Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki akarnak rúgni, mert "sokat"...

Ki akarnak rúgni, mert "sokat" betegeskedem. Mit tennétek helyemben?

Figyelt kérdés

Fizetés nélküli 8 hetes szakmai gyakorlat 5. hetében vagyok, hétfőtől kezdődik a 6. hét és onnan már csak a 6.,7. és 8. hetet kell ledolgoznom, majd kapnám az igazolást. Muszáj megcsinálnom, mert ettől függ a diplomám.

Első hét szerda éjszakáján sajnos kórházba kerültem vesekővel, de a hétvégén kiengedtek, így csak 2 napot hiányoztam és 2. héttől már normálisan tudtam dolgozni. Majd most hétfő este belázasodtam, kedd reggel azért bementem de kb 5 percet voltam bent és nagyon begörcsöltek a beleim majd hazaküldtek, amint hazaértem nagyon durva hasmenésem volt és a fejem is fájt. Szerdán és csütörtök délelőtt ugyanez, majd csütörtök délutánra elmúlt minden, majd ma reggel bementem, de ebédszünetben megint begörcsöltem és haza kellett jönnöm, majd most sajnos megint hasmenésem van.

Tehát a 36 napból (március 15 és húsvét miatt nem 40) hiányoztam 5 és fél napot. Most hívott a főnök, hogy hát ez így elég sok hiányzás erre a rövid időre és ez így nincs rendjén és hát Ő megmondta, hogy ne éljünk vissza ezzel, mert nem fogja leigazolni a gyakorlatot...

Most ilyenkor mi a teendő? Nem vagyok bejelentve, hanem csak egy gyakornoki keretmegállapodás van, amit akármikor felbonthatnak. Ha pedig nem lesz meg az aláírás április 30-án, akkor nem lesz diplomám nyárra....



2022. ápr. 8. 14:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
38%
Így nem lehet rendes munkahelyen sem dolgozni, hogy hascsikarással, fejfájással otthon maradunk, ezt sehol sem tolerálják, ezt meg kell oldani, kivizsgáltatni, mert igen, sehol sem tolerálnak ennyi hiányzást.
2022. ápr. 8. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
80%
Vizsgáltasd ki magad, az a teendő. Így nem lehet élni, basszus. Meg dolgozni se...
2022. ápr. 8. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

#1 Nem csak hascsikarás, hanem hasmenés. Kedden, szerdán és csütörtök délelőtt sem tudtam a WC mellől elmozdulni sajnos, mert nagyon intenzíven ment a hasam. Most is amióta hazajöttem, már megy a hasam megint, szerencsére nem intenzíven most.

Igen, vettem be széntablettát, nospa-t, kázcsillapítót, diétáztam, stb ami ilyenkor kell.

És igen, az is igaz, hogy nagyon sokat betegeskedem alapjáraton, nem is tudom, hogy hogyan fogok rendes munkahelyen dolgozni majd, úgyhogy már egy ideje home officeban gondolkodom csak vagy valami kötetlenebb helyen.

2022. ápr. 8. 14:28
 4/18 A kérdező kommentje:

lázcsillapító*

#2 Ez most elvileg egy vírus csak háziorvosom szerint, ami pont az egyetemen tarolt végig (ott van a szakmai gyakorlat), úgyhogy ez a hasmenés nem sajátos betegség.

A vesekő meg sajnos igen, de az már 3 éve vizsgáltatás alatt van, mert 2-3 havonta kórházba kerülök vele, de semmit nem tudtam még meg, hogy mit kéne csinálnom.

2022. ápr. 8. 14:31
 5/18 anonim ***** válasza:
70%
Ha gyakran hasmenésed van, az valami ételallergia. Pl. laktóztól. Így nem fogsz tudni megélni, mindenhonnan kirúgnak egy hónapon belül, oldd meg, különben munka nélkül fogsz élni. A munkahely az nem iskola, ott nem lehet megbeszélni, megkérni stb.
2022. ápr. 8. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
#5 Nincs gyakran hasmenésem. Ez most egy egyszeri vírusos eset.
2022. ápr. 8. 14:35
 7/18 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem te nem tudod kezelni a saját életedet, hogyhogy "nem tudtad meg", mit kell csinálni a veskővel? Gyerekként viszonyulsz az élethez, hogy majd jön valaki, és megoldja neked? Ki kell faggatni az orvost, amúgy a vesekövet szétrobbantják lézerrel, csak szólok. Ha te mindig passzívan vársz csak, az valami fejbéli problémát jelez. Te életed, neked kell megoldanod, indulj, aktivizáld magad!
2022. ápr. 8. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
70%

Ferjemeknel a BME-n anno akut mutetet sem fogadtak el igazolaskent ha hianyoztal egy orai laborrol.

Ismetelted a targyat kovi fel evben.

Az elet kemeny, szepen vagy megkemenyedsz te is, vagy nem...


En biztos bevettem volna valami hasfogot es osszeszoritom a fogam, es kibirom a napot, ha mar bementem...

2022. ápr. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:
Nem várok passzívan, csak ez a csodás magyar egészségügy egy hulladék. Átmentem a 3 év alatt 4 kórházon, 15+ sikertelen ESWL (szétrobbantós) kezelésen, több sikertelen műtéten, többször volt bennem DJ stent, stb. Most van bent a mostani kövem laborban, majd hó végén jönnek eredmények. Úgyhogy rosszul látod 7-es.
2022. ápr. 8. 14:41
 10/18 A kérdező kommentje:
#8 Szerencsére ez nem a BME és itt alapjáraton mindenki toleráns volt, ha vizsgaidőszakban kerültem be a kórházba azt tudomásul vette minden tanár. Pont kifogtam most azt az 1%-ot, aki nem. Az élet szerencsére nem ennyire kemény mindenhol, mert hozzám hasonló emberekből akkor sokan elhullnának. Bár már mentálisan ott vagyok, hogy inkább hullnék el.
2022. ápr. 8. 14:44
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!