Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » A spanyol nyelvtudás sok...

A spanyol nyelvtudás sok lehetőséget ad? Mennyire nehéz megtanulni a többi nyelvhez viszonyítva? Hogy érdemes elkezdeni tanulni? Itthon a négy fal között is lehet elérni sikereket a fejlődésben?

Figyelt kérdés

2021. aug. 15. 18:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
80%

Szia! Én autodidakta módon tanultam meg a nyelvet, folyékonyan beszélem, úgyhogy megpróbálok minden kérdésedre részletesebb választ adni.

Lehetőségek terén Európában nem körözi le mondjuk a németet (és természetesen az angolt), de ha Európán kívüli perspektívát nézzük világnyelv, 20 ország hivatalos nyelve és több mint 40 millió beszélője van az USAban. Emiatt sok helyen az Államokban (leginkább a déliekben) sokszor úgy tudsz végigmenni az utcán, hogy szinte csak spanyolt hallasz. Viszont Magyarországon sem használhatatlan, hisz megannyi spanyolajkú ország nagykövetsége van itt, kulturális intézmények (Instituto Cervantes) nem beszélve spanyol cégekről mint a Zara.

A második kérdésre nem lehet érdemben normális választ adni, mert egy nyelv nehézsége többtényezős, függ a te képességeidtől, attól, hogy milyen nyelveken beszélsz és még sorolhatnám. Az emberek hajlamosak a spanyolt könnyű nyelvként kategorizálni, viszont én meg tudnám számolni a két kezemen hány olyan embert ismerek, aki tényleg közel anyanyelvi szinten beszéli (az egyetemi tanáraimon kívül). A legtöbb okoskodó egy gyenge B2 szinten beszél, ami elég egy banálisabb csevejre, de ezen kívül max makognak a nyelven.

Arról, hogy hogy érdemes elkezdeni, először is építs fel egy biztos alapot, ami egy jó könyv nélkül nem fog menni. Pons könyveket ajánlom, akármennyire is ajánlják a Colores könyveket kerüld el őket jó messzire, mert borzalmas színvonalúak, tele vannak hibákkal és pontatlanságokkal. Miután megvan a szókincsbeli és nyelvtani alap, kezdj el egyre inkább "spanyolul élni". Hallgass spanyol zenéket, médiát, etc. YouTuben két jó oktató csatornát tudok ajánlani: Why Not Spanish és Spanish with Vicente. Az előbbit egy kolumbiai nő csinálja, az utóbbit egy spanyol férfi, mindkettő nagyon jó. A másik kulcs, hogy kezdj el anyanyelvűekkel beszélni, erre jók a spanyolos Facebok csoportok, az Interpals és Linguado appok, valamint a különböző spany nyelvű események (Pesten kb havonta rendeznek egyet). Én ezzel a technikával 11 hónap alatt eljutottam B2 szintre (DELE B2 nyelvvizsgát tettem), majd rá egy évre C1-re (DELE C1), mindezt tanár nélkül. Most spanyol szakon tanulok és én vagyok az egyik legjobb a szakomon, mindezt bármiféle tanári segítség nélkül. Ma már folyékonyan beszélem, minden nap használom (néha többet mint a magyart) és olyan mint a második anyanyelvem. Ha van egyéb specifikus kérdésed írj nyugodtan privátban.

2021. aug. 15. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tartalmas választ! Gratula amúgy,ha tanár nélkül ilyen nagyszerűen megtanultál spanyolul. Közel anyanyelvi szinten,nem semmi!!
2021. aug. 15. 19:44
 3/15 anonim ***** válasza:
48%

olasszal többre mennél


egyrészt a német után az olasz cégek vannak hazánkban túlsúlyban

másrészt Itália közelebb van

harmadrészt más országokban is hivatalos nyelv, pl. Svájc egyes kantonjaiban


negydrészt könnyebb, mint a spanyol, nagyon jól tanulható


erwin tschirner: olasz szókincs


én egy nyár alatt átvettem, és az olasz nyelvtan is könnyű

2021. aug. 15. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
70%

#3, pont az ilyen emberekről beszéltem, amilyen te vagy. Azt mondod könnyű az olasz, habár valószínűleg középfokon sem nagyon vagy (csak abból kiindulva, hogy azt hiszed az tudás, hogy betamagoltál egy olasz szókincs könyvet)...

Egyébként az lehet, hogy sok az olasz cég nálunk, viszont maga Olaszország elég gyakran államcsődközelbe kerül és elég durva putrik vannak főleg a déli területeken, arról nem beszélve, hogy max 70 millió beszélője van és Olaszországon kívül sehol sem nélkülözhetetlen (az olaszajkú svájci kantonokban is beszélnek németül még és/vagy franciául).

A kérdésem az lenne, hogy mi alapján hasonlítod össze a spanyol és az olasz nehézséget? Mert én még akkor sem mernék ilyen meredek dolgot kijelenteni, ha tudnék mondjuk olaszul is egy B2 szinten, de bizonyára te mindkét nyelven perfekt vagy.

Végezetül, a kérdés a spanyolra vonatkozott, nem az olaszra ezáltal a válaszod nem lehetne kevésbé releváns.

2021. aug. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
32%

angolul, franciuál, németül beszélek felsőfokon,németből és angolból gazdasági nyelvvizsgáim is vannak.

olaszból középfokú nyelvvizsgám van, előtte fél évig spanyolt is tanultam, mert jó döntést akartam hozni.

a reális döntés magyarként az olasz.


semmi alapod lepontozni és hisztérikusan számonkérni, h. én mit tanulok.

adtam a kérdezőnek én is tanácsot, ez egy ilyen oldal, h. lehet normális hangnemben válaszokat írni, bár te eléggé nyomi módon reagálsz.


ha az neked különös örömet, pontozz le, ennél nagyobb örömöd ne legyen az életben.

2021. aug. 15. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
77%
Szoktam latni mindket nyelvvel allashirdeteseket, de leginkabb call center. Kulturalisan nagyon sokszinu mindket orszag, pl. muveszetileg, de gazdasagilag se a spanyolajku, se az olasz regiok nem brilliroznak eppen. Ha csak azert tanulnad, mert tetszik, akkor kb. tokmindegy, melyik, egyik sem hasznosabb a masiknal. Nagyon felkapottak amugy, sokan elkezdik, de tenyleg kevesen tudnak egy B2 megcsinalni, mert addig sem jutnak el. En azt mondom, hogy itthon ha olaszul tudsz az kicsit nivosabb/preferaltabb, mint a spanyol.
2021. aug. 15. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
33%

spanyol ajkú 2 szó


akkor keveset tudsz a geopolitikai helyzetükről, én szociológus vagyok, látom a különbséget... nemcsak a gazdaság mutatók fontosak, hanem a társadalmi berendezkedés is.


és nem, egyáltalán nem csak call centerbe keresnek ilyen nyelvtudással...

2021. aug. 16. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%
Magyarországon szerintem is hasznosabb az olasz. Fontos külkereskedelmi partnerünk, nem mellesleg G7-es ország. Lehet többen beszélik a spanyolt, de nem a mennyiség, hanem a minőség számít. Ki a francot érdekli innen Európából a mexikói drogcsempész, az utcán cigány módjára virnyogó latin amcsi Jesus úr, stb. Amerikában sem olyan hű de értelmes nyelv, csupán azért tanulják sok államban, főleg délen, mert a spanyol ajkú kisebbség sáska módjára mindent ellep. Nem a gazdasági teljesítményük az indok. Ha érdekel a foci vagy a szappanoperák, akkor tanuld nyugodtan. Nyílván ki lehet vele fogni valamilyen ügyintézői állást is, de normálisabb nyelvvel is.
2021. aug. 16. 03:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

#5, szóval spanyolul nem tudsz kb semmit, olaszul meg beszélsz egy középszinten, ami szintén közel sem az a kategória, hogy bármiféle összehasonlítási alapod legyen. A többi nyelv pedig irreleváns a kérdés szempontjából, de örülök, hogy sikerült végre valahol megemlíteni, biztos ez volt a legnagyobb vágyad, hogy fel tudj ezzel vágni, jár a hátbaveregetés:D Kíváncsi lennék azok a felsőfokú nyelvvizsgák mennyire tükrözik a valós nyelvtudásodat, mert amennyire el vagy tévedve nyelvtanulás terén eléggé úgy tűnik, hogy nem éppen reprezentatív jellegűek...

Egyébként nem pontoztalak le, számon sem kértelek, csak prezentáltam mennyire irreleváns a válaszod, ami a mostani intellektuális hozzászólásoddal teljesen be I bizonyosodott számomra. Összességében, ebből láthatod, hogy a lepontozás valószínűleg a többi olyan embertől jött, akik szintén feleslegesnek tartották a válaszodat (azt mondod, hogy adtál egy tanácsot, de senki sem kérte), ergo valószínűleg benned van a probléma, nem azokban akik lepontoztak, ezen érdemes lenne egy kicsit elgondolkodni és javítani közben az érvelési stílusodon, mert eléggé hisztérikus állapotok jellemzik, már már az alpári, neveletlen kategóriát verdesvén:D

2021. aug. 16. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
55%
8-as, nem tudom melyik a szánalmasabb, a tény, hogy ennyire el vagy tévedve a témában, mégis azt gondoltad, hogy muszáj idekommentelni egy abszolút alpári választ, ami már a sztereotípiákon túl a rasszizmus határait is kezdi átlépni vagy a szegényes érvelési képességeid. Ha drogokról beszélünk, azért kíváncsi lennék, hogy a délolasz városok mit szólnának a válaszodhoz... Egyébként az Egyesült Államok (és nem Amerika, mert az egy kontinens, ez kb ilyen általános iskolai földrajz) konkrétan egy bevándorlók által felépített ország, mindig is hemzsegtek benne a különböző nemzetiségek és nyelvek, sőt elmondanám, hogy azok a déli államok, amiket "sáska módjára megszállnak a spanyol ajkúak", előbb voltak mexikói területek, mint az Egyesült Államok része, tehát elég régen visszanyúlik az ottani spanyol nyelvűség története, de gondolom neked ez is új információ. Egyébként Latin Amerika nem csak Mexikó és Mexikó sem csak drogkartellek gyűjtőhelye, de egyébként, szerinted ki az első számú felvásárlója az illegális szereknek? Hát el kell keserítselek, mert az USA;D Azt ajánlom, hogy próbálj egy kicsit törekedni a gondolkodásra, nem olyan nehéz egyébként...
2021. aug. 16. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!