Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Ha fizetéskor egy kisboltba(1...

Ha fizetéskor egy kisboltba(1 személyes élelmiszer, vagy ruhabolt) fizetés közben telefonál az ügyfél az bunkóság vagy sem?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 22. 23:24
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
52%
Hát, már nem azért, de a boltban az eladónak senkije nem vagyok. Az alap tiszteletet megkapja, hogy köszönök és kommunikálok vele, amennyit kell. Hogy közben telefonálok, ahhoz semmi köze. Ez nem bunkóság, hiszen nem azért megyek a boltba, hogy az eladóval foglalkozzak. Be sem mutatkozunk egymásnak, semmi dolgunk egymással azon túl, ami a munkája. Ne lépjük már túl a hatáskörét! (4-es voltam)
2022. ápr. 23. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
42%

A KÖLCSÖNÖSSÉG-en van a hangsúly. Ahogy te is elvárhatod, hogy ne telefonáljon, amikor téged kiszolgál, stb. úgy ő is megkaphatja, hogy ne telefonálj, amikor hozzá fordulsz.


Ennyi. Az udvariasság, stb. olyan, ami mindenkinek jár, nem azért, mert érdek stb. fűz hozzá.

Vegyél magadnak egy illemkönyvet, távol álljon tőlem az illemről való veszekedés, mert ez kezd azzá fajulni (álláspont szilárd, nem győzzük meg egymást, csak "szkanderozunk", hogy kinek a beszélőkéje a keményebb). Egy illemkönyvből érdekes, talán számodra sok új dolgokat is megtudhatsz.


Szia.

2022. ápr. 23. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
73%
#12: Figyu, én ételfutárként dolgozom. Rengetegszer nyitnak úgy ajtót nekem, hogy közben telefonálnak. Tudod, totál leszarom. Nem várom el senkitől, hogy hasra essen a jelenlétemtől, meg attól, hogy végzem a munkám. Köszön, átveszi a kaját, köszön, és ennyi. Egy a lényeg, kerüljön elő hamar, és vegye át hamar a kajáját. Aki ezen felül ráér mindenféle elméleti illemmel foglalkozni, annak nagyon sok szabadideje lehet. Irigylem érte, komolyan. Te add nyugodtan más ismeretleneknek az idődet a túlzott udvariaskodásoddal, ha annyira sok szabadidőd van. Én nem fogom. Aki szerint ettől bunkó vagyok, hát egészségére. :)
2022. ápr. 23. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!