Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fizetéskor egy kisboltba(1...

Ha fizetéskor egy kisboltba(1 személyes élelmiszer, vagy ruhabolt) fizetés közben telefonál az ügyfél az bunkóság vagy sem?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 22. 23:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
73%

Én biztos nem tenném.

Valamennyire mindenképp bunkóság, de akkor igazán nagy, ha a telefonálása miatt nem fizet a pénztárnál, és feltartja a pénztárost is, meg a mögötte sorban állókat is.

2022. ápr. 22. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
43%
Az. Telefonáljon, ha telefonálnia kell, és aztán menjen fizetni. Ne kényszerítse a pénztárost arra, hogy hallgatnia kelljen a csevegést. Aztán ha meg a pénztárosnak valamit kérdeznie kell, vagy mondandója van, stb. pl. "bocs, de hamis a tízezres", akkor még ő lenne a bunkó, hogy megzavarja a vásárlót telefonálás közben.
2022. ápr. 23. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
47%
Ilyenkor az a legnormálisabb, ha a boltban egyáltalán nem telefonál, hanem majd visszahívja, ha már kint van (esetleg ennyit mond), de ez már a mai világban csúcsteljesítmény.
2022. ápr. 23. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
53%
Miért lenne bunkóság? Én csomószor headseten beszélek, közben meg intézem a bevásárlást. A pénztárnál köszönök, és ugyanúgy fizetek, ahogy akkor is, ha épp nem telefonálok.
2022. ápr. 23. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
30%

Szerintem is bunkóság.



Eleve zárt de nyilvános térben, pl bolt, tömegközlekedés, vendéglátás, stb az ember igyekszik nem telefonálni, max pár mondatot, hogy egyeztessen pl egy találkozót, ha pl a másik eltévedt.


De ha fontos hívásod van, akkor talán tiszteld meg azt akivel beszélsz és talán ne a randomok előtt bonyolítsd ezt le. Engem pl rohadtul irritál ha a fél villamos hallja, hogy épp mi van a magánéletemben.


Ha meg nem fontos a hívás, akkor meg lehet egy üzenet is elég lenne, vagy pedig várhat az, amíg kiiérsz onnan.

2022. ápr. 23. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
45%
Mindenféleképpen az: nem hinném,, hogy nem tudna ezzel várni. A boltosnak is figyelnie kell, a zembernek is, hogy mit kér, hogy fizet, stb., tehát nem oda való.
2022. ápr. 23. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
62%
Ha tud kétfelé figyelni, miért lenne bunkóság?
2022. ápr. 23. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
44%

ma 03:24

Attól, hogy te így viselkedsz, az nem azt jelenti, hogy nem bunkóság, hanem azt, hogy ezek szerint van egy bunkó szokásod. Ez rossz érv volt.


Az, hogy nem ismered az illemet, és nem tudsz illedelmesen viselkedni, az nem azt jelenti, hogy illedelmes vagy.


Alapszabály, hogy akkor és úgy telefonálunk, ha ezzel mást nem zavarunk. De nem kezdeményezünk hívást, amikor várható, hogy valakivel valamiben együtt kell működni. (pénztáros)

Ha engem hívnak, és éppen a pénztárnál vagyok, akkor kinyomom, és fél perc múlva, amikor végeztem, visszahívom, és elnézést kérek.


Ha korábban hívott, de elhúzódott, és nem tudom letenni, mert halaszthatatlan, félbeszakíthatatlan, stb. akkor nem megyek a pénztároshoz.


Ez eleve tiszteletlenség jele is. Egyszerre nem beszélek két féle dologban több emberrel, kerülöm az ilyen helyzetet élőben is és telefonban is.

A pénztárosnak is illik köszönni, kérdezhet valamit, arra válaszolni, stb. ez megzavarja a telefonáló felet is, szóval mindenkivel szemben illetlenség.

2022. ápr. 23. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
62%
Nem gondolnam bunkosagnak, gyakran telefonalok vasarlas kozben, es nem fogom lerakni azert a 40 masodpercert, amig fizetek. Egyik fulemben headset van, a masikkal hallom a penztarost. Nyilvan nem iszonyu fontos hivasokat intezek ilyenkor, kb anyukammal, tesommal vagy a parommal telefonalgatok altalaban, egyikuket sem zavarja, ha kozben a penztarossal is kommunikalok, es altalaban amig fizetek elsosorban ra figyelek, de a telefont nem rakom le. Altalaban annyira nagy figyelmet nem igenyel a “szia”, “mast nem kerek”, “kartyaval szeretnek fizetni”, “koszi, szia”, hogy emiatt megszakitsam a telefonhivast :D
2022. ápr. 23. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
31%

Oké, megértem az álláspontodat, én csak arról beszélek, hogy a másik embernek nem adod meg ezzel a kellő tiszteletet.

Olyan ez, mint amikor kezet fogsz valakivel köszönésként, de közben másra nézel, és mással beszélsz. Lehet, hogy a figyelmed megtudod így osztani, én is képes vagyok rá, csak nem illedelmes.

Sajna az illem már nem annyira fontos számodra, így neveltek, ez van, tudomásul veszem. Engem udvariasságra neveltek, arra, hogy fontos kifejezni a másik ember feli a tiszteletet, akkor is ha idegen, fontosak az apró gesztusok, pl.

2022. ápr. 23. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!