Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Az utolsó esély a felmondás?

Az utolsó esély a felmondás?

Figyelt kérdés
Több, mint 10 éve dolgozom egy cégnél. Soha, semmi probléma nem adódott, a munkámmal sem voltak gondok. Ám nemrégiben új csoportvezető érkezett, akiből valamilyen mód kiveszett az emberséges hozzáállás. Eleve ellenségesen közeledett felém, én pedig ezt rendkívül rosszul viseltem, így hamar megutáltam a stílusa miatt. Éreztettem is vele, pl közömbösen válaszoltam vissza, ha kérdezett valamit. Idővel a stílusa még rosszabb lett. Több kolléga is észrevette. Ők is mondták, hogy különös, mert tisztára úgy beszél hozzánk, mintha, mi bűnösök lennénk, mert itt dolgozunk. Semmit nem lehet megbeszélni vele, ragaszkodik az elveihez. Ő készíti a beosztásokat, és annak ellenére, hogy felvettek egy külön beugró embert, mégis engem emelt ki a meglévő posztomból, és tett át máshová, aminek én hangott is adtam, és közöltem vele, hogy nem vagyok hajlandó kevesebb pénzért oda átmenni. Azt mondta, ez nem kívánságműsor, ő így döntött, és kész! Volt főnökeink mindig előre megbeszélték velünk, ha radikális változtatást eszközöltek volna, emberségesen, hogy elfogadjuk, vagy sem. Mindig találtunk rá megoldást, ebben is lett volna. Pl megosztottuk volna egymás közt és mindenki elégedett lett volna. Úgy érzem, direkt csinálta. Sajnos covidos lettem, így most elmentem táppénzre, de úgy döntöttem, ha vége a táppénznek, felmondok. Mert továbbra is ez lesz, biztos vagyok benne. Ti mit tennétek a helyemben? Beszéltem már az ő főnökével is, de kb mintha, nem is csináltam volna semmit. Új vezető váltás volt egyébként. Most hogy itthon vagyok nézegettem más munkalehetőségek után, és rengeteg állás tetszett, ráadásul, ami meglepett, hogy a bérmegjelölések jóval magasabbak, mint, amit itt kapunk.

2022. ápr. 30. 11:09
 1/8 anonim ***** válasza:
95%
Ha nem akarsz itt dolgozni akkor csak a felmondás marad. 🤷‍♀️
2022. ápr. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor nem kérdés. 10 év után amúgy se árt a váltás.
2022. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Munkahely szokott felmondani az embereknek, ha nem tudják kellően értékelni az alkalmazottak munkáját, ha az évek is igazolják, akkor végkielégítés is jár.
2022. ápr. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Engem már a végkielégítés sem érdekel igazából. Egyszerűen a rosszullét kerülget, ha meglátom ezt az embert. Mikor közöltem vele telefonban, hogy covidos vagyok, csak annyit válaszolt rá, idézem: "ez hiba" Ennyi.
2022. ápr. 30. 11:25
 5/8 anonim ***** válasza:
Kevesebb pénzért nem tehet át máshova.
2022. ápr. 30. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
De! Mivel itt kapunk éjszakai pótlékot, ott meg nem. Itt ünnepnapokon is megyünk, ott meg nem kell. Az óraszám is jóval kevesebb.
2022. ápr. 30. 11:31
 7/8 anonim ***** válasza:
27%
Menj el, várj pár hónapot, majd egy sötét sikátorban utánaosonni, zsákot a fejére és egy kellemes kis verés, veselerúgással.
2022. ápr. 30. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Sajnos covidos lettem, így most elmentem táppénzre, de úgy döntöttem, ha vége a táppénznek, felmondok. "


A terv már kész, mire vársz? Én talán még a keresőképtelenség végét sem várnám meg. Előtte felmondanék, hogy még a keresőképtelenség alatt lejárjon a felmondási időm, minél kevesebbet kelljen utána a munkahelyen eltölteni.

2022. máj. 7. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!