Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Csinálhatok vállalkozást a...

Csinálhatok vállalkozást a cég rovására?

Figyelt kérdés

4 éve vagyok a munkahelyemen, sajnos én vagyok a rangidős, rajtam kívül mindenki lelépett szülni. Mióta itthagytak, és kaptam egy csomó új kollégát, mindenkit nekem kellett betanítani, felügyelni, közben minden mást is egyedül intézni, de katasztrófa a helyzet. Folyton cserélődnek, senki nem felel meg, a színvonal nagyon sokat romlott, én pedig már egy éve fel akarok mondani, nem akarom folytatni ezt a cirkuszt. Annyira idegőrlő az egész, hogy már nyugtatókat szedek, terápiákra járok.


A helyzet viszont az, hogy nem tudok munkahelyet váltani. Egyrészt azért, mert nem vesznek fel sehova, x évnyi munkatapasztalat hiányában, és a 25 év alattiak adókedvezménye sem segít a helyzeten. Másrészt pedig a főnököm megmondta, ha én lelépek innen, akkor inkább bezár, mert az ott maradó emberekkel nem tudja folytatni a céget.


Borzasztóan elegem van már abból, ami itt megy, viszont magát a munkát nagyon szeretem és mindenképp szakmán belül szeretnék maradni.


Nemrég megfordult a fejemben, hogy a munkát, amit ott végzünk, tudnám csinálni egyedül is. Végülis most is egyedül csinálom lényegében. És így, ha elmegyek és emiatt bezárna a cég, lenne is ügyfelem bőven, konkurencia pedig nem nagyon, mert a környéken nincs más, aki ilyen munkát végezne, most is mindenki hozzánk jár.


Viszont bennem van az is, hogy ez mekkora kitolás lenne a céggel szemben, de nem tehetek róla, hogy tőlem függnek.


Egyáltalán megtehetném ezt, vagy nincs hozzá jogom?



2022. márc. 28. 22:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Miért ne tehetnéd? Mondjuk azt nem értem, ha szerinted munkatapasztalat híján sehova nem vennének fel, akkor hogy lehetsz nagymestere a szakmádnak.
2022. márc. 28. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Nem mondtam egy szóval sem, hogy nagymester vagyok. Viszont sok helyre kérnek minimum 5 év tapasztalatot, ami nekem nincs meg sajnos.
2022. márc. 28. 22:48
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem érdekel, hogy a főnök mit mond.

Nem az én cégem.

2022. márc. 28. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
49%
Ha a szerződésed nem tiltja, akkor nyugodtan csinálhatsz. Csak épp komoly üzleti terv nélkül biztos buknád a dolgot.
2022. márc. 29. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Ne szentimentalizálj munkában mert hidd el az az ember aki egyszer azt mondja hogy te vagy a legjobb,a kedvenc egy pillanat alatt lelkifurdalás nélkül úgy kib*szna a pcsába ha azt kívánja a helyzet hogy azt se tudod mi történik.Te nem tartozol semmivel az alap jogi kötelességeiden kívül.

Ha egy embert nem tud nélkülözni akkor a főnököd egy balfsz aki nem tudja megfelelően irányítani a vállalatot.

Azt amúgy kétlem hogy szóba se állnak veled sehol mert 5 helyett 4 év tapasztalatod van,próbálkoztál egyáltalán?A feltételeket ne úgy képzeld el hogyha nincs kipipálva egy akkor rögtön süllyesztőbe kerülsz,rengeteg szakmában hatalmas hiány van a munkájához tényleg értő szakemberhez,simán lehet hogy téged választanak mert a többi rosszabb.

2022. márc. 29. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt: Ha nincs kizárólagossági nyilatkozat, vagy hasonló, ami tiltja, hogy akár munka mellett, akár onnan távozás után X ideig csinálj olyan munkát, amit a mostani munkahelyed is, akkor csinálhatod.

De azért gondold végig, hogy megéri-e tényleg, adó, TB és egyéb vonatkozásokkal is.


Másrészt: Nem feltétlenül baj, hogy nincs X év gyakorlatod. Én is úgy jöttem a mostani helyemre dolgozni, hogy nem volt kifejezetten olyan munkatapasztalatom, amit kerestek, de érintőlegesen igen, ezt leírtam az önéletrajzomba is, interjún is nyíltan beszéltem róla, és nyilván utánanéztem a legalapvetőbb dolgoknak, hogy azért lássák, nem vagyok teljesen fogalmatlan, és képes vagyok tanulni. Felvettek. Azóta több projekten is dolgoztam, többeket be is tanítottam már. Szóval egész nyugodtan megpróbálkozhatsz a váltással.

És ahogy mondták: Munkában nincs helye az érzéseknek.

2022. márc. 30. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!