Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Így felvesznek ruhabolti...

Így felvesznek ruhabolti eladónak?

Figyelt kérdés
Van eg diplomám, januárban államvizsgáztam, azóta hiába keresek munkát a szakmámban, azzal utasítanak el, hogy találtak nálam tapasztaltabbat. A környéken van egy bevásárlóközpont, az egyik helyre keresnek ruhabolti eladót. Mivel nagy szükségem van a pénzre (3 hónapja a spórolt pénzemből élek) így beadom a jelentkezésemet. Hogy tudnám meggyőzni a munkáltatót, hogy bár van diplomám, de nem büdös a munka, beállol én kasszázni is, vevőt kiszolgálni stb. ?

2022. ápr. 11. 07:01
 1/7 Noren1989 ***** válasza:
21%

Mivel nem szakirànyú a diplomàd (gondolom én), így max az érettségis alapbért kell kifizetnie.


Olcsóbb leszel neki, az fix.

2022. ápr. 11. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem fognak meglepődni.Ha tudnád mennyi diplomás dolgozik eladóként.

Sőt még attól rosszabb helyeken.

2022. ápr. 11. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
94%
Az ilyen helyen inkább a kinézet, ápoltság a fontos
2022. ápr. 11. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nem kötelező bemutatni a diplomádat
2022. ápr. 11. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
76%

4-es, nem kötelező, de az önéletrajzban mivel töltsön ki 5 évet, ha le akarja tagadni? Ha azt írja, hogy 5 évig munkanélküli volt, az sokkal rosszabb.

Szerintem legjobb bevallani, és ahogy már írta 2-es, valószínűleg nem fognak meglepődni se.

2022. ápr. 11. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
85%

ruhaboltba csak akkor tudsz elmenni, ha eltitkolod a diplomádat és csináltatsz műkörmöt , valamint kemény munkával megtanulsz csücsörítve beszélni.

A leendő főnököd nem is fogja ismerni ugyan a diploma szót, de légy óvatos, rákeres majd.

Egyébként igaza van az előttem szólóknak, ilyen helyeken olyanok mímelik a munkát, akik egész életükben a körmüket szépítgették és csücsörítettek.

2022. ápr. 11. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 Senior Séf ***** válasza:
H véletlenül nem vesznek fel, annak nem a diplomád lesz az oka.
2022. ápr. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!