Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért kell dolgozni, amikor...

Miért kell dolgozni, amikor olyan rövid az élet? Hogy lehet kilépni a bérrabszolgaságból?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 7. 19:58
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
23%

Nem is a munkával lenne baj, ha mondjuk napi 4 órát kellene csak dolgozni és lenne idő élni mellette. Azonkívül gondolom több fizetés esetén több lenne a motiváció is. Mert valljuk be, a heti 40 órás munkahét éhbérrel kombinálva elég demotiváló.

Kedves 6-os, képzeld én tanultam, pénzügyi diplomám van, valahogy mégsem tudom azt csinálni, amit szeretek.🤷 Maradjunk annyiban, hogy jobb lett volna, ha meg sem szólalsz...

2022. ápr. 8. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
63%

Én pl. szívesen lettem volna régész, meg mások is. Na, vajon hányan tudnak elhelyezkedni azok közül, akik elvégzik a régészet szakot?


Szerintem normális végzettségre gondolt:-D

2022. ápr. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 Girlll3 ***** válasza:
84%
12-es a régész is normális végzettség. Igaz, hogy szűk réteg foglalkozik vele. De egy szakma is az. Pl fodrászat. Szerinted hány fodrász van? Arról ne is beszéljünk, hogy nagy átlagban gyakorlattal már rendelkezőket keresnek. Meg ez is, hogy kinek milyen tehetség, képesség jutott és ahhoz mérten mit tud vele kezdeni, elég egyedi. Mondhatod egy vaknak, hogy menjen el mérnöknek vagy közgazdásznak, ha nem lát, lehet, hogy masszőrként többre viszi. Vagy sem... Vagy egy reál tárgyakhoz butának, hogyha pénzügyes végzettsége lenne, jól keresne, ne menjen a gyárba dolgozni éhbérért, képezze magát. Mindenki tudja, hogy ezzel a végzettséggel, plusz szerencsével többet keresne, de ha nincsenek hozzá adottságai, akkor az esély is elvész.
2022. ápr. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Normálisabb országban a munka nem hitvallás csak megélhetés, és az emberek is aszerint kezelik. Nyugaton heti akár 32 órából is viszonylag kényelmes, nélkülözésmentes életed lehet. Persze értelmesen költekezve. Vannak helyek ahol már a napi 4 óra is opció sima megélhetésre, nyilván ez luxusmentes és eléggé korlátozott költségvetésű élet, viszont megélsz, és cserében a fennmaradó időt arra használod, amire csak szeretnéd.

Aztán vannak ezek az úgynevezett munka alapú társadalmak, amiről odafent gyakran olyan emberek döntenek, akik a valódi civil életben soha egyetlen percet sem dolgoztak. Gyanítom ez részben arról is szólhat, hogy lekössék lefárasszák az embereket, illetve az alacsony bérek miatt még kilátástalanságba is taszítsák. Egyrészt se mentális energiája nem lesz lázadni, másrészt se szabadideje esetleg tanulni vagy olvasni, meglátni hogy milyen rendszerben is él. A mesterségesen alacsonyan tartott bér pedig már csak a ráadás az anyagi függőségben tartásra, kizsákmányolásra.

2022. ápr. 8. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
71%

"Szerintem normális végzettségre gondolt:-D"


Mert mi a normális végzettség, csak a mérnök meg az informatikus?


Abbab a kommentben arról volt szó, hogy ha tanul az ember, csinálhat olyat, amit szeret, ami sajnos egy nagy kamu. Garantálom, hogy az infósok nagy része se szereti a munkáját, csak azért tanulta azt, mert jól fizet.


De az a nagy büdös igazság, hogy az emberek nagy része érdekes, kreatív munkát szeretne végezni, igen, ilyet, mint a régészet, újsàgírás, színészet meg társai, nem ülni egész nap a gép előtt bezárva egy irodába. Ja, és kb. senki nem akarna 8 órában dolgozni, max. 6-ban.


Na, hát ehhez hiába tanul az ember, ha Magyarországon a munkahelyek nagy része 3 műszakos szalag munka. L

2022. ápr. 8. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
20%

Előző (13:58), neked fogalmad sincs mit csinál egy informatikus. A saját véleményedet ráhúzod mindenkire a válaszodban.

Ez egy annyira unalmas klisé, hogy az informatikusok egész nap a pincében ülnek és programoznak.


Gazdasági informatikus vagyok, és ezerszer érdekesebb és mozgalmasabb (!) a munkám, mint pl szociális munkás ismerősömnek, aki csak aktakukac. Amíg ő folyton csak az aktákat&törvényeket bújja, én úton vagyok világszerte, prezentálok, üzletet kötök, gyárak automatizálását tesztelem. Nem, nem gépen, hanem én tervezem meg, építem fel, majd tesztelem. Ja és ha hiszed ha nem, mint a legtöbb informatikus, én se programozok, max nagyon ritkán.


“ Garantálom, hogy az infósok nagy része se szereti a munkáját, csak azért tanulta azt, mert jól fizet.”

Ezen meg már csak nevetni tudok. Borzasztó szűk látótered van.


Szintén L ;)

2022. ápr. 8. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
47%

Látom megjöttek a lepontozók, közben csak elmondtam, hogy nem igaz, hogy az informatika unalmas, vagy egy pincében ülsz és programozol, mint ahogy azt sokan képzelik.

De nyilván ami nem fér bele a kis világképedbe, azt lepontozod haragból :D

2022. ápr. 8. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
0%
Nem kell. Pénzt kell tudni csinálni.
2022. jún. 14. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!