Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mit válaszoljak arra a kérdésr...

Mit válaszoljak arra a kérdésre, hogy miért nem a szakmámban akarok elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Felsőfokú végzettségem van, nehéz szakot végeztem, viszont sehol nem találok munkát, mert pályakezdő vagyok. Egy helyre felvettek volna, ott igazából egy szakirányú középfokú végzettségű ember munkáját kellett volna végezzem, ami nem gond, csak ehhez képest a fizetés is nagyon alacsony, munkaóra rengeteg (és némileg nem is túl szabályos...).


Ezek miatt úgy gondoltam, jelentkezek más jellegű állásokra, ami bármilyen felsőfokú végzettséget igényel. Viszont eszembe jutott, hogy interjún simán megkérdezhetik, miért nem a végzettségem szerinti szakmában helyezkedek el? A legőszintébb válaszom az lenne, hogy csalódtam a szakmában, nem ott tart, ahol szerintem kéne, teljesen szabálytalanul működnek a dolgok, olyanok irányítanak, akik nem értenek hozzá (jó tudom, ez sok helyen van így, ismerősi körben is találkoztam ilyen szituval, de nem mindegy, milyen mértékű a szabálytalanság). De ilyet azért nem mondunk egy interjún, szerintem. Mi lehet erre a jó válasz? A szeretnék váltani kicsit ironikusan hangzik, hiszen néhány hónapos gyakorlaton kívül nem dolgoztam a szakmában.



2022. ápr. 17. 09:51
 1/9 anonim ***** válasza:
Mert én így látom jónak.
2022. ápr. 17. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Mióta nem találod?
2022. ápr. 17. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Érdeklődés van benned afelé a munka felé amit az ő cégüknél betölthetnél/szeretnéd kipróbálni magad ebben a szakirányban is/úgy érzed hogy a tapasztalataid alapján közelebb áll hozzád ez a munka.
2022. ápr. 17. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
2-es, januárban végeztem, azóta keresek.
2022. ápr. 17. 10:21
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

4# nekem kb félév mire felvettek.

Türelem...

2022. ápr. 17. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
De ha tetszik amit találtál, nyugodtan jelentkezz, tapasztalat miatt
2022. ápr. 17. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én is azt tudom tanácsolni hogy légy türelemmel. Ha most elkezdesz pánikolni, könnyen örökre elvághatod magad attól a pályától amit kinéztél (mert ha mondjuk elhelyezkedsz x helyen, onnan nem lesz egyszerű váltani, munka mellett interjúkra járni, stb). Nekem is kb fél év volt mire felvettek, de én csak a végzettségemnek megfelelő munkaköröket pályáztam meg. Ezt tanultam évekig, nyilván ez érdekel, és olyat akarok végezni napi sok órában ami érdekel, különben csak sgy szenvedés lesz az egész életed
2022. ápr. 17. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én erre a kérdésre azt szoktam válaszolni, hogy nem tetszett a munka jellege. A terület érdekel, szeretem-imádom a témát, szeretek róla olvasni, egy kedves hobbim maradt. De dolgozni benne egészen más az én esetemben. Nyilvánvalóan ha van kényelmesebb munka, amihez szintén van agyam, akkor amellett döntök. Aztán maximum a későbbiekben ha tudom, összekombinálom őket.
2022. ápr. 17. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Az őszinte válasz is jó. Egy normális munkaadó értékeli, ha valaki ambíciózus és "lát a pályán". A diploma sok helyen nem a konkrét tudás, hanem a szellemi szint, a tanulási skillek stb. miatt elvárás. Ha tárgyilagosan elmondod, hogy a szakmádban nem tudsz perspektivikus, fejlődést ígérő helyet találni, az nem gáz, hanem éppen hogy érett gondolkodásra vall.


Ráadásul van egy csomó hely, ahol a szakterületek átfednek egymással, és a megszerzett tudásod extrának számít.

2022. ápr. 17. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!