Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért elégedetlenek itthon az...

Miért elégedetlenek itthon az emberek, amikor jobban élnek, mint a világ lakosságának 90 százaléka?

Figyelt kérdés

2022. ápr. 10. 20:24
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
98%
Az az emberi természet, hogy azokhoz viszonyítjuk magunkat, akik jobban élnek. Nem fogok csak azért nem törekedni a jobbra vagy kívánni a jobbat, mert tudom azt, hogy Afrikában hogyan élnek, ha azt látom, hogy hasonló kultúrkörben picivel nyugatabbra mennyivel jobb életkörülmények vannak.
2022. ápr. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
20%
Hogy mennyire elégedetlen az emberi természet 😅 tehát az nem elég neked, hogy az emberiség felső 10-15%ban benne vagy.. nem. Te a csúcsra akarsz törni. Hát tudod mit? Nem fogod elérni. Vagy ha te el is éred, de abban biztos vagyok hogy itt az emberek 90%a nem fogja elérni. Ez törvényszerű. Hasonlitod magad az egyik legjobb országhoz a világon, ahelyett hogy örülnél, hogy ne abban a 80%ban vagy benne, ami hatalmas nagy szerencse. Érdekes módon mindenki Ausztriához hasonlítja magát. Miért nem hasonlitjatok magatokat ossze mondjuk ukrajnaval, vagy romaniaval? Hmm? Tudod mi történik, ha te is ausztria szintjére elersz? Nagyon egyszerű. Svájc akarsz lenni. Na de svajcnal magasabb kategória már nem igazán van a világon. Utána mit szeretnél? Csak hogy tudd rengeteg embert ismerek svajcban. Ott is van boldog, és depressziós ember. Ebből gyorsan lekovetkeztetem neked azt, hogy nem attól fog függeni, hogy milyenek az életkörülmények, hanem hogy a fejedben mennyi elégedettség van. Na de menjél Ausztriába. Én azt mondom, hogy ott is szarul fogod érezni magad mondjuk egy fél év-ev után. Törvényszerű. Eleget láttam és tapasztaltam már. Minden jót.
2022. ápr. 13. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
0%
Akik lepontoztak azok remélem utcára kerülnek és éhen halnak. Szerencsére én rohadt jól keresek. Majd elsetalok mellettetek:DDDdDDdDddDD
2022. ápr. 14. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
83%

"Miért nem hasonlitjatok magatokat ossze mondjuk ukrajnaval, vagy romaniaval?"


Mint írtam: a román átlagbér vásárlóértéke LEHAGYTA a magyart.


"tehát az nem elég neked, hogy az emberiség felső 10-15%ban benne vagy.. nem. Te a csúcsra akarsz törni."


Erre meg én azt mondom, hogy senki sem a világátlaghoz akarja hasonlítani magát. Egy európai - főleg európa közepén - az európaiakhoz hasonlítsa magát. Azokhoz az országokhoz, akik hasonló lehetőségekkel rendelkeznek. Na és ebben a viszonyításban elképesztően rosszak vagyunk.

Semmi értelme nincs magunkat egy afrikai félsivatag diktatúrájához viszonyítani, ahol a lakosság többsége olvasni sem tud és állandóan polgárháború van nemzedékek óta.

2022. ápr. 14. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!