Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy zajlik egy állásinterjú?...

Hogy zajlik egy állásinterjú? Kik vannak jelen?

Figyelt kérdés

Volt egy kellemetlen tapasztalatom. Az interjún nem csak a HR-es és a főnök volt jelen, hanem több kolléga is. Mindegyikük kezében ott volt az önéletrajzom, azt forgatták, közben méregettek is. Egy része a kérdéseknek olyanok voltak, mintha azokat a kollégák írták volna össze. Néha össze is nevettek, voltak személyes kérdések is, amik az állás szempontjából nem tudom miért voltak relevánsak. Annyira meg voltam illetődve, hogy a lényeges kérdésekre sem tudtam érdemben, normálisan válaszolni. Egyszerűen kínos volt számomra az egész. Az is látszott, hogy nem voltam szimpatikus nekik, de belegondolva nem is illettem volna bele a közösségbe.


Másnak is volt hasonló tapasztalata? Máshol is zajlik így az interjú?

Nektek mi volt a legkellemetlenebb tapasztalatotok állásinterjúval kapcsolatban?



2022. márc. 25. 17:50
 1/6 anonim ***** válasza:
88%

1-2 interjú után a befutók jelölteknek szoktak tartani "team fit" interjút, ahol a jövedőbeli csapattagjaid mérnek fel, kérdeznek és döntik el, hogy szívesen dolgoznának-e veled.


Ez lehet valami ilyesmi volt.


Amúgy ... szerintem kb mindenhol máshogy működik.

2022. márc. 25. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Én is jártam egyszer ugyanígy, ráadásul ez volt életem első állásinterjúja is és akárkit kérdeztem, akik már dolgoztak a környezetemben, mind azt mondták, hogy náluk csak egy HR-es meg a főnök volt jelen az interjún, szóval azzal nyugtatgattam magam előtte, hogy csak 2 ember előtt kell majd "szerepelnem"...Erre beléptem az interjúztató helységbe és ott ültek vagy 6-an ._.

Tőlem úgy emlékszem, nem kérdeztek nagyon személyes kérdéseket, viszont volt egy nő, aki elég fura volt. Valami olyasmi kérdést tett fel, hogy képes vagyok-e egy munkautasítás alapján dolgozni, csak ezt sokkal kacifántosabban fogalmazta meg és meg is lepődtem, hogy ez milyen kérdés már és azt válaszoltam rá, hogy igen, az iskolában is a gyakorlati órákon mindig receptek/leírások alapján kellett dolgozni, szóval úgy érzem, képes vagyok rá. Erre így forgatta a szemét meg összenézett a mellette ülő másik kolleganővel és tök flegmán elkezdi: "Jó, akkor megkérdem még egyszer.." és feltette megint tök ugyanazt a kérdést. Én meg csak ott ültem és nem értettem, miért ez volt a reakciója vagy hogy akkor pontosan mit is akar kérdezni, szóval egy pár kínos mp hatásszünet után annyit válaszoltam, hogy "...Igen" és erre csak bólogatott :D

Legnagyobb meglepetésemre visszahívtak egy 2. körre is, ahol szintén ott volt ez a flegma nő meg pár másik kollega is és az egyik kolleganő eléggé terhes volt (nem tudom, hanyadik hónapban volt pontosan, de elég nagy volt a hasa és felteszem, az ő helyére kerestek valakit) és ott mellettem beszéltek ilyen nagyon intim dolgokról, hogy amikor ők anno szültek, ez meg az hogy zajlott meg milyen volt maga a terhességük, stb....Hát ezután én is kicsit úgy éreztem, hogy jó is, hogy nem vettek fel, mert nem bírnám minden nap ezt hallgatni..

Azóta amúgy akárhány állásinterjún voltam, sehol nem volt ennyi ember, csak egy HR-es meg a főnök. Olyanról hallottam még, akinél jelen volt a közvetlen főnöke is meg annak a felettese is, de ennyi.

2022. márc. 25. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Hát utolsó válaszoló, átérzem. :D

Remélem több ilyenben nem lesz részünk. Utólag kicsit vicces, de akkor nagyon kínos volt. 😆

Mindegy, éltünk meg ilyet is, ezután már nem hiszem hogy lesz ennél rosszabban részem. 😅

2022. márc. 25. 19:23
 4/6 anonim ***** válasza:
86%
Amelyeken én voltam csak a HR-es (vagy állami helyen személyzetis) volt jelen, és a vezető(k). Azokból viszont megesett, hogy dögivel. :D egyszer volt, hogy 6-an ültek velem szemben és nagyon barátságos módon úgy rakták a székeket, hogy én egyedül ülök a placcon, ők meg a hosszú asztal mögőtt 6-an 😂 felvettek amúgy, de nem mentem oda. Egyébkent ilyen 2, max 3 emberesen voltam.
2022. márc. 25. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Én olyan állásinterjún voltam, ahol nem a HR és egyéb emberek voltak, hanem a tulajdonosok, mert olyan jellegű volt az állás. Hát az vérfagyasztóbb hangulatúbb volt, mintha a HR-s Marikával kellene beszélgetned és eladnod magadat. Köbö, mintha az éjkirállyal tárgyaltál volna ott. :D
2022. márc. 27. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

1 jaj, ilyen nekem is volt.. azt hiszem ez a 2. kör volt, már túl a főnökön, és ketten kérdezgették szakmaikat. Az egyik kicsit túltolta, mert belekötött valamibe, és kötötte az ebet a karóhoz, hogy “azt úgy nem lehet”. Én magamban h wtf jó barát évek óta csináltam, aztán végre kijavította őt a másik is.. :D


Ez nem volt kínos egyébként. Én azokat passzolom le, amikor egyszerre hívnak be csoportosan, mint a birkákat.

2022. márc. 29. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!