Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ki akarnak rúgni, mert "sokat"...

Ki akarnak rúgni, mert "sokat" betegeskedem. Mit tennétek helyemben?

Figyelt kérdés

Fizetés nélküli 8 hetes szakmai gyakorlat 5. hetében vagyok, hétfőtől kezdődik a 6. hét és onnan már csak a 6.,7. és 8. hetet kell ledolgoznom, majd kapnám az igazolást. Muszáj megcsinálnom, mert ettől függ a diplomám.

Első hét szerda éjszakáján sajnos kórházba kerültem vesekővel, de a hétvégén kiengedtek, így csak 2 napot hiányoztam és 2. héttől már normálisan tudtam dolgozni. Majd most hétfő este belázasodtam, kedd reggel azért bementem de kb 5 percet voltam bent és nagyon begörcsöltek a beleim majd hazaküldtek, amint hazaértem nagyon durva hasmenésem volt és a fejem is fájt. Szerdán és csütörtök délelőtt ugyanez, majd csütörtök délutánra elmúlt minden, majd ma reggel bementem, de ebédszünetben megint begörcsöltem és haza kellett jönnöm, majd most sajnos megint hasmenésem van.

Tehát a 36 napból (március 15 és húsvét miatt nem 40) hiányoztam 5 és fél napot. Most hívott a főnök, hogy hát ez így elég sok hiányzás erre a rövid időre és ez így nincs rendjén és hát Ő megmondta, hogy ne éljünk vissza ezzel, mert nem fogja leigazolni a gyakorlatot...

Most ilyenkor mi a teendő? Nem vagyok bejelentve, hanem csak egy gyakornoki keretmegállapodás van, amit akármikor felbonthatnak. Ha pedig nem lesz meg az aláírás április 30-án, akkor nem lesz diplomám nyárra....



2022. ápr. 8. 14:14
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
32%
Martin, te vagy az?
2022. ápr. 8. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:
Remélem 11-es nem egy kollégám vagy főnököm vagy.
2022. ápr. 8. 14:51
 13/18 anonim ***** válasza:
60%
Nem, csak ismerős a siránkozó stílus meg tartalom.
2022. ápr. 8. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
46%

Főnöke válogatja, mi a jobb ha betegen bejon dolgozni, és lassan lefertoz mindenkit, vagy felelősséget vállal és marad otthon még jobban lesz.

Kifejezetten zavart mindig is ha valakit mellém ültettek taknyosan, lázasan, fososan, mivel utána én is beteg lettem.

2022. ápr. 8. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
48%

Rugjanak ki, de nekem fontosabb a saját egészségem, meg az, hogy másokat ne fertőzzek meg.

Persze kilehet hordani lábon sok betegséget, csak ami marad utána azt később ki fizeti meg, és mivel.

2022. ápr. 8. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
68%
Ha beteg vagy és orvosi igazolás van, akkor el kell fogadnia. Ha nem fogadja el vagy mész máshova és lesz később diplomád vagy bemész dolgozni és végigfertőzöl mindenkit. Előre szólok, hogy a főnököd szerint mind a két esetben te leszel a hibás és a megbízhatatlan.
2022. ápr. 9. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
94%
Én megpróbálnám megbeszélni a főnökkel, hogy április végén írja alá, hogy részt vettem az előírt számú gyakorlaton, a hiányzó napokat pedig be fogom pótolni utólag, és bejárok májusban is dolgozni, hogy ténylegesen meglegyen az iksz óraszám.
2022. ápr. 9. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim válasza:
44%
Szerintem is kérdezd meg a főnöködet, hogy bepótólhatod-e azt az 1 hetet. Viszont ha megengedi, akkor mindenképp csináld végig, ha nem korházba kell menni, akkor maradj munkában. Én is voltam már úgy, hogy egész nap görcsöltem(menstruáció), szenvedtem, több gyógyszer sem használt. Hasmenéssel mondjuk nem maradnék, de talán ha beveszel több széntablettát egyszerre, akkor jó lesz. Azt az egy hetet, ha megengedi, már ki kell bírni.
2022. ápr. 10. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!