Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell dolgozni, amikor...

Miért kell dolgozni, amikor olyan rövid az élet? Hogy lehet kilépni a bérrabszolgaságból?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 7. 19:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%
Mert hogyan képzelnéd el az életed, ha senki nem dolgozna? Eleve a világrajöveteledtől kezdve valaki foglalkozik veled (dolgozik), hogy megszüless.
2022. ápr. 7. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
84%
Megtanulsz öntisztulni és fotoszintetizálni. Mert ugye minden pénzbe kerül
2022. ápr. 7. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
91%
Elköltözöl egy lakatlan szigetre. Ott már csak saját magadnak kell dolgoznod.
2022. ápr. 7. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
80%

Mert a Fidesz kormány ide hozatta az összeszerelő gyárakat, alacsony bérekkel nehéz fizikai munkák.

Nyugaton közel sem kell ennyit dolgozni és sokkal több a fizetés is.

2022. ápr. 7. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
34%
Igen, az ember azt várná, hogy a 21.században ne kelljen dolgozni ennyit, vagy ahol lehetséges otthonról lehessen végezni. De hiába ez a nagy "technikai fejlődés"
2022. ápr. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
30%
tanulni kellett volna és akkor olyat csinálhatnál amit szeretsz.
2022. ápr. 7. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
76%

6-os, hagyjuk már ezt a hülyeséget. Nincs annyi munkalehetőség a jó helyeken.


Én pl. szívesen lettem volna régész, meg mások is. Na, vajon hányan tudnak elhelyezkedni azok közül, akik elvégzik a régészet szakot?

2022. ápr. 7. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%
Nem mindenki születik milliomos-, milliárdos- vagy mágnás családba.
2022. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
50%

Én is sokszor kérdezem meg ezt. De a válaszom az hogy ennek a feltétele a depresszió miatt van. Én pl sokszor kérdezem ezt meg 17 évesen de amikor 12-13 éves voltam nem kérdeztem meg mert boldog voltam életemben.

Voltak az órák, de nem utáltam őket, szerettem társalogni barátaimmal is, érdekesnek tekintettem a világot is.


Ha nem kéne dolgozni menned akkor biztosan jobban éreznéd magad? Lehet hogy szenvedés megszűnne egyidőre de aztán mégis üres maradna minden. És kérdezed miért történik ez, nem azért történt mert olyat dolgoztam amit nem szerettem?

És az az igazság hogy nem. Az igaz, hogy az állapotodat nem a munka teszi tönkre csak rosszabbá teheti. Magával a depresszióval kell tenned valamit. Izgalmassabbá kell tenned a napjaid.



Persze nem tudom hogy van mentális betegséged én csak azt mondom hogy hasonlóan gondolkozok/gondolkoztam és én erre jutottam eddig.

2022. ápr. 7. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
74%
Szerezz egy kisebb, de inkább nagyobb földterületet, állj át önellátásra, amennyire tudsz, ezen felül termelj eladásra ezt-azt, abból talán lesz pénzed arra, amire még kell. Így függetlenedhetsz a bérrabszolgaságtól, helyette magadra/magadnak dolgozol. Alapvetően motiválóbb, mint más malmára hajtani a vizet, viszont egészen más életstílussal jár, mint amit ma a többség él.
2022. ápr. 7. 23:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!