Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Cinkosok közt vétkes aki néma...

Cinkosok közt vétkes aki néma -ez a munkahelyekre is értendő? A főnök csalása az én vétkem is?

Figyelt kérdés

Vagyis!

Van egy főnök aki csak bizonyos alkalmazottak kárára (be nem jelentés, fekete foglalkoztatás stb). Ők erről nem is tudnak (egy darabig...)


És ott van az összes többi ember, aki pontosan tud a csalásról de nem szól ezeknek a szerencsétleneknek.

Akkor ők mind részesei a csalásnak és mind VÉTKESEK? Mert hallgatásukkal segítenek fenntartani egy hazug és csaló rendszert?


2022. ápr. 24. 16:30
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
"csak bizonyos alkalmazottak kárára" mit? Szerintem itt kimaradt egy szó.
2022. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem igen. De a bibi ott van, ha szólsz nekik, akkor lehet te repülsz...
2022. ápr. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Igen, ráadásul ilyen helyzetekben (a részletek függvényében) akár szabálysértést vagy törvénysértést is elkövethetsz, ha nem jelented. Attól is függ, te milyen pozícióban vagy, mekkora felelősség terhel. Ha csak valahonnan eljutott hozzád az infó, de nem vagy kompetens, akkor max a lelkiismeretedet fogja nyomni. Az is elég.

Én sajnos ismerek olyat, aki így volt két tűz között, mint amit a második válaszoló is írt. Ott konkrétan illegális dologra próbálták rávenni, és ahogy nemet mondott, egyből találtak egy okot a kirúgására.

2022. ápr. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!