Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennétek olyan helyre dolgozni...

Mennétek olyan helyre dolgozni, ahol ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Diákmelót végzek kb március óta, amikor van szabadnapom, elmegyek dolgozni. Hotelszobákat takarítok. Legelső napokban valami iszonyú flegma csajhoz osztottak be, beszélgetni sem akart egész nap, és akármikor valamit kérdeztem, hogy mit hogy kell, leteremtett folyamatosan, lekezelő módon válaszolt, bunkózott velem (1-2 másik diáknak is beszólogatott valami provokálót).

Aztán elmentem pár alkalommal még, és a többi alkalmazott kedves volt, dicsérték is a diákokat. Vezetőség is kedves volt.

Utóbbi napokban azt vettem észre, hogy az öregebb alkalmazottak találnak 1-1 valakit, és folyamatosan kibeszélik őket. De még a vezetőség is kibeszéli a saját alkalmazottjait is.

Mai sztorim pedig, hogy szintén egy öregebb asszonyhoz osztottak be, aki a meló felén leteremtett, hogy milyen lassúak vagyunk (velem volt még egy 30-40 év körüli nő is, de annak nem panaszkodott, csak engem b@szott le). Plusz valamiért leküldött, de nem találtam a helyét, és akkor is lecseszett, hogy “b@zdmeg ha tudtam volna, hogy ilyen geny@a vagy, én megyek le”… Elég szarul esett, persze nem szóltam semmit, de sértő, ha folyamatosan csesztetnek. Illetve tök szimpatikusnak találtam mindenkit, aztán meg még is így viselkednek. Legjobb utána még az, hogy elkezdenek “drágám, szivem”-ezni, mintha bipoláris zavaruk lenne.

Minden melóhelyen ilyenek az emberek? Most a napokban elég sok napot bevállaltam, mivel húsvetkor nem dolgoztam, de egyre inkább gyarapodik, hogy kik azok, akikkel nem dolgoznék… Tényleg tök jó társaságnak hittem, de számomra nem túl kellemes a légkör.. Mit gondoltok?


2022. ápr. 24. 18:12
 1/9 anonim ***** válasza:
87%
Dehogy mennék. Millió és egy munkahely van.
2022. ápr. 24. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ameddig nincs más lehetőség és csak alkalmi a munka, addig maradnék, addig is pénzt gyűjtenék. De azért nézném a többi lehetőséget és amint van jobb váltanék.
2022. ápr. 24. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
55%
Mindenhol vannak mindenféle emberek. Iskolába nem jártál? Ott is voltak mindenféle diákok, nem? A felnőttek is ugyanolyanok: mindenfélék. Ez van.
2022. ápr. 24. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
54%

Ami az utcán nem elfogadható, az a munkahelyen sem.

Nagyon nehéz, és gyakorolni, készülni kell rá, de rendre kell utasítani.

Mégcsak nem is egy az egyben a durvaság üt vissza a legjobban a legjobban, inkább a jól összeszedett „felnőtt” rendreutasítás, ilyen nyugatiasabb mentalitás szerint.


Asszonyom! Tartsuk már kézben magunkat!


Tudom, ez gyenge példa volt, én sem találtam jót, és az egész dolog nehéz, sok átgondolást, színészetet igényel.

Sajnos rossz hangulatban szinte lehetetlen megcsinálni.

Gondolj a sikereidre vagy ami sikeres élményed volt korábban, az egy kicsit segít a rákészülésnél.


Csak a nyilvánvaló bántalmazásra érdemes elővenni a nagyágyút (arra viszont rutinból, épp ez a nehéz), a kisebb jóhiszeműbb félreértéseket érdemes szóban tisztázni, akár utólag is.


Ha a vezetőség normális, nem szabad félni szólni nekik. Elvileg nem lene érdekük hagyni megtelepedni a rosz munkahelyi légkört, bár sok olyan munkahely van, ahol már mindenki elengedett mindent, ott el tud uralkodni a kis magyar fasizmus.


Úgy hosszabb távon a rossz helyek nem érik meg, többet ront az ember munkaképességén, jövőjén a dolog, mint amit fizetni tudnak.

2022. ápr. 24. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Attól függ mennyire kell a pénz és milyen lehetőségeid vannak.Ha csak plusz pénzért dolgozol és van a környéken több diákmunka akkor nézz körül és próbáld ki azokat.Ha mondjuk valamilyen vizsgára vagy létszükséglethez kell a pénz és nincs nagyon más akkor próbálj elnézni emellett.

Sokszor jobban jársz ha nem szívod magadra ezeket,lehet csak rossz napjuk van vagy a stressz miatt néha kifakadnak így ez nem mindig jelenti azt hogy utálna az illető,előfordulhat hogy Ő màshogy hangsúlyoz és nem veszi észre hogy ez neked sértő.

Persze van amikor szimplán egy köcsög akkor neked is meg kell húzni a határokat és határozottan közölni vele hogy te nem vagy hajlandó elfogadni ilyen beszédmódot.

Ilyen mindenhol előfordul,sok kiszolgáltatott embert cseszteti a főnöke,sok a stressz és ezt sokan másokon vezetik le,nem lehet tudni hogy másik helyen jobb lesz-e.

2022. ápr. 25. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"határozottan közölni vele hogy te nem vagy hajlandó elfogadni ilyen beszédmódot"

És ha még ezek után is folytatja? Hogyan kell "nem hajlandónak lenni elfogadni"? Ha folytatja, dobbantani kell?

2022. ápr. 25. 06:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

#6 Akkor rá lehet kontrázni,bele kell állni az arcába és szétordítani a fejét amíg abba nem hagyja,ha ki mersz állni magadért.Az ilyen ember általában gyáva,azzal meri ezt csinálni aki hagyja magát,ha visszavágsz neki istenesen akkor elmegy a bátorsága a legtöbbnek.

Persze ha félted az állásod akkor úgy csicskítanak ahogy akarnak és akármit megtehetnek veled,maradj csöndben és tűrj mint jó szolga.A magyarok jelentős része ki van szolgáltatva és nem mer kiállni magáért,ez a reális inkább.Ebben a pozicíóban kb így jártál,nem lehet sok mindent csinálni.

2022. ápr. 25. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"akkor elmegy a bátorsága a legtöbbnek"

Jó. És a többivel mi újság? Azokkal ordítozom ítéletnapig? Mert ha nem, akkor tulajdonképpen mégiscsak hajlandó vagyok elfogadni azt a bizonyos beszédmódot - sőt, magamévá tenni is hajlandó vagyok, ha belemegyek az ordítozósdiba, nem?

2022. ápr. 26. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Ügyvédi felszólítást is adathat a megalázott dolgozó a bántalmazó munkatársnak, aminek önmagában közvetlen jogi következménye ugyan nincs, de eléggé életszerűen demonstrálja vele, hogy van lelkiereje és képessége akár munkaügyi, akár egyéb magánjogi vagy becsületsértési perbe beleállni vele szemben. Ezzel a bántalmazóknak legalább egyfajta személyiségszerkezetű alrétegét ki lehet zárni.


A konfliktus bármiféle dokumentálásával vagy láthatóvá tételével megnövekszik arra is az esélye, hogy a munkahellyel szemben azonnali hatályú felmondással mondjon fel, és ne töltse le a felmondási időt, és a munkahely esetleges kártérítési igényét jogszerűen megtagadja, életszerűen számíthasson arra, hogy bíróság is igazat adna neki.


Ott pedig, ahol a munkatársak közössége összetartó és számíthatnak a munkatársak egymásra, lehet egyéb következmény is, közös fellépés a vezetőség előtt, sztrájk vagy egyéb jogi lépések.

2022. ápr. 27. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!