Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért nem kedvelnek a kollégáim?

Miért nem kedvelnek a kollégáim?

Figyelt kérdés

Zárkózott vagyok, de idővel megnyílok, és általában ez nem gond, idővel megkedvelnek, legalábbis kollegiális szinten, nem bratyizni vágyom a munkahelyen.

De a mostani helyemen nem is kedvelnek egyáltalán. 2 éve dolgozok itt, a közvetlen mnkatársaim nem kedvelnek, sokszor irritálom őket azzal, hogy kérdezek, meg akarok oldani dolgokat, nem csak ellébecolni a napot valahogy. Úgy érzem, zavarom őket a kérdéseimmel, ha valamit nem értek, azt megkérdezem.

Az a tippem, ők nagyon nem is akarnak dolgozni, csak túlélni a napokat. (Egyébként mindent halogatnak, nem csinálják meg, csak ha már balhé van belőle, mindent is áttolnak másra...)

Félreértés ne essék, nem vagyok munkamániás, de a kapott feladatot igyekszem a legjobb tudásom szerint elvégezni. Ez amolyan erkölcsi iránytű nálam. De gondolom ezzel zavarom őket.


(A sok kérdezés egyébként régebben is zavart néha más kollegákat, ezért írok fel mindent, és elsőre igyekszem egyedül megoldani, majd utána kérdezek...mondjuk nem is igazán értem, mi a baj a kérdezéssel... ha nem tudsz valamit, kérdezel, nem?)



Lényeg, mivel tudnám kicsit jobbá tenni a mostani munkatársaimmal a viszonyomat? Kérdezni muszáj néha, nem tudom nem "piszkálni" ezzel őket. Vagy egy lusta banda és nem lehet mit tenni?



2022. ápr. 29. 10:55
 1/10 anonim ***** válasza:
85%
Szóval amúgy nem is beszélgetsz velük és nem is szólítod meg őket csak ha segítség kell.?
2022. ápr. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Ezt azért nem írtam, mert nem volt releváns. De beszélgetünk természetesen....

csak a kérdéseim irritálják őket mert nem akarnak dolgozni.

2022. ápr. 29. 11:01
 3/10 anonim ***** válasza:
21%

Vagy úgy vannak vele hogy 2 év alatt azért már egyedül is megoldhatnád

Vagy gondolom túl egyértelmű kérdéseket teszel fel amit értened kéne

2022. ápr. 29. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
13%
Mert unalmas vagy.
2022. ápr. 29. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

3-as: Azt még hozzá tudom tenni, hogy sok mindent nem tudok még 2 év után sem, mert nem kaptam betanítást (ez is milyen: egymásnak dobálták át, ki tanítson be, mert "most nem érek rá", közben a körmét reszeli egész nap, aztán végül kaptam egy kb. egy oldalas leírást a munkáról, címszavakban, mert senkinek nem volt hozzá "kedve").

Szóval így magam szedtem össze mindent, így vannak lukak bőven a tudásomban még mindig.

2022. ápr. 29. 11:26
 6/10 A kérdező kommentje:
Megpróbálok összeszedni minden infót, ami kell, de emiatt ugye KÉRDEZNEM kell, ami meg zavarja őket...
2022. ápr. 29. 11:30
 7/10 anonim válasza:
100%

Mondj fel,nem tudom milyen jellegű a munkád ,de én ezt biztosan nem viselném el évekig.


Amúgy én is dettó ilyen típus vagyok,de az én munkahelyemen nincs ez a negativitás még akkor sem ha túl sokat nem beszélgetek a kollégákkal.

2022. ápr. 29. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi :)

Nem volt még ilyen munkahelyem soha, ahol ez lett volna a gond, de idővel biztosan fel fogok. Most éppen családi okok miatt nem teszem, mert nem jó az időzítés egy újabb 3 hónapos próbaidőnek, de amint ez rendeződik, tuti meggondolom.

2022. ápr. 29. 12:05
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha unalmas lennék, egyik eddigi munkahelyemen sem kedveltek volna, de ez az első ilyen eset. Logika...
2022. ápr. 29. 12:53
 10/10 anonim ***** válasza:
0%

#9

Attól még lehetsz 🤪

2022. ápr. 29. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!