Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha mindenki előtt adott a...

Ha mindenki előtt adott a lehetőség, hogy önképezze, fejlessze magát és ezzel színvonalas, átlagfeletti életmódot teremtsen magának, akkor miért nem élnek ezzel az emberek?

Figyelt kérdés
Munka után miért nem inkább a TV előtt döglés és lustálkodás helyett olvasnak, kutatnak, vagy legalább sportolnak, hogy ne elhízott, igénytelen, gusztustalan külsővel rendelkező, non-stop vegetáló agyú emberek legyenek? Aki rosszul él ma, 99.9999%-ban magának köszönheti, hisz az internet korában mindenkinek adott a lehetőség, hogy feljebb és feljebb jusson.
2022. ápr. 13. 13:44
1 2 3
 11/27 anonim ***** válasza:
81%
Mert rengeteg energiabefektetés, olyankor amikor rövid távon sokkal kellemesebb dolgokat is lehetne csinálni
2022. ápr. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/27 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

4 éve operálták agydaganattal, még a vezetéstől is eltiltották, pedig abból élt, ha épp kicsit lejjebb vagy feljebb néz, hajol, már szédül, elég sok munkát nem tud elvégezni, szerencsétlenből ki se tudták az egész daganatot operálni. Ő, mint nem eüs, úgy gondolom, nem az ő kötelessége lenne arra gondolni, hogy valami olyan baja van, ami nincs is a laborjában, és az orvos megmondta, rendben, a pajzsmirigyével minden oké.

A hízást már arra IS ráfogták, hogy biztos az altatás kavart be a szervezetének, a depresszió pedig adja magát a műtét miatt.



Látom még mindig nem sikerült a lényeget megfogni....de hát ugye ugye...

2022. ápr. 13. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/27 anonim ***** válasza:
4%

#12

Sajnálom, de itt tart hazánkban az orvos társadalom, hogy mivel az orvosokra, akiket egyébként azért fizetnek, hogy meggyógyítsák a betegeket, jóformán sokan nem csinálják azt, amire felesküdtek, ezért kénytelen az ember nemcsak rájuk, hanem saját magára is támaszkodni és menni-menni tovább, nem megelégedve csupán egy szakvéleménnyel.

Az embernek egy egészsége van, azért mindent meg kell tenni.

2022. ápr. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/27 Dr.med.habil. Genya ***** válasza:
100%

És ha annyira a másodállásra vered itt magad, csak tudd, igen, másodáll.

8 óra munka után még heti 3-4 nap megy pár órába fusizni, akár vasárnap.

Gyönyörűen kapja is az évi 1-2 alkalmi görcsrohamot a túlhajszoltság miatt.

De nyomni kell, és tenni, mert a gyerek fogyatékos, neki kell mindent megadni, szóval nem, neki nem lesz mindenféle önfejlesztésre ideje. Lehet itt verni a mellünket, hogy de ez az ember, értse meg, a gyerekéért kell tovább élnie, de azért csínján a xarral gyerekek....

Lehet, nem csak amiatt pocakosodik ki, mert pajzsmirigy beteg, hanem még ideje sincs semmire nagyon?


De na, a nem a legélesebb késsel a fiókból kár..... (:

2022. ápr. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/27 anonim ***** válasza:
0%
Mert alacsonyabb szintű az érdeklődés ismeretlen dolgok, új ismeretek szerzése irányában, mint amekkora a lustaság és a kényelmesség. A tanulás, önképzés komoly munka, fárasztó, az emberek meg általában kényelmesek és gondolkodni sem szeretnek.
2022. ápr. 13. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/27 anonim ***** válasza:
100%
Mert az önfejlesztés nem mindig elég, sőt inkább kevés és itt a sport meg a nyelvtanulás kivétel. Én magas szinten űzök egy szakmát, amiről nincs papírom, végzettségem. Minden eszközöm meg van hozzá, alapanyagok, alaktrészek, kisgépek, ez a hobbim úgymond. Ajándékba csinálgattam dolgokat, magunknak ezt-azt, egyet egyet eladtam ismerősöknek. Gondoltam csinálok rá egy céget, hát nem lehet, csak ha van papír és telephely engedély. Semmi komoly, piti dologról van szó, nem veszélyes, vagy ilyesmi és mégsem lehet😄. Okj már nincs, most menjek el évekre egy iskolába 50 évesen? Jó az önfejlesztés, de ha pénzt akarsz keresni vele, akkor iskolába kell menni, papírt, végzettséget kell szerezni, különben nem tudod a tehetségedet pénzre váltani.
2022. ápr. 13. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/27 anonim ***** válasza:
100%
Akik sokat önfejlesztettek itt mondják már meg, h mire mentek vele. Köszi.
2022. ápr. 13. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/27 anonim ***** válasza:
7%

#17

Pl. tisztába lettem a problémáimmal, amiket folyamatosan oldok meg, pl. stresszkezelés; vagy ha kitűzök egy célt, akkor azt megvalósítom, nagyobb önbizalmam lett, a vonzás törvényével is tisztában lettem, sokat tanultam a lelki dolgokról..stb.


Az önfejlesztésnek a lényege az, hogy te saját magad fejlődj. Nem fontos, hogy ez mondjuk egy jobb munkahely elérése legyen, de ha már tisztában vagy a hibáiddal, amiket fokozatosan oldasz meg, akkor már hasznos volt.

2022. ápr. 13. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/27 anonim ***** válasza:
0%

18!

Pénzben mennyivel keresel többet?

2022. ápr. 13. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/27 anonim ***** válasza:
5%
Vonzás törvénye...vagyis onamitas... Kerestél már vele egy pengot is?
2022. ápr. 13. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!