap. Nem mondom hogy nem érte meg, de ez egy ilyen "mókuskerék".

Persze, lehet hogy sokkal okosabban is lehet csinálni mint én csináltam anno 3x évesen, most biztosan sok mindent másként oldanék meg. De én csak a rengeteg munkára emlékszem, meg hogy semmi idő nem jutott magamra.

Mondjuk szerettem csinálni, nem volt rossz periódus az életemben, érdekes és izgalmas volt, de nem a kötetlen munkaidőről szólt, az biztos. Bár az "álló nap" végül is kötetlen fogalom...

2022. márc. 22. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy hlyeség.


Száz momentumból egy ez. Miközben munka és munkahely válogatja azt is, hogy hol van/lehet mennyire kötetlen munkaidő, mi nem feltétlen azon múlik, hogy saját vállalkozás-e.

2022. márc. 22. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
67%
Nem mindegy, ki mit dolgozik. Nekem könnyebb beosztanom az időmet.
2022. márc. 22. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!