Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel szeretnék mondani felmondá...

Fel szeretnék mondani felmondási idő nélkül,mert nincs arra időm saját vállalkozás miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Határozott szerződéssel vagyok a cégnél, hobbi szinten méhészként tevékenykedtem és most megnyertem egy mezőgazdasági pályázatot amire azt gondoltam úgysincs esélyem így vásárolni fogok még plusz családokat a pénzből így 200 családdal kell dolgozzak amire már nem elég a hétvégém szóval felmondok mert itt a tavasz és ez a pénz amit velük keresek sok évi fizetésem lenne a cégnél de nincs időm ledolgoznia harminc napot mert május 1.jén hozom el a méheket. Mit tegyek? Eléggé félek a főnöktöl

2022. ápr. 21. 08:23
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Vedd ki a maradék szabid és utána menj el táppénzre.
2022. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg közös megegyezéssel megoldható... de én is azt mondom, vedd ki arányosan a szabid (nem kell egyben), a többit dolgozd le. Pár nap kiesést csak elvisel a gazdaságod.
2022. ápr. 21. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
Harminc nap nem fér bele mert addigra elfog virítani a repce, utána jön az akác májusban és nekem végem is ha nem tudok menni vándorolni. 😔
2022. ápr. 21. 08:30
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Te figyeltél arra, amit mondtam?

A szabadság és a hétvégék pont elég lesz arra, hogy addig foglalkozz a gazdaságoddal.

Ha ez kevés, akkor beszéld meg a főnököddel, engedjen el korábban.

2022. ápr. 21. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 Katona Dius ***** válasza:
100%
1es írt le tökéletesen. Szabit kivenni,a maradék időt meg táppénzen tölteni. Így nem kell bemenni dolgozni.
2022. ápr. 21. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
36%

Közös megegyezés.

Nem kell féregmagyar módra kamutáppénzre menni sem.

2022. ápr. 21. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%

Első körben add be mielőbb a felmondást és beszélj a főnökkel, mondd el neki, hogy szeretnéd, ha meg tudnátok egyezni, hogy ne kelljen az egész felmondási időt ledolgozni.

Aranyszabály, hogy ha normális vagy, veled is azok lesznek.

2022. ápr. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ha elmondod ezt a normalis indokot, amit ide leirtal, elengednek. Nalunk is meg lehet beszelni a fonokkel, volt akiket elengedett azonnal, akinek nem olyan surgos, azt nem.
2022. ápr. 21. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Várj, határozott szerződésed van? Vagy csak elírtad?

Mert ha határozott idejű, akkor az elég nagy szívás. Ott a főnököd jóindulatán múlik minden. Tulajdonképpen csak a közös megegyezés jöhet szóba.

2022. ápr. 21. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
84%

Miért félsz tőle? Mi a legrosszabb, amit megtehet?

Szerintem érdemes körbejárni ezt a kérdést, válaszolj magadnak. Emberileg is , mit tehet. Csúnyákat fog neked mondani? Szemétnek nevez majd, akiben csalódott? Ha ez történik, igaza lesz? Hogy fogod viselni? Az arcodba köp? A kollégáid előtt megaláz majd a maradék ott töltött idődben? Elgáncsol a vécé előtt?

Munkaügyileg mi lehet a legrosszabb következmény? Járj utána. Munkaügyi pert akasztanak a nyakadba, kártérítésre köteleznek? Épp most lesz egy tök jó vállalkozásod. Ha jól gondolom a számításaidat, ez a vállalkozás több pénzt fog termelni neked, mint ha ezen a munkahelyen maradnál, hiszen ezért mondasz fel, mert nem vagy hülye, hogy rosszabbra váltsál, nyilván jobbra váltasz. Király vagy.

2022. ápr. 21. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!