Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Hogy enyhíthetném a bűntudatom...

Hogy enyhíthetném a bűntudatom amit egy munkahely elvesztése okoz? (hosszú lett, bocsi)

Figyelt kérdés
Szóval pár éve, felvettek volna a gyakorlati helyemre (gyár), de sajnos a feltételek akkor nem voltak kedvezőek nekem így nem kezdtem el ott dolgozni amit azóta is nagyon bánok. Utána eltelt sok idő, megpróbáltam emailt írni, hogy vállalnám a 3 műszakot, több féle munka is érdekelne, de sajnos semmi válasz. Amikor felvettek, akkor emailt kaptam az interjúról, ami talán életem egyik legjobb napja volt (de ott nem tudatosult annyira), de nagyon elszúrtam, az emailt is letöröltem azóta. Akkor igen, nem voltak kedvezőek, de ma már mindent elvállalnék csak ott dolgozhattam volna. Azóta lassan 1 év eltelt, de semmi reakció tőlük. Jelentkeztem ismét a profession általi hirdetésükre is, ami egy ideig volt elérhető, de akkor se kaptam választ. Tudom elszúrtam, de valamiért nagyon ragaszkodtam ehhez a helyhez, és reménykedtem még egy esélyben de úgy tűnik itt vagy mész, ha nem akkor szevasz..:( Egyszerűen nem tudok megszabadulni a bűntudattól, hogy ekkorát bénáztam és emiatt nem vettek fel. Nagyon hozzám nőtt a hely, gyakorlat miatt, talán ezért sem tudom elengedni bűntudat nélkül. Amúgy simán felvettek volna, de én csesztem el. Korábban amikor dolgoztam más munkában, akkor is erre a helyre akartam "menekülni" úgymond, és próbálkoztam is jelentkezni, de akkor nem jött össze, ez volt évekkel korábban, de évekkel később felvettek volna más pozícióra. Lehet, ha nem ilyen hamar próbálnám ezt, akkor talán sikerülne évekkel később? Nem számítana ha nem azonnal, de ha nem dolgozhatok ott soha, úgy érzem egy szilánk letört a szívemből és soha nem lehet visszaragasztani azt ami miatt örökre szomorúságban lesz ez az emlék.. pl.talán lecserélődik a gárda? Dolgoztam azóta máshol, de folyamatosan bánt a dolog, hogy nem fogadtam el pedig nagyon akartam volna, csak megijedtem mindentől...Tudom hogy ilyesmit nem szabad csinálni, és nem lenne más munkáltató aki felvenne, de nem tudok elszakadni tőle. Néha még fogom magam és meglátogatom a helyet persze kívülről, csak nézem és fojtogatnak az érzések. Azóta persze hagytam a dolgot, próbálom elfeledni de nagyon nehezen megy, sokszor sírok miatta, álmatlan éjszakáim vannak, mert folyton azon gondolkodok hogy milyen lett volna ha már az első lehetőségkor elfogadom. Köszönöm ha elolvastad, remélem lesz olyan aki segítőkész választ is tud adni, vagy legalább nem kötekedően válaszol. Persze a negatív véleményeket is elfogadom hisz megérdemlem, mert tök hülye voltam de szeretnék véget vetni ennek a bűntudatnak ha egyáltalán jó jelzőt használok erre. **

2022. ápr. 2. 21:06
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
Istenem te milyen lelkis ember vagy... mármint én is ilyen lelkis vagyok vagy talán még lelkisebb! Mit is tanácsolhatnék van amit az ember megbán örök életre de muszály erősnek maradni! Nincs ott ismerősöd aki betudna juttatni újra és azt mondanád nehéz időszakod volt... Ha szeretnél beszélhetünk privátban is ha az segítene!
2022. ápr. 2. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
1.Egyszerűen nagyon felemészt, és nem tudom elfelejteni. Voltak osztályból amúgy akik ott dolgoztak akkor, mikor körbevezettek, de azóta ők is máshova mentek. Így senki nem maradt, de egy dolgozót ismerek facen, de nem tudom hogy ő tudna e segíteni vagy még ő is ott dolgozik e. Segíteni, nem hiszem hogy tudna.
2022. ápr. 2. 21:26
 3/16 anonim ***** válasza:
Mi lenne ha rá írnál! Én simán azt tenném! Nekem van egy hasonló sztorim de nem ugyanez mint neked és nincs lehetőségem visszamenni oda ahol éveket dolgoztam mert vita volt köztünk de élet tapasztalatnak jó lesz azt hiszem! Könnyen írok hiszen nem tudom pontosan min mész keresztül de sajnállak! Istenem bár megadná nekem a halált de az isten csak éltet és olyanok mint te vagy én csak szenvedünk... 1-es válaszoló voltam!
2022. ápr. 2. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
3.Megpróbálhatom, hisz nincs veszíteni valóm, mert azt már elvesztettem sajnos bár még reménykedem. Nem nagyon írok senkinek amúgy. Halálra azért nem vágyom, csak szeretném ha ez a szomorúság, depresszió elmúlna emiatt és nem vágynék a helyre, még a főnökök meg kollégák piszkálást is tűrném ha felvennének ismét oda, mert oda tartoztam. Mondjuk még arra is gondoltam, hogy csinálnék új önéletrajzot, új fényképpel hátha máshogy állnak hozzám, új frizurával hátha elfelejtik hogy nézek ki, de személyesen is érdeklődtem, mondta hogy most nincs épp de telefonon egy másik intéző mondta folyamatosan van felvétel, így érthetően engem nem várnak többet..:( ami így fáj jobban mintha alapból nem lenne felvétel épp..
2022. ápr. 2. 21:40
 5/16 A kérdező kommentje:
4.még azt nem írtam, hogy lehet tényleg néha nincs felvétel és az aki mondta hogy folyamatosan van az tévedett. Mert korábban se volt mindig mikor még gyakorlatosok voltunk. Meg lehet a nevemre emlékeznek bár idő múltával, talán elfelejtik ezeket a kis hibákat és hátha akkor lenne még kis esélyem. gondolok itt 7-9 év mulvára mostantól.
2022. ápr. 2. 21:45
 6/16 anonim ***** válasza:
Én jelenleg felmondás alatt vagyok tehát újra állást kell néznem! 2 hónap a felmondási időm és egyáltalán nem érzem hogy ide tartoznék! 3 műszak egy raktárban ahol senkire nem számíthatsz! Mindenki áskálódik egymás háta mögött! Aki meg nem az persze nem az én műszakomban van! Tehát nincs vesztenivalóm úgy érzem! Még sosem éreztem ilyen nyugodtságot egyik felmondásnál sem! Szerinted létezik a tökéletes csapat? Ahol össze tartanak az emberek? Ritkán van vita? Oda érzed magad valónak? 1-es voltam!
2022. ápr. 2. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
6.nem tökéletes csapatra vágyom...maga a hely volt számomra megfelelő. Rendesen dolgoztunk ott, és kb ugyanúgy lett volna rendes munkában is, sőt egyik üzemben lett volna a legjobb számomra a munka Nem is a műszak, nem az hogy milyen munkát kell végezni, a hely, az emlékek, az hogy sok dolog köt oda engem. De ezt meg az nem érti aki nem érzi amit én érzek.
2022. ápr. 2. 21:53
 8/16 A kérdező kommentje:
Még talán annyit megtehetnék, hogy felhívom őket ami talán személyesebb mint email. És megkérdezem hogy van e munkalehetőség úgy hogy elsőnek még nem mondom a nevem. Bár ezt is próbáltam mostanában de sajnos itt is hogy majd értesítem. De hátha évek múlva, tényleg elfelejtik és újra kapnék esélyt.
2022. ápr. 2. 22:00
 9/16 Shaddark ***** válasza:

Csatolj az önéletrajzodhoz egy motivációs levelet és írd le ezeket kicsit szofisztikáltabban.

Szerintem ha tudnák mennyire szeretnél ott dolgozni már ma felvennének...

2022. ápr. 2. 23:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
9.ez igaz, valahogy sosem említettem hogy lássák mennyire szeretnék meg motivált vagyok. Sima sablon szöveget szoktam írni általában, lehet emiatt se érezték hogy kéne velem foglalkozni :( de mindegy is, csak a bűntudatot szeretném feloldani.
2022. ápr. 2. 23:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!