Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha mindenki előtt adott a...

Ha mindenki előtt adott a lehetőség, hogy önképezze, fejlessze magát és ezzel színvonalas, átlagfeletti életmódot teremtsen magának, akkor miért nem élnek ezzel az emberek?

Figyelt kérdés
Munka után miért nem inkább a TV előtt döglés és lustálkodás helyett olvasnak, kutatnak, vagy legalább sportolnak, hogy ne elhízott, igénytelen, gusztustalan külsővel rendelkező, non-stop vegetáló agyú emberek legyenek? Aki rosszul él ma, 99.9999%-ban magának köszönheti, hisz az internet korában mindenkinek adott a lehetőség, hogy feljebb és feljebb jusson.
2022. ápr. 13. 13:44
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:
31%

#19

Mivel olyan szakmát választottam (diplomás vagyok), ami nem félmilliót hoz a konyhára (most kaptam emelést, így lett a nettóm kb 240 ezer), ezért nekem ez elég. A munkámat szeretem, nem cserélném le semmire, és tudod, egy nyugodt kiegyensúlyozott munkahely sokkal jobb egészségileg, mint egy olyan munkahely, ahol hiába keresel sokat, de stresszes és az egészséged romlásához vezet.

Én a nyugalmat választottam, megélek belőle.


Az emberek igénye is mérvadó persze.

2022. ápr. 13. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:
9%

ui.:

#20

A vonzás törvényével vonzottam be ezt a munkahelyet lakhelyemen, amit imádok. A szakmámban dolgozom.


De neked hiába beszélnék itt bármiről is, úgysem hinnél nekem. Maradj csak meg a te kis szűk látókörödben.

2022. ápr. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:
91%
Nyolc óra munka, plusz utazás, plusz házimunka után, az embernek csak arra van energiája késő este, hogy a tévé előtt dögöljön még esetleg egy órát, amíg el nem nyomja az álom. Sőt, ha gyerekei is vannak már az embernek, akkor még a tévézésre sem lesz nagyon ideje, nemhogy tanulni, kutatni. Egy középkorú, családos embernek abszolút nem életszerű, hogy arra legyen ideje minden egyes nap, hogy magát fejlessze. Legjobb esetben hétvégente van magára egy-két órája, de annyi idő alatt meg úgysem tud kitanulni semmit olyan szinten, hogy az az életébe nagymértékű változást tudjon hozni.
2022. ápr. 13. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:
84%
Magamból kiindulva: nagyjából képzem magamat, jelenéeg is levelezőn tanulok, de a gyaksziban nem fogom tudni alkalmazni a tudásomat. Van pár papírom, képzettségem, de a személyiségem úm. alkalmatlan a társas kapcsolatokra, emiatt bukta minden, amit tanulok...
2022. ápr. 13. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezö fogalmad sincs miröl beszélsz nálam is az van szombaton mennék tanfolyamra de kötelezö a túlora mert az emberek nem járnak be dolgozni.Ilyenkor mondjak fel vagy mi van mert ez nem az én hibám?Az internetel sokat érek papir kel ami megint önköltség meg tapasztalat meg szabadidö.De nyilván az én hibám hogy, szombaton is dolgozni kel.Ha felmondok 3 hónapra nevetséges összeget adnak akkor meg pénzem nem lesz.Ha meg félre rakok mert ezt is csináltam kébzeld jött a covid és nem volt tanfolyam de tuti az én hibám ez is.Nem a körülötem lévö 7 milliárd ember cseszi el az életem csak én.
2022. ápr. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:
90%

Őszinte leszek

Én 8-18:40-ig munkahelyen vagyok ahol max ebédkor meg wcn van idő magamra kb. Mert annyi a munka (techwebshop munkahely embereknek segiteni kell és kiszolgáni őket)

Mire haza érek 8körül kaját kell csinálni vagy ha nem azt akkor mosni kell ha végre pihenhetek akkor pihenni is fogok mert lejárom a lábam nem hátsót meresztek.

Pötsömnem van kedve a nyomi 3 órából amin v fözök v házimelo v pihenek még másra tölteni. Mert akkor mikor alszom? Éjfélkor max egykor muszáj aludnom

Nem mindenki tudja besűríteni az idejébe. Szerencsére túlsúly nem érint de pl egy képzésre már nem lenne időm mert én hétvégén is dolgozom

2022. ápr. 14. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:
100%

:D édes vagy kérdező.

én folyamatosan képzem magam munka mellett de csak az időmet, energiámat és pénzemet viszi a tanulás. Plusz szakmák (tandíj plusz vizsgadíjak) nyelviskolák, magántanár szintén rengeteg pénz.

Jártam vezetni is felújító vezetésre (7000 ft/óra)

Jelenleg szintemelő érettségire készülök munka mellett (csak a vizsgadíj 50 ezer ft, a magántanár 4500/óra). Havonta 30-40 ezret költök az önfejlesztésemre, amitől egy forinttal nem fogok többet keresni kedves kérdező..:)

Hogy akkor miért ezt tanulom?

Mert ez érdekel....:D

De jártam mindfulness tanfolyamra is ha már írtad a stresszkezelés elsajátítását (szintén 55 ezer ft volt)

Szóval én bevallom a választások után konkrétan elsírtam magam , és mondtam a férjemnek hogy most nézze meg és mondja meg nekem hogy miért csinálom én ezt?

Van ennek bármi értelme?

Van értelme annak hogy az ember fejleszti magát?

Van értelme annak hogy a kis minimálbéremből ennyit költök tanulásra egy papírért amivel valószínűleg majd soha nem kezdek semmit?

Volt értelme megcsinálnom munka mellett még egy szakmát ?

(munka után estig gyakorlatra jártam, az összes szabadnapomat a gyakorlat miatt vettem ki, és még mellette esténként tanulni is kellett, készülni a vizsgákra).

Volt értelme megcsinálni egy középfokú nyelvvizsgát?

Van értelme egyáltalán bárminek ebben az országban ami az önfejlesztést illeti?

És azok akiket nem érdekel az informatika és nem valók mérnöknek azok akkor így jártak?

De megéri ma egyetemre járni, éveket tanulni hogy utána annyit keress mint egy Aldiban dolgozó eladó?

(elnézést nem nézem le őket sem , mert keményen kell dolgozniuk és gondolom sok diplomás is dolgozik közöttük)

Hát én nem mindig látom értelmét a dolognak, és néha elhagy a motivációm de mégis megyek tovább, tanulok és fejlesztem magam tovább és bízok benne hogy egyszer lesz majd gyümölcse annak a sok energiának amit belefektettem..

2022. ápr. 20. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!