Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennyire érdemes hosszú távú...

Mennyire érdemes hosszú távú célokat kitűzni?

Figyelt kérdés

Nagy célom, hogy legalább 8 év munkatapasztalatom legyen 1 adott helyen egy huzamban. Azért is mert 8 év volt az ami a legtöbbet töltöttem egy helyen vagyis általános suli...gyenge viszonyítás. A legkevesebb azóta 1 év rendes munkahelyen...

Nagyon elhalogattam az időmet és alig dolgoztam, ha 6 éve dolgoznék suli után már nagyon sok pénzem lehetne és már rég vehetnék lakást vagy bármit amire most csak vágyakozok pénzhiány miatt.

2 évet még nappalin lehúztam, csak hogy ne kelljen dolgoznom addig se ami így utólag időpocsékolás volt, mert nem haladtam előrébb. Nagyon bánt a tudat, hogy 6 éve lehetne egy fix munkahelyem ha akkor lépek amikor gyakorlaton felajánlották, de még nagyon tapasztalatlan voltam, most is de akkor ha okosabb lettem volna már rég nem ért volna ennyi megalázó helyzet ami a munkanélküliséggel jár...hisz egyből suli és gyakszi után dolgozhattam volna és azóta 6 éve lenne munkaviszonyom plusz a gyakorlati idő ami számít valamit.

Bevallom tróger vagyok, lusta és munkakerülő, nem tagadom,. Mindig is próbáltam megúszni a munkát. Korábban a sulit de suliban találtam jó helyet és valahogy össze szedtem magam...

Itthon igen eltartanak, mamahoteles vagyok, ezt nem kell megjegyezni, változtatni akarok ezen. Nehezen merek elkezdeni egy új helyen ha több ideig nem csinálok semmit, főleg mert suliban voltak szekálások és emiatt ilyen szorongások jönnek elő.

De ott a gyakorlati helyen nincs most lehetőség, akkoriban volt csak nem éltem vele...hülye én.

Félek, hogy nem fogok találni még egy jó helyet mint a gyakorlati hely volt és nehezen fog elmenni ez a 8 év cél De sulinál sikerült csak nehezen.

Van valami tippetek, ötletetek nekem, hogy hogy érjem el a célomat könnyebben? A 8 évet nem adom fel, lerövidíteni se fogom, mert tudom ha elérem akkor túlszárnyalok magamon is főleg ha többet is tudnék egy huzamban.

23 vagyok, van erre még időm? Nem vagyok nagyon elkésve? Én múltamhoz képest valamiért elkésettnek érzem magam főleg hogy 6 éve már rendes dolgozó lehetnék egy fix helyen ha nem lenne ez a lusta és tróger énem...



2022. ápr. 24. 17:28
 1/5 anonim ***** válasza:
62%
8 évet akkor sem lennék egy helyen ha 1 milliót fizetne :d
2022. ápr. 24. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nem lehet azt így kimondani, hogy na akkor eltöltök 8 évet egy helyen. Mert mindig benne van a pakliban, hogy valami miatt váltani kell.

De meg kell próbálni kihozni az adott helyen magadból a legtöbbet. Inkább ezt tartom célnak. Ha beleteszed magadat a dolgokba, akkor elégedett leszel. Ha elhivatott vagy a szakmádban, akkor nem az számít, hogy mennyit vagy egy helyen, hanem hogy fejlődtél e az évek alatt.

2022. ápr. 24. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Baj semmiképpen nem lesz belőle. Nyugodtan tűzz ki hosszabb, és rövidebb távú célokat is!
2022. ápr. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
64%

"ha 6 éve dolgoznék suli után már nagyon sok pénzem lehetne és már rég vehetnék lakást"

Valaki legyen szíves, közölje a kérdezővel a rossz hírt. :P

2022. ápr. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Kiméra válasza:
23 éves vagyok én is de már dolgoztam 3 helyen is, én kifelyezetten olyan tipus vagyok aki nem ül meg a seggén sokáig. Mindenkinek meg van a jóga hogy addig dolgozik ott ameddig akar ha csak a munkáltató nem gondolja más képpen.
2022. máj. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!