Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Közös használatú tárgy tönkret...

Közös használatú tárgy tönkretevése esetén nem evidens hogy a vétkes megveszi az eszközt?

Figyelt kérdés

Ha egy irodában van egy nem céges tulajdonú közös eszköz (mikrosütő) amit a dolgozók vettek közösen „kalapozós“ módszerrel és ezt valaki tönkreteszi, nem evidens hogy téríti a kárt? Magyarul vesz egy másikat?


A cégtől nem várható el, eleve nem is a cégé volt, a dolgozók dobták össze a pénzt rá. Évek óta megvan, akik a pénzt beadták rá anno, azok jó része már itt sincs.

Most tönkrement egy adott ember tette tönkre (fémet tett bele-nagy ész!! a mikróba fém tálat betenni).

Nem evidens hogy vesz egy másikat?

Azt mondja dobjuk megint össze az árát. De miét dobnánk össze? Egy ember okozta a kárt, hát egy ember térítsen, nem evidens?

Miért adna más 1 fillért is azért ami nem az ő hibája?


2020. márc. 20. 10:23
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
94%
Ez komplex.., de nem itt. Itt egyértelműen neki kell. De ne csodálkozz ha ez számára nem egyértelmű.
2020. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Ha nem is az egész összeget fizesse ő, de mondjuk a felét illene neki.
2020. márc. 20. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Közös tulajdoni jog eseten mindenki a befektetese hànyada szerint kap tulajdonjogot hasznalati jogot es mindenki ugyanzen hanyad szerint kapja a vonatkozo felelösseget is amortizacio/kàrok/karbantartasok miatt.


Egyaltalan nem egyertelmü hogy neki meg kellene vennie.

Söt ha venne egy mikrot egyedül akkor az a sajat tulajdonàt kell kepezze azaz köteles sem lenne megosztani.


Vagy nézz pl vagyoni közösseget pl egy csalad. A gyerek betöri az ablakot. Az is a csalad összjövedelmeböl anya apa munkaber gyerek csaladipotlek stb -böl lesz javittatva.


A közös tulajdon szabàlyozasaban kell keresgelnk.

2020. márc. 20. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Szoval közös tulajdon eseten a felelösségvallalas is közös. Nem lehet egyènekre vonatkoztatni.

A közösködessel a közös felelössegvallals együtt jar kéz a kézben.

2020. márc. 20. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Plusz mindenki beletett mondjuk egy db ezrest egy 20 ezres mikroba. Kicsit fura lenne ha aztan meg egyvalakinek kellene 20 ezres mikrot kifizetnie amit aztan 20 ember hasznal. Raadasul nem volt szandekos sem a kàrokozas
2020. márc. 20. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
5: Ezt kár volt írnod. Mindjárt jön a hőzöngős, kötekedős, kioktatós reakció. :O
2020. márc. 20. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Igaz en csak közös vizforralot tettem tönkre(de nem is egy helyen ràadàsul) de arra sz.rt mindenki.

Plusz a szalagfüggönyt is elcsesztem az sem okozott fennakadast.

plusz majdnem felgyujtottam egy fatelepet veletlen, azon meg röhögtek

Plusz àrvizet csinaltam veletlen egy irodàban.

Az nem derült ki. Mert nem làttàk csak nem ertették miert àzott be a fal.

Uj nunkahekyen probaidö. Kaptam egy karacsonyi gyertyat az asztalomra meggyujtva erre elkezdett làngolni egy szerzödés. A fönök csak kedvesen megkérdezte hogy netàn uj munkamodszerrel probàlkozom a gyorsabb dokumentumfeldolgozas kapcsàn?


Valahogy az életben nem csinalnak abbol eget rengetö problemakat amiböl a kerdezö. Jo'van igy jartunk még egy ezres azt'csà. El lehet menni. Màs is bénàzott màr.

2020. márc. 20. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Ezek szerint ő nem is adott bele pénzt?

Nálunk volt olyan, hogy X meg Y behozott külön mikrót, vízforralót, kenyépirítót, miegymást mert neki épp arra volt szüksége. Mások is használták, de volt hogy ő maga ajánlotta fel, ha nem akkor megkérdezték, hogy használhatják-e.

Én ha tönkretettem volna más dolgát, akkor magamtól felajánlottam volna, hogy kifizetem vagy veszek egy másikat. Ha jól értem a kollégában ez fel sem merült. Ha ő nem adott bele pénzt nem kötelezheted, hogy kifizesse, hisz csak használta, gondolom nem szándékosan tette tönkre. Ha ő is adott bele, akkor közösen vettétek, azaz közösen viselitek a kárt is.

Én hogy őszinte legyek sosem vennék közösen semmit, mert "közös lónak túrós a háta"

2020. márc. 20. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Közös használatra vettétek, benne van a pakliban, hogy elromlik. Gondolom ennek tudatában vettétek. Nem direkt csinálta. Vegyetek egyet közösen, olcsóbb is és mindenki használni fogja.
2020. márc. 20. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
A kérdezőt már rég kitiltották, mert a kérdés kitaláció. Igazából nincs is kinek válaszolni, mert maga a kérdés sem valós. Csak a napi provokáció tőle.
2020. márc. 20. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!