Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Más is tapasztalja, hogy...

Más is tapasztalja, hogy munkahelyén szabotálják a kollégái csak mert szerényebb, csendesebb?

Figyelt kérdés
2022. ápr. 6. 12:24
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
80%
Nyisd ki a szád. Én csendes békés vagyok,de egyszer felhúztak. Azóta nem kötözködik senki.
2022. ápr. 6. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

1


Többször kinyitottam, egy ideig tart a hatása. Aztán kezdik újra.


Ennyire szharok az emberek, hogy tényleg folyamat bizonyítanod kell “tökösséged” másképp eltaposnak?

2022. ápr. 6. 12:35
 3/13 Shaddark ***** válasza:
44%

Igen.

Van egy un. dominancia faktor, amit folyamatosan tesztel mindenki.

És nem "szarság" miatt van ez.

Anno az őskorban ha alkalmatlan ember került volna a csoport élére, éhen hal a törzs vagy a vadászatok lettek volna sikertelenek. Mert értem én hogy egy csendes ember a mai világban is nagyon hasznos, de ha anno egy csendes ember vezeti a vadászatokat akkor kipusztul a törzs. Hangerő, példamutató hozzá állás, magabiztosság kellett a vezetőnek hogy az emberei kövessék és ne féljenek. Mert aki megijedt az meghalt.

Ezért a törzsfejlődés során, sok-sok ezer év alatt kialakultak ezek a dominancia - teszt reflexek, amik nem fognak eltűnni csak azért mert pár száz éve nincs(?) már rájuk szükség.

2022. ápr. 6. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
25%

3-as nem kell visszamenni az őskorba csak kinyitni egy szociálpszihológia könyvet kikeresni a csoport egyén, klikesedes és kiközösítés címszót.


Amugy a termeszetbe az allatvilagban is kikozositik a nem megszokott kinezetu vagy szinu allatokat de ez nem minden esetben igaz.


Amugy azert nem állja meg a helyet annak amit mondasz mert a tortenelemben volt akit osztalyidegenkent kezeltek. En bar szemelyesen mar sajnos nem, de kozvetetten ismerem es olvastam egy végtelenül kedves aranyos uriember bacsirol megse halt éhen és a családja se szoval ha az ősemberi felfogasod kovetjuk akkor maris megcafolja ez a bacsi az elmeletedet. Már sajnos nem él, de igen szép hosszú élete volt és rengeteg értéket adott tudasugyileg szerintem nem csak a magyaroknak. De amugy nem minden az amit te irtal ha az osember nem volt kreativ attol fuggetlenul hogy kajat szerzett de vedelmileg es testhoszabalyozas ugyileg es lehetne sorolni a vezeto nem volt lelemenyes akkor ugyanugy bar nem ehen haltak de egy oskori ragadozo vagy a homerseklet aldozatai lett a torzs.

2022. ápr. 6. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
28%

Nem "élére", a zárkózott illető nem kell hogy vezető pozíciót töltsön be.

Ha úgy érzékelik: bizonytalan, nem tud önmagáért kiállni, akkor egyesek rászállhatnak, megjegyzéseket tehetnek stb

2022. ápr. 6. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
A te esetedben - kérdező, - fogalmam sincs, hogy pontosan mire gondolsz, mint szabotázs, de én következetesen tojok azokra, akiknek annyi munka mellett, mint amennyi nap mint nap vár ránk, van idejük és energiájuk bohócot csinálni magukból. Azt mondanak, csinálnak, amit akarnak, amíg el tudom végezni a munkámat és ettől a ponttól kezdve tőlem be is rekedhetnek a rengeteg, felesleges dumától. Majd belefáradnak, - de ha még sem, akkor sem érdekel a hülyeségük.
2022. ápr. 6. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

6


Az a baj, hogy velük töltöd a legtöbb időt az életedben és akarod vagy nem, kihat az önértékelésedre a sok elutasítás és lealacsonyítás.

2022. ápr. 6. 13:40
 8/13 anonim ***** válasza:
Mit mondanak és hogyan mondják?
2022. ápr. 6. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%
Nem fogod elhinni, de működik: ha nincs közönség, idővel elmarad az előadás. Amikor azt látják, hogy a semmibe feccölik az energiájukat, lemorzsolódnak rólad idővel - és megpróbálnak keresni maguknak egy másik célszemélyt.
2022. ápr. 6. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Shaddark ***** válasza:
39%

Sajna nem biztos.

Legfeljebb ha nem reagálsz akkor elkönyvelnek áldozatnak - és innentől a béremeléskor csak pislogni fogsz hogy ezt most hogy?, elő léptetéskor (ha olyan hely) mehetsz gratulálni nekik.

És sajnos a főnököd sem fog értékelni fele annyira sem ahogyan illene.

A frusztrációt el tudod kerülni konfliktus kerüléssel, de az érvényesülésre, a saját érdekeid képviseletére ez borzasztóan negatív hatással lesz.

Ha elfogadod hogy ennyi jelenleg a készség és képesség szinted, akkor jó lehet így is, működik a dolog.

Ha nem, akkor viszont a kommunikációs készség fejlesztésével (ami manapság, de talán régebben is így volt) fontosabb egy munkahelyen mint a szaktudás. Sokkal fontosabb.

Nem mondom hogy jó ez így, mert szerintem sem így kellene működni, és biztosan vannak kivételek is. De a legtöbb helyen így van.

Tehát ha zavar, akkor fejleszd a kommunikációs készséged, tudásod. Ha megvan a tudás, pillanatok alatt hülyét csinálsz a kötekedőkből. Nem hogy nem fognak beléd állni de keresni fogják a kegyeidet. A kommunikáció is egy szakma, tanulható.

2022. ápr. 6. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!