Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Milyen érzések voltak bennetek...

Milyen érzések voltak bennetek miután elvégeztétek az egyetemet és elkezdtetek munkát keresni?

Figyelt kérdés

Én őszintén szólva nagyon félek. Ismét jön egy új hely, ami lehet ilyen is-olyan is. Egészségügyis diplomát szereztem, a gyakorlati helyeinken nem igazán viselkedtek velünk normálisan, sokszor azt éreztük, hogy csak púp vagyunk a hátukon. Emiatt a volt gyakorlati helyeimre nem is igazán szeretném beadni a jelentkezésem. Más városok meg nyilván teljesen idegenek számomra. A covid alaposan le is csökkentette a gyakorlati óráink számát sajnos, nem igazán érzem azt, hogy a gyakorlatban értenék a szakmámhoz.


Mások is voltak/vannak hasonló érzésekkel ebben az életszakaszban?


2022. ápr. 13. 21:55
 1/6 anonim ***** válasza:
89%

Én szomorú voltam, mert az én időmben osztott képzés volt, a BA és az MA külön volt választva és MA-ra a tanszékvezető jóvoltából nem vettek fel, pedig szerettem volna menni (Sőt, PHD-t is akartam). Ráadásul a BA diploma a fenekemet kitörölni volt jó.


Úgy voltam vele, hogy keresek valamit amivel kihúzom egy évig, közben újra jelentkezek februárban mesterre.


Az első munkahelyem egy kaka volt, elmenekültem onnan úgy 3 hét után. A második jó volt, de nem onnan akartam nyugdíjba menni, a fizetés se volt olyan, hogy én abból hosszútávon megéltem volna, tehát a célnak megfelelt, hogy ellébecolok ott MA kezdetéig, esetleg az MA végéig.


De közben keresgéltem is olyan munkát, hogy azért valamivel több legyen a fizetésem amíg nem kezdem vagy be nem fejezem a mestert. Úgy voltam vele, hogy nem baj, ha nem találok, mert fix fizetésem már van, de, ha találok, még jobb, mert legalább több pénzt hozok haza.


Aztán találtam egy olyan munkát amibe könnyen belerázódtam, jól fizetett és jól éreztem magam és amikor eljött a február, úgy voltam vele, hogy nem jelentkezek mesterre, mert megtaláltam a hozzám illő munkát és jól érzem magam. Azóta is ebben a munkakörben vagyok és sosem mentem mesterre. Azóta osztatlan képzés van, tehát, ha egyszer kitalálnám, hogy mégis akarok olyan diplomát, amit akartam, az egészet újra kéne kezdenem, ráadásul fizethetnék is, mert 10 félévet biztosítanak államilag támogatottan és ebből ötöt felhasználtam BA képzésen, tehát 5 félévet nekem kéne fizetnem, de eddig még nem jött elő egy negatív érzés, hogy ezt elszúrtam volna. Sőt, ha belegondolok, hogy visszamennék az iskolapadba, kiráz a hideg, ráadásul nem is csábít már az a munka.

2022. ápr. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
93%

✅ "EZ ILYEN EGYSZERŰ VOLT?"

✅ "NEM IS ÉRZEM MAGAM MÉRNÖKNEK..."

✅ "SEMMIHEZ SEM ÉRTEK, hülye vagyok mindenhez...hogy fogok így munkát találni"

🚫 Egyáltalán nem éreztem magam "szakembernek" 😢

😢 Nem is mertem a szakmámban elhelyezkedni, vagy jelentkezni olyanokra...

2022. ápr. 14. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
97%
Engem az bántott, hogy mindenki azt kérdezgette, hogy " Van gyakorlataaaaaa?" De felvenni, hogy legyen gyakorlatom, azt nemigen akart senki.
2022. ápr. 14. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Én 2019. január végén végeztem az msc-vel, úgy terveztem, h pihenek egy kicsit és majd csak szeptembertől keresek melót. Február végén szakított velem a párom, ami elég rosszul érintett. Amúgy párom is akkor végzett. A márciust kb végigbőgtem. Utána áprilisban álltam neki melót keresni, napi több órát is néztem a melókat, átlag napi 20-ra jelentkeztem. Egy célom volt, h jobb melót találjak, mint a volt párom. Ez sikerült is amúgy, júliusban már kezdtem is. Örülök, hogy így alakult végül.
2022. ápr. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Rossz, mivel nem igen találok. Lassan végzek a mester képzéssel, mellett gyakornokoskodok de nem igazán találom a helyem. Elkeserítő érzés, úgy érzem nincsen jövőm. Sok interjún elmondták hogy értelmes, tanult és szorgalmasnak látnak de nincs elégy gyakorlatom. Kezdem feladni 🥹
2022. ápr. 26. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Emigrálni kell.

A környezetváltás sokat segíthet.

2023. jún. 10. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!