Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Betegségek, oltások » Más gyereke is ennyit betegesk...

Más gyereke is ennyit betegeskedik, vagy csak az enyém ilyen "gyenge" immunrendszerű?

Figyelt kérdés

Decemberben volt 3!!! napot bölcsiben. Kettőt múlt héten, egyet ma, és ma is már azzal hívtak fel, hogy hamarabb vigyem haza. Most már nem is viszem decemberben, ezt így elengedtem, de így kb januárban kezdhetjük újra beszoktatni a gyereket (szeptemberben kezdte a bölcsit). Én még mondhatni szerencsés vagyok, mert ilyenkor tudok itthonról dolgozni, de azért tudjuk, hogy mennyire hatékony egy amúgy mérsékelten megfázott másfél éves energiagombóc mellett dolgozni. Az elmúlt 2 hét is már eléggé kimerített, most meg már lassan a szemem alatti táskáknak is táskái lesznek :D

Másnak is hasonlóan érzékeny a gyereke, hogy minden vackot elkap, amit a többiek bevisznek, vagy nálunk van valami gond?

Mit adtok nekik, hogy erősödjön az immunrendszere? Néha kap Béres cseppet, meg kapja a D-vitamint, sok friss gyümölcsöt és zöldséget eszik, alapvetően egészséges étrendet tartunk, plusz még szopizik is. Mivel tudnék neki még segíteni?


2021. dec. 13. 16:51
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
79%
Semmivel. Ezen csak az idő segít.
2021. dec. 13. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
81%
6.5 éves. Még mindig megy 1 hetet 2 itthon..
2021. dec. 13. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
79%
A lányom is szinte folyamatosan hiányzik az oviból, előtte egyszer sem volt beteg. Sajnos ez ilyen, ha közösségbe kerül. Idővel erősödik az immunrendszere, persze ettől függetlenül lehet adni neki béres cseppet, D és C vitamint és figyelni az egészséges táplálkozásra. Meg a séta, kinti levegő is jó. Jó hír, ha óvodába kerül, már kevésbé lesz beteges.
2021. dec. 13. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem ez normális. Lányom 4 (!) évig nem járt közösségbe, addig egyszer volt beteg, úgyhogy nem gondolom, hogy annyira rossz lenne az immunrendszere. Utána elkezdte az ovit, nagyjából hetente elkap valamit, immunerősítők nem jöttek be.
2021. dec. 13. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
35%
Egyáltalán nem normális, de előfordul másokkal is. Azért egy átlag gyerek ennél kevesebbszer beteg.
2021. dec. 13. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
85%
Normális. Én jártam a fiammal közösségbe. Dehát ott olyanokkal jártunk össze akik csak egészségesen hozták a gyereket. Bölcsibe meg viszik ha már beteg is. Na elkezdte a bölcsit folyton beteg és nehezen gyógyul. De van olyan ismerősöm aki mesélte h náluk iskolába lett jobb a helyzet.
2021. dec. 13. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
84%

" Lányom 4 (!) évig nem járt közösségbe, addig egyszer volt beteg, úgyhogy nem gondolom, hogy annyira rossz lenne az immunrendszere. "


Pont azért nem volt beteg, mert nem jart közösségbe. Nem mert erős az immunrendszere.

Az immunrendszer a betegségeken való áteséssel erősödik.

2021. dec. 13. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
49%

Semmit se kap , csak D vitamint néha mikor eszembe jut, viszont nagy zöldség és gyümölcs evő gyerek, rengeteget megeszik, 18 fokban alszik, sosincs beöltöztetve. Kb sosem beteg.

3 éves, 10 hónapja bölcsis

De nem tudom alapból ilyen e vagy összefügg ezzel

2021. dec. 13. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
79%

Októberben kezdtük a beszoktatast. Novemberben egyáltalán nem járt bolcsibe. Decemberben volt összesen 5 napot eddig. Most itthon már múlt hét csütörtök óta. És most minket is frankon lefertőzött valamivel, alig élünk. Ő már legalább egész jól gyógyul. Amúgy gyakorlatilag 6 hete egyvégtében beteg. Egyáltalán nem gyógyult ki teljesen. Ráadásul tényleg olyan cuccokat hoz haza, hogy en is 2x megrogytam, pedig en aztán a soha nem volt táppénzen típus vagyok. Gyerekorovos szerint most nagyon durván tombolnak a vírusok. A karantén miatt. Na mindegy. Ez van.

Immunerosito 60 napos kúrát kap most plusz antibiotikumot is. Meglátjuk. Remelem segít a kúra.

2021. dec. 13. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
85%
A lányom 5.5 éves. Átlag 3 hetente beteg. Eddig életében szerintem 20x biztos kapott antibiotikumot. De lehet, hogy keveset mondtam.
2021. dec. 13. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!