Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Honnan a legenda hogy a...

Honnan a legenda hogy a versenyszféra és a közszféra bérei közt hatalmasra nyílt az olló? Álláskeresőként én nem ezt tapasztalom

Figyelt kérdés

Közből mennék versenybe, és mindenütt azt hallom, ott nagyon más a munkatempó és morál, na de a fizetések is!!

Na én ezt nem látnám. Olyan béreket ajánlanak ami alig több vagy épp kevesebb mint a közbér.

És a feltételek! több műszak városon kívül helyen, stb

Hát akkor marad a közszféra. A 46 nap /év fizetett szabival.


2022. ápr. 8. 07:52
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
85%

#10

Naná!

Sőt, hogy még egy kicsit rád hozzam az agyvérzést, idénre ehhez még ígértek 7-10% differenciált béremelést is, a januári 7%-os mellé.

A szakmában még ismerek 3-4 céget, ahol hasonló fizetések vannak, hasonló munkakörben.


Az a szomorú, hogy egy normális fizetést, normális munkakörülményeket kamunak hisznek sokan.

2022. ápr. 8. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
100%
10-es, teljesen reális ebben a munkakörben ez a bruttó fizetés. Számold ki, nettóban az mennyi.
2022. ápr. 8. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
21%
Versenyszférában vidéken nekem megmondták hogy ők nem tudnak netto 300-400 ezret adni. Röhejes összeget mondtak havi bérnek nekem, mint irodai adminisztrátor. Le sem írom inkább. A bérminimum felett volt egy kicsivel. De szinte mindenhol a bérminimumot tudták mondani.
2022. ápr. 8. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
21%
Asszonypajtás épp back office-os egy távközlési multinál Pesten (követeléskezelés) és a bruttója nincs 400, nem a nettója.
2022. ápr. 8. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

#14: Bruttó bérről beszéltem! A 395.000-nek a nettója 262.000 Ft.+20.000 cafetéria + évente kétszer 130.000 bónusz (tavaly ennyi volt, de eredménytől függ), tehát a plussz juttatásokkal együtt a havi nettó fizetésem pillanatnyilag 300.000 ft. körül van. Ezen felül van céges telefon, amit korlátlanul használhatok magáncélokra is és még kapok 5.000 Ft. "home office támogatást".


#13: Adminisztrátor és asszisztens között van különbség. Nálunk kell felsőfokú végzettség, tárgyalóképes angol nyelvtudás, szerződéseket és pályázatokat írnunk, szükség esetén fordításokat készítünk, SAP rendszer ismerete alapvető követelmény.

2022. ápr. 8. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
100%
Közszférának vannak háttérintézményei ahol ugyanúgy a versenyszféra bérei érvényesülnek. 2 éve a volt munkatársam egy ilyenbe lépett le, kap egy rakás cafit, és még mindig 1,5x annyi a fizetése mint nekem versenyszférában :')
2022. ápr. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 ascelpius ***** válasza:
82%

Ez egy több tényezős dolog azért, nagyon nem mindegy milyen cégnél és munkakörben helyezkedsz el és földrajzilag hol. Vegyünk egy sima adminisztrátort: egy kis KKV-nál, ahol mondjuk egy webshopot kell fenntartani (termékfeltöltés, árazás, akciózások, rendelések kezelése) nem valószínű, hogy egy lényegesen jobb bért fognak tudni kínálni a közszférásnál. Ezzel szemben multinál mondjuk egy rendelés és szállítás SAP adminisztrátor, akinek a munkanyelve az angol és a napi operatív munka mellett bekapcsolódik más projektekbe már simán meg tudja kapni 2-3 szorosát is pár év tapasztalattal, az egyéb juttatásokról és előrelépési lehetőségekről nem is beszélve.


Az általam felvázolt multis munkakör Pesten jelenleg bruttó 430-480-as kezdőfizu+cafeteria+egészségbiztosítással(általában Medicover) indul gyakran kiegészítve éves bónusszal.

2022. ápr. 9. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Aki nem diplomás, az beragad örökre a köz(állami) szférába... lásd én is, mennék innen már kézzel lábbal, de mivel nincs lehetőségem (ismerős, diploma sok év releváns tapasztalattal, nincs 2 nyelv ismerete, neves felmenők stb.), így csak a minimálbér közeli fizetést ajánló helyekre mehetnék. Azokat csinálnám amúgy, meg szeretném is (eleve olyanra jelentkezem csak) de keveset adnak... Ki akarna 40-50 ezerrel kevesebbet keresni egy hónapban...? A jelenlegi (ez már marad évekre) közszférás fizetésemet SEHOL nem adják, nem akarják megadni. Próbálkoztam már, nem megy. Fogadnának de a fizu.


Itt fogok megőrülni ebben a nyomorék hivatalban.

2022. ápr. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:

Ja, és #11, sajnos PONT hogy a #13 válaszadó által leírt, egyébként tök VALÓS szituációt nem hiszi el SENKI az égvilágon... Pedig ez van, aki nem érdekérvényesítő nagyhangú, azt elnyomják, nem veszik fel, csak olyan helyre ahol szar fizetés van.


Tudjátok, vannak intro- és extrovertáltak. Mi feleségemmel előbbiek vagyunk inkább, versenyszférában minket semmibe vesznek. Én a köcsög közszférában elvagyok, de utálom a légkört, a munkámat, a sok retkes ügyfelet (aljanéppel van sajnos dolgom), rendkívül lélekölő számomra.

2022. ápr. 20. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:

#19 Én sem vagyok nagyhangú, ez nem ettől függ.

A versenyszférában egyszer kell elhelyezkedni, aztán onnan már nagyságrendekkel nagyobb lehetőség van a jobb állásokba való átlépésre. Több céggel tartod a kapcsolatot, több embert ismersz meg, kapcsolatokat alakítasz ki, több információval rendelkezel más cégek munkakörülményeiről, a bérkondíciókról, előbb értesülsz felszabaduló pozíciókról. Ezt nevezik kapcsolati tőkének.


Az introvertált témával kapcsolatban pedig szintén cáfolnálak. Egy versenyszférában működő cégnél sokkal jobban számít a teljesítmény, mint a közszférában. Nálunk teljesítményértékelő rendszer van, ahol pontszámokat kapsz a munkádra, attól függően, hogy a napi feladataidat hogyan látod el, tudsz-e határidőre dolgozni, milyen és hány projektben veszel részt, ezek a projektek mennyire sikeresek és ez alapján kapod a fizetésemelésedet és a bónuszaidat. Egy ilyen rendszerben a munkavállaló megítélése sokkal objektívebb, mintha csak a közvetlen főnökeid vagy munkatársaid véleményét vennék alapul, akik esetleg éppen az introvertáltságod miatt kevésbé kedvelnek.

2022. ápr. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!