Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Szóljak azért a kolléganőnek,...

Szóljak azért a kolléganőnek, mert bevitte a munkahelyre a beteg gyerekét és másnap megbetegedtem?

Figyelt kérdés

A kolléganőm betegen jár dolgozni 3 gyereke van és felváltva állandóan betegek, mondta is mikor ide került hogy nem fog táppénzre menni, mikor valahogyan szóba került.

Na most tegnap az egyik kolléganő már táppénzre került. (én előtte szabadságon voltam). És ott volt reggel ennek a nőnek a lánya aki iskolás nem is értem mit keresett ott, beteg volt és köhögött az irodában.

Azért vitte be mert nem volt első órája. Röhej.

Nekem meg annyira nincs immunrendszerem, hogy elég ha egy beteg megfog egy kilincset aztán vége. Előtte meg itthon voltam és nem mentem sehová.


Ti kinek szólnátok? Neki? A főnöknek? Mindketttő?

És ilyenkor mondhatom-e esetleg azt, hogy beteg gyerek van az irodában és én hazamegyek. Egyébként állami cég.



2022. ápr. 1. 17:54
1 2
 11/14 Shaddark ***** válasza:
49%

"Mi az a ME vitamin?"

Ilyen minden egyben-re gondoltam, nem jutott eszembe a pack szó :)

- Én nem hiszem hogy örökletes immun gyengeségen segít ha hidegben fürödsz... Nem értek hozzá ugyan, de azért mielőtt megfogadod itt a tanácsokat konzultálj inkább az orvosoddal.

És vigyázz magadra, mint írtam szerintem neked különösen fontos hogy maszk és fertőtlenítő mindig legyen nálad.

Én 2005-ben jártam utoljára orvosnál, de nálam is van a táskámban és az irodámban is. Lehet nem szükséges már, de így egyéb vírusokat sem kapok el pl. a boltban.

2022. ápr. 1. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
72%

Még jó, hogy szólnék, nem is kérdés. Meg amúgy sincs egy gyereknek semmi keresnivalója a szülő munkahelyén.

Meg szerintem ott kellett volna szólnod, hogy tegyék ki a köhögős gyereket az irodából, különben addig te nem mész be.

2022. ápr. 1. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
84%

A hömérséklet azt befolyásolja, hogy a benti meg kinti hömérséklet közti külnbség az, ami megterheli az immunrendszert, nem mindegy, ogy 15 fokot kell kompenzálni a szervezetnek vagy 25-30 fokosat. Muinél kisebb a különbség, annál kevesebb a probléma.

Másrészt a szervezetnek szüksége van a hideg-meleg közti váltásra, mert ezzel edzi az immunrenszert, ezért kell télen is kimenni a hidegre felöltözve.

2022. ápr. 1. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
54%

Eleve már azt sem értem, hogy mit keres bent egy gyerek egy munkahelyen..?? Azt meg pláne nem, hogy felnőtt embernek hogy lehet annyi esze és hogy lehet annyira felelőtlen, hogy betegen beviszi a munkatársai közé a köhögő gyerekét, hadd fertőzzön csak körbe mindenkit. Vicc. Lehet menni GYÁP-ra, az pontosan erre lett kitalálva, de akkor sem az a megoldás, hogy beviszem betegen a munkába. Eleve a főnökség hogy engedélyez ilyesmit?? Én biztos nem engedném, alapból sem, betegen meg pláne nem!

Rögtön ott kellett volna szólni a főnöknek, hogy addig nem fogsz bemenni dolgozni, amíg haza nem viszi a beteg kölkét és a kolleginának is jeleztem volna, hogy ez egy munkahely, szóval lesz szíves úgy is viselkedni.

2022. ápr. 2. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!