Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Fel szeretnék mondani felmondá...

Fel szeretnék mondani felmondási idő nélkül,mert nincs arra időm saját vállalkozás miatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Határozott szerződéssel vagyok a cégnél, hobbi szinten méhészként tevékenykedtem és most megnyertem egy mezőgazdasági pályázatot amire azt gondoltam úgysincs esélyem így vásárolni fogok még plusz családokat a pénzből így 200 családdal kell dolgozzak amire már nem elég a hétvégém szóval felmondok mert itt a tavasz és ez a pénz amit velük keresek sok évi fizetésem lenne a cégnél de nincs időm ledolgoznia harminc napot mert május 1.jén hozom el a méheket. Mit tegyek? Eléggé félek a főnöktöl

2022. ápr. 21. 08:23
1 2
 11/17 A kérdező kommentje:

Megnéztem egyébként a munkaszerződésem nem tér ki a felmondási időre, erre hivatkozhatok nála?


A legrosszabb ami történik,hogy nem enged el május 1-el és egy hónapig még ott tart

2022. ápr. 21. 20:26
 12/17 anonim ***** válasza:
100%
Persze, hogy nem tartalmaz felmondási időt, mert határozott idejű szerződésnél nincs olyan, hogy felmondás.
2022. ápr. 21. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

A felmondási időd pontosan a szerződés végéig szól.

A szabadságokkal mi a helyzet?

2022. ápr. 21. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Határozott idejű szerződést nem egyszerű felmondani. Ott például KÖTELEZŐ az indoklás!

A felmondás indoka csak olyan ok lehet, amely számodra a munkaviszony fenntartását lehetetlenné tenné vagy körülményeidre tekintettel aránytalan sérelemmel járna.


Az, hogy ez az élethelyzet előállt, szerintem okként szolgálhat a felmondásra. Minden más a munkáltató jóindulatán múlik.

Van felmondási idő is, ugyanúgy, ahogy a határozatlan idejűnél. Csak itt a felmondási idő maximum a határozott idő végéig tarthat.


Ha nem teszel eleget az MT-ben leírtaknak, akkor jogellenesnek minősül a munkaviszony megszüntetésed. A munkavállaló, ha a határozott tartamú munkaviszonyát szünteti meg jogellenesen, a határozott időből még hátralévő időre járó, de legfeljebb háromhavi távolléti díjnak megfelelő összeget köteles megfizetni a munkáltatónak.

Tehát alapból ez terhelne.


Ezen felül: A munkáltató követelheti az előzőleg meghatározott mértéket meghaladó kárának megtérítését is. Ezek együttesen nem haladhatják meg a munkavállaló tizenkét havi távolléti díjának összegét.


Ha nem tudtok megegyezni, akkor úgy tudsz szabadulni, ha megfizeted a fenti összegeket a cégnek. Ha önként nem fizeted meg, akkor peres eljárás keretén belül követelheti Tőled.


Inkább egyezz meg vele, én ezt ajánlom, biztosan megértő lesz! Ne arra hivatkozz, hogy többet kereshetsz vele, hanem arra, hogy a pályázatban kiírtaknak köteles vagy eleget tenni, ne haragudjon, de nem számítottál rá, hogy megnyered.

2022. ápr. 24. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, így tettem és minden rendben. Elengedett, már jövőhéten megyek utoljára. Köszönöm
2022. ápr. 24. 14:14
 16/17 anonim ***** válasza:
Szuper, sok sikert a mehekkel :)
2022. ápr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
100%

14-es vagyok!

Örülök neki. Látod nem minden munkáltató "embertelen" még a mai világban sem. :)

2022. ápr. 25. 04:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!