Kezdőoldal » Emberek » Munkahely, kollégák » Miért van ez a különbség...

Miért van ez a különbség fiatal és idősebb alkalmazottak között?

Figyelt kérdés

Gyakran látott szitu: új dolgozó nem szimpi a vezetőségnek és elkezdik cseszegetni: "ez nem jó, az se jó, így nem lesz jó stb.mindenbe belekötnek.

Míg a fiatalok igyekeznek megfelelni, az idősebbek felmondanak próba idő lejárta előtt.


Miért van ez?


2022. ápr. 30. 23:00
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
49%

Gyakran eleve azért vesznek fel valakit, mert a régi dolgozó már ki szeretne lépni, csak ugye neki is van felmondási ideje. Annyire tele van már mindene a munkával, amit már csukott szemmel is képes megcsinálni, hogy már semmi türelme nincs az újoncok felé. Az újak mindig másképp csinálnak valamit, hol jól, hol rosszul és ez zavarja azt a beállt, megszokott állapotot, amit eddig megszoktak.


Nekem nem túl sok munkahelyem volt az elmúlt 35 évben, mert mindig próbáltam először beilleszkedni, majd utána javítani úgy a helyzeten, hogy valahogy kiemelkedjek valamivel. Ez az esetek többségében nagyon jól működött akár éttermi, akár irodai munkáról volt szó. Mindkettő közel áll hozzám, bár az egyik fizikai, míg a másik inkább szellemi kapacitást igényel.

2022. ápr. 30. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
1es, szerintem nem úgy értette, hogy a régi dolgozók másképp állnak hozzá, hanem új dolgozó aki idősebb korosztály. Szerintem szimplán nem képesek annyira alkalmazkodni már, mint fiatalon.
2022. ápr. 30. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Mi idősek már sok helyen dolgozunk. Ha úgy érezzük nem éri meg inkább keresünk mást.
2022. ápr. 30. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vagyok idős, de tény, hogy más a hizzáállásom a munkához 30 felett, mint 24 évesen volt. 24 évesen betegszabira is alig mertem menni, mindent bevállaltam, nem mondtam nemet, 200% erőbedobással dolgoztam, mert féltem, hogy majd kirúgnak.


Most tudom, hogy mondhatok nemet és, hogy elég az, ha rendesen elvégzem a munkám.

2022. máj. 1. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha nem jó a környezet, vagy azt érzi az ember, hogy nem fogadnak be, akkor inkább keresek mást. Van megfelelő szakmai tapasztalatom, hogy el tudjak helyezkedni, és volt lehetőség nem is egy, akkor minek szenvedjek? Az előző cégemnél 2.5 hónapot voltam, az előtte lévőnél meg 18 évet. Sajnos az előbbinél hiába akartam beilleszkedni, ha egyszer a nálam jó 15 évvel fiatalabbak nem fogadtak be, meg sok esetben úgy éreztem szivatnak. Pl próbáltam beszélgetni, de inkább a telefonjukat bújták.
2022. máj. 1. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki számít idősnek?
2022. máj. 1. 01:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
91%
35 felett
2022. máj. 1. 01:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
92%

A fiataloknak gyakran nincs még meg a szakmai önbizalmuk, a saját kompetenciáikba vetett hitük.


Emlékszem, remegtem, mint a nyárfalevél az első interjúmon, nem voltam biztos abban, hogy méltó vagyok az adott pozícióra, nem mertem nagy összeget mondani bértárgyaláson sem.


2-3 munkahellyel később már nem félek egyáltalán. Jó szakember vagyok, tudom magamról, mert az élet már igazolt. És szemrebbenés nélkül elkérem ennek az árát, fizetésben, bánásmódban, mindenben, amit a munkáltató nyújthat. Tudom, mit tudok cserébe nyújtani és nem félek üzletelni. Aminek része a felmondás is, ha úgy alakul.

2022. máj. 1. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Idősebbként én örülök, ha fiatalokkal vagyok körbevéve, felnyomnak energiával szabályosan.

A többség kissé gátlásos, meg akarnak felelni.

Viszont az az aljas rosszindulat, ami sok idősebb ember zöménél megvan, náluk még szerencsére nincs.

2022. máj. 1. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

A fiatalabbaknak nincs annyi tapasztalata mint az idősebbeknek,aki frissen került ki az iskolapadból és otthon nem ásta bele magát jobban gyakorlatilag fogalma sincs mi hogy megy a való életben.Ezért bizonytalanok,hátrányban vannak mert mindig a tapasztalt munkaerő kell a munkáltatóknak,még nem vívták ki maguknak azt hogy ők valakik a világban.Alacsonyabb rendűnek érzik magukat a munkáltatóval szemben(nem indok nélkül) ezért könnyebben hatnak rájuk.

30-35 éves 10+ évnyi tapasztalattal sokkal jobb pozícióban van az ember a munkaerőpiacon és az életben is mert valamekkora pénzügyi stabilitàst teremtett már magának,jóval többet mint kezdőként.

2022. máj. 1. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!