Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » NKE-s diplomámmal nem akarok...

NKE-s diplomámmal nem akarok elhelyezkedni, így jogásznak vagy közgazdásznak lenne érdemesebb továbbtanulnom?

Figyelt kérdés

A jogi egyetemet rövidítve elvégezhetem, sok tárgyat beszámítanak és így nem tudom pontosan, de 2 vagy 3 év lenne, inkább 3.

Meg van pár közgazdász mesterszak, amire felvennének és 2 év alatt elvégezhetem.

Vagy akár elmehetek másik alapszakra, de ha alapszak, akkor mindenképp az alkalmazott közgazdaságtan lenne. Gazdasági elemző vagy ilyesmi pl szívesen lennék.

Levelezőn akarom csinálni.



2020. dec. 7. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
56%

Közgéz MSC-nek van a legtöbb értelme.


Vagy szakirányú képzés.

2020. dec. 7. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem hiszem, hogy értelme lenne a szakirányú továbbképzésnek, ugyan úgy közigazgatásba mehetnék vele.

A másik meg, hogy le akarok lépni külföldre.

2020. dec. 7. 20:29
 3/5 anonim ***** válasza:
80%

"A másik meg, hogy le akarok lépni külföldre"


Akkor jogásznak ne tanulj, ugyanúgy cipőpucoló vagy Mekis alkalmazott lennél a jogi diplomával is, mint anélkül. Egyrészt kint mások a jogszabályok, tehát a magyar Ptk.-ról, Btk.-ról és társairól tanultakat kapásból dobhatnád a kukába, a külföldi jogot meg ugyebár nem tanultad, de ha tanultad volna is, honosítani kéne a diplomát. Másrészt meg különösen a jogász szakmájára igaz, hogy ez egy verbális szakma. Ebben nem lehet motyogni valamit, mint a segédmunkás, aki annyit megtanul, hogy arbeit fertig oszt' jóvanaz, úgyis az a lényeg, hogy mit csinált a két kezével! Közelébe se engednének semmi olyasminek, amit egyébként ott jogi diplomával lehet csinálni. Hacsak úgy nem csinálod, mint az a homokos csaló, aki a Szájernek szervezett szexorgiát Belgiumban, miközben másokat azzal vert át, hogy állítása szerint Izraelben végzett jogi egyetemet. Közben meg az általánost se fejezte be, a hazájában meg körözik...


Ugyanez kisebb mértékben igaz lehet a közgazdasági diplomára is, bár ott már inkább el tudom képzelni, hogy idővel el tudnál helyezkedni valami cég pénzügyi, vagy kontrolling osztályán. De abban is baromi nagy meló van. Külföldi adójogot ugye nem tanultad, szaknyelvet nem tanultad...


Ha ennyire kialakulatlan a képed arról, hogy mit akarsz csinálni, csak az van meg, hogy le akarsz lépni az országból, én a helyedben egyszerűen fognám a motyómat és kimennék mosogatni oda, amelyik ország tetszik.

AZTÁN, miután valahogy ott meg tudok élni a mosogatásból, megnézném, hogy OTT mit lehet tanulni, amivel esetleg később nem csak mosogató lehetek...

2020. dec. 7. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
98%
A közgazdasági MSC nagyon jól néz ki a CV-ben, de közel sem olyan nagy móka és kacagás, mint állítják. Nagyon sok helyen elvárják, hogy meg legyen az alap tudás amit egy normális közgáz alapszakon leadnak. Nagyon sok embernél látom, hogy megtanulta, amit leadták, de hogy mit miért csinál és annak milyen hatása van arról fogalma sincs.
2020. dec. 8. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
64%
A 3-as jól leírta, ha külföld akkor hagyjad a jogot mert semmi értelme nincsen az ég világon (egyébként itthon sem mondom jogászként). Ha tudod hova akarsz menni akkor ott tanulj vmit mert a magyar diplomádtól senki nem fog hanyatt esni, értéktelen a kinti munkaerő-piacon...
2020. dec. 9. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!