Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Mennétek így dolgozni?

Mennétek így dolgozni?

Figyelt kérdés
2. hete vagyok itthon nátha, torokfájás, köhögéssel. Hétfőn mennem kéne dolgozni, de jelenleg még mindig köhögök és hőemelkedésem van. Az orvos nem engedne így még dolgozni, de a főnökeim meg már ki vannak akadva hogy 2 hete nem megyek. Legszívesebben én se mennék amíg így köhögök, de félek hogy akkor a munkámmal játszok. Ti mit tennétek? Bemennétek így vagy vállalnátok a következményeket és otthon maradnátok? És ha emiatt rúgnak ki? Nem tudom mit tegyek...
2022. márc. 26. 16:49
 1/10 anonim ***** válasza:
87%
Ha kirúgnak, akkor keresel egy normális helyet. Nem mennék. És ha megfertőzöl három másikat, az a főninek nem baj?
2022. márc. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nem élek magyaroszagon, de én úgy tudom, hogy nem bocsáthatnak el valakit azért mert beteg és nem megy munkába. A helyedben nem mennék be nem elég, hogy nem érzed jól magad, de még a többi embert is meg fertőzöd.
2022. márc. 26. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Persze, ezzel az indokkal nem rúghatnak ki, de ők se olyan hülyék, hogy ezzel indokolnál. És ha el akarnak küldeni valakit, akkor találnak indokot rá.
2022. márc. 26. 17:21
 4/10 anonim ***** válasza:
25%
Miért éri meg ottmaradnod?
2022. márc. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
94%
Ha bemész és köhögsz, akkor meg attól esnek kétségbe: "jajj megfertőzöd a kollektívát".
2022. márc. 26. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
47%
Hát ha csak náthás lennék meg köhögnék, de nem lenne lázam, nem lennék rosszul és ezeken kívül tulajdonképpen nem lenne semmi bajom, akkor nem is maradtam volna otthon. Persze jelen helyzetben csináltam volna egy covid tesztet, mert nem akarok senkit se megfertőzni, de számomra a nátha önmagában még nem komoly. De persze te érzed, hogy milyen az állapotod és hogy munkaképes vagy-e vagy nem.
2022. márc. 26. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
94%

Attól függ, pl egy irodában nincs gond, az más kérdés, hogy én gyűlölöm, ha bejön a munkatárs megfertőzni.


Egy étteremben, boltban, hasonló helyeken nem, szerintem nem is engednék.


Gondolj bele, nem egészséges, másrészt, ha elmennék egy étterembe és a pincér állandóan az orrát fújja, eljönnék onnan. A boltba se lennék szívesen, ahol köhögve, tüsszögve fogad az eladó és ezekután összefogdossa a vásárolt termékeket, amíg kalkulalja, hogy mennyit kell fizetnem.

2022. márc. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
91%

Fontos az egészség, szóval pihend ki magad és gyógyulj meg, aztán jöhet a munka.

Betegen nem lehet rendesen koncentrálni.

Sokkal több idő még meg gyógyul az ember ha be jár dolgozni, ezáltal sokkal több ideig fog szenvedni.

2022. márc. 26. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
74%
Azért szerintem az sem normális hogy 2 hete beteg vagy. Én nagyon max 2 napig robbanok le úgy hogy otthon kell maradjak, de akkor is dolgozok, csak ágyból laptopon. De ilyen 1 évben ha egyszer van. Vegyél be ipari mennyiségű lázcsillapítót, neocitránt meg ilyesmiket, és ne hagyd el magad.
2022. márc. 26. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
#9 Nem vagyunk egyformák.
2022. márc. 26. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!